Πολωνία-Τσεχία-Ουγγαρία-Βαλκάνια '15. ''Μην σταματάς...να τριγυρνάς Vol.2''

xrke92io

Μέλος
Μπράβο παιδιά να ρωτήσω άξιζε η διαδρομή ε; Με δυο φιλαράκια θα κάνουμε κάτι παρόμοιο τον ιούνιο του 2016.....απο αθήνα μέχρι αυστρία ουγγαρία και πάλι πίσω από σερβία....πόσες μέρες πήγατε και πόσο σας κόστισε αν επιτρέπεται;; γιατι εμείς ήμαστε σε φάση προγραματισμού και οργάνωσης μιάς και θα είναι το πρώτο μας ταξίδι με μηχανές εξωτερικό

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Μπράβο παιδιά να ρωτήσω άξιζε η διαδρομή ε; Με δυο φιλαράκια θα κάνουμε κάτι παρόμοιο τον ιούνιο του 2016.....απο αθήνα μέχρι αυστρία ουγγαρία και πάλι πίσω από σερβία....πόσες μέρες πήγατε και πόσο σας κόστισε αν επιτρέπεται;; γιατι εμείς ήμαστε σε φάση προγραματισμού και οργάνωσης μιάς και θα είναι το πρώτο μας ταξίδι με μηχανές εξωτερικό
Κοστισε περιπου 1300-1350 ευρω στον καθενα με ολα μεσα χωρις να σκεφτουμε πουθενα αν θα παρουμε κατι η οχι ομως . ( 6,000χλμ - 20-25ευρω ο καθενας κοστος διαμονης καθε μερα )
Μαυροβουνιο ειναι φοβερο οπως και βοσνια-ερζεγοβινη και μερικα σημεια σερβιας.
Προτιμηστε επαρχιακο οσο πιο πολυ γινεται.
Προσοχη αν περασετε απο αλβανια στους οδηγους , στον δρομο + εχει συνεχεια μπλοκα που ψαχνουν μεροκαματακι ...
Ιουνιο που λες ειναι μια χαρα και θα βρειτε και καλα και φτηνα δωματια.
Λογω εποχης που λετε καντε και τις δαλματικες της κροατιας που πιο μετα γινεται της ποπης και ειναι ο λογος που εμεις 2 χρονια δεν περασαμε ( σκεφτομαι για το πασχα τωρα )
Δεν χρειαζεται να κλεισετε τιποτα παρα μονο ισως 1η μερα που λογικα θα κανετε τα πολλα χλμ και ξερετε που θελετε να φτασετε.
Πρασινες καρτες , ασφαλειες μηχανης , αδιαβροχα ΔΥΟ ζευγαρια γαντια οπωσδηποτε και χειμερινα μαζι και σερβαρισμενα μηχανακια καμια βδομαδα πριν φυγετε περιπου.
Εγω στην θεση σας θα εδινα βαση σε Μαυροβουνιο-Βοσνια-Κροατια-Σλοβενια !
Καλα χλμ να εχετε , μην κολλατε πουθενα !
 
Last edited by a moderator:

xrke92io

Μέλος
Εμείς όπως έχουμε βγάλει το δρομολόγιο εώς σήμερα θα πηγαίναμε από αθήνα αλβανία,μαυροβούνιο,βοσνία ερζεγοβίνη,κροατία,σλοβενία,αυστρία, σλοβακία, ουγγαρία, σερβία,βουλγαρία, σκόπια και πίσω.....4400χλμ γύρω στις 18 μέρες........ξενοδοχεία από booking.com ε;

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

xrke92io

Μέλος
Όντως το κομμάτι που λες βοσνία μαυροβούνιο κροατία σλοβενία πρέπει να τα σπάει και στο youtube αυτό βλέπω

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Ναι αλλα Δεν συμφωνω με κρατησεις απο πριν .
Παντου βρισκεις και ισως σας αρεσει και πρεπει να μεινετε καπου παραπανω μερα η κατι συμβαινει.
Σε τοσες πολλες μερες κρατησεις για μενα ειναι λαθος.
Και καθημερινο αγχος με ρολοι . Το εκανα 2 χρονιες και στο λεω.
Ωραια χλμ εχετε βγαλει
Θα χορτασετε διαδρομες διαφορετικες. Μια χαρα ειναι

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Γρήγορο και περιεκτικότατο ταξίδι με τα όλα του, σας ευχαριστούμε που το μοιραστήκατε. Με το καλό και στο φετινό.
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Γρήγορο και περιεκτικότατο ταξίδι με τα όλα του, σας ευχαριστούμε που το μοιραστήκατε. Με το καλό και στο φετινό.
Να σε καλά.
Τα φετινά αν όλα πάνε φυσιολογικά θα είναι 2.
Ενα προς αυστρια
Και ενα κατακαλοκαιρο απο Ροδο σε μαρμαρα-σμυρνη και ολα παραλια-κων/πολη-χαλκιδικη και επιστροφη αθηνα
Καλα να μαστε :cool:

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom