Πονος στον Κοκκυγα,λες να φταει η σελα...?

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Γιώργη, ό,τι λέει ο Πάνος ;) και τέλος οι πόνοι. Η άλλη λύση είναι να σου δώσω κάτι
ενεσούλες σπέσιαλ να γουστάρεις :roflmao:
για
Οχι!!!:eek::eek:Γιατι τον βλεπω μετα να ποσταρει φωτο απο Μοσχα...με το ποδηλατο!!!:sneaky::happy::thumbsdown:
το εντυπωσιακο ειναι οτι απο αλλου το περιμενα (ποδηλατο) κ απο αλλου ηρθε...χα,χα
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
το εντυπωσιακο ειναι οτι απο αλλου το περιμενα (ποδηλατο) κ απο αλλου ηρθε...χα,χα
Μην το δενεις κομπο ε;...Ισως η επιβαρυνση να δειχνει το...ποδηλατο κ απλα η διαφορετικη σταση στη μοτο να στο δειχνει οτι εχεις θεμα...
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Κωστα εαν ηταν απο το ποδηλατο θα ειχε δειξει χρονια πριν...
στις σελες ποδηλατου ''καθεσαι'' αλλιως,με τα οστα της λεκανης ΜΟΝΟ κ με κλιση προς τα εμπρος περι τις 45μοιρες,
δεν εχει καμια σχεση με την θεση σε ΟΝ-ΟΦΦ μοτοσυκλετα,
με απολυτα δρομου μοτοσυκλετα ομως μοιαζει..
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ισως...λεω...ακριβως αυτη η θεση στο ποδηλατο,να καταπονει το σημειο του κοκυγγα κ μακροχρονια να σου εβγαλε ζορι...κ το καταλαβαινεις με τη μοτο λογω ακροβως της διαφορετικης,πιο ορθιας,θεσης οδηγησης του ΟνΟφ...
Κ παλι...ενας πιο ειδικος επιστημονας να μας πει πιο σωστα κατι για τον πονο που νοιωθεις...ισως κ μια επισκεψη σε φυσιοθεραπευτη να σου δειξει πολλα...
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Κωστα ΔΕΝ εχει καμια επαφη η αποληξη με την σελα κατα την ποδηλασια...καθεσαι εντελως αλλου,αφου το ξερεις ρε...:p
σαφως ομως αν συνεχισει θα παω σε γιατρο..;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Δεν ειπα οτι καθεσαι Γιωργο.Ειπα οτι επιβαρυνεις το σημειο.Επιβαρυνση δεν προερχεται ΜΟΝΟ απο επαφη ή συμπιεση αλλα κ απο τεντωμα,τραβηγμα,φορτιση κλπ...Ισως...ειπα κ ετσι οπως το σκεφτομαι...:rolleyes:
Αλλα το να ψαχνεις λυσεις χωρις να ξερεις απο τι προερχεται ο πονος ισως ειναι ο αναποδος δρομος.Ισως πρωτα θα επρεπε να δεις την εικονα του σημειου και μετα να αποφασισεις την αποσυμφορηση,αναλογως των αιτιών...:)
Ιατρος...φυσιοθεραπευτης...εστω κ μια μαμη :p...εφυγες!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
φιλε μην κανεις τιποτα νομιζω οτι υπαρχει σχεδιο να σε ωθησουν μεχρι και κολονοσκοπηση!!!!να κανεις
τα ματια σου 400!!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
με ζηλευουν π'λι μου,,, που 'μαι (οκ..ημουν..:D) σιδεροκωλος κ παγαινα μακρυα με το πεταλι μου...
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
με ζηλευουν π'λι μου,,, που 'μαι (οκ..ημουν..:D) σιδεροκωλος κ παγαινα μακρυα με το πεταλι μου...
Μηηηηηηπως θα επρεπε να ζητησεις να κλειδωθει το θεμα,μπας και γλυτωσεις την κολονοσκοπηση???
 

tzigis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα /Συβοτα Θεσπρωτίας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F650gs twin
P200
Avon 300
Θα σε συμβουλευα σε μεγαλα ταξιδια να φορουσες απο μεσα ποδηλατικο σορτς, αλλα καλης ποιοτητας και οχι φτηνιαρικο.
Καμμια σελα δεν φτανει την ανεση που προσφερει αυτο το βρακι:D
Ασε που προστατευει και τον προστατη......ρωτα και το πουλι:rolleyes:
Καλημέρα !! Επανέρχομαι στην ανακάλυψη φίλτατου gsmaniac για το ποδηλατικό σορτς ..
Έδωσα 60 ευρώ και πήρα μια έκδοση με το τζελ ..πήρα και στην σύζυγο (γιατί τα μεταξωτά κωλα@&:&/κια αξίζουν και αυτά τα ανάλογα βρακάκια
Το συμπέρασμα είναι (μετά την πρώτη ώρα που μου ξένισε λιγάκι) ότι πρόκειται για μια παρά πολύ καλή λύση για τα πολύωρα ταξίδια.
Ενδεικτικα Ηγουμενίτσα Αθήνα και πίσω αυθημερόν ενώ στα μισά και νωρίτερα θα άρχιζα να δυσανασχετω στην περιοχή του προστάτη και πέριξ , η ενόχληση ήρθε την τελευταία ώρα του δεύτερου σκέλους ..
Gsmaniac η γυναίκα μου και εγώ χρωστάμε μπυρες όποτε ταιριάξει...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα !! Επανέρχομαι στην ανακάλυψη φίλτατου gsmaniac για το ποδηλατικό σορτς ..
Έδωσα 60 ευρώ και πήρα μια έκδοση με το τζελ ..πήρα και στην σύζυγο (γιατί τα μεταξωτά κωλα@&:&/κια αξίζουν και αυτά τα ανάλογα βρακάκια
Το συμπέρασμα είναι (μετά την πρώτη ώρα που μου ξένισε λιγάκι) ότι πρόκειται για μια παρά πολύ καλή λύση για τα πολύωρα ταξίδια.
Ενδεικτικα Ηγουμενίτσα Αθήνα και πίσω αυθημερόν ενώ στα μισά και νωρίτερα θα άρχιζα να δυσανασχετω στην περιοχή του προστάτη και πέριξ , η ενόχληση ήρθε την τελευταία ώρα του δεύτερου σκέλους ..
Gsmaniac η γυναίκα μου και εγώ χρωστάμε μπυρες όποτε ταιριάξει...
Χαίρομαι που έπιασε τόπο η δοκιμασμένη συμβουλή μου και βασικά γλυτωσες την γκρινια
Μέσα....στις μπυρες:friendship:
 
Top Bottom