Προτάσεις για καλοκαιρινό γάντι

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Της five χρησιμοποιώ και εγώ χρόνια ,χειμερινά ,καλοκαιρινά και για το χώμα !
Καλες τιμές ,καλή ποιότητα και καλή εφαρμογή , τουλάχιστον στο δικό μου χέρι !!
Καλοκαιρινά έχω τα RS3 και τα Ε3 evo ,τα δεύτερα επειδή τα φοράω και στις χωμάτινες εξορμήσεις κράτησαν 3 χρόνια
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Της five χρησιμοποιώ και εγώ χρόνια ,χειμερινά ,καλοκαιρινά και για το χώμα !
Καλες τιμές ,καλή ποιότητα και καλή εφαρμογή , τουλάχιστον στο δικό μου χέρι !!
Καλοκαιρινά έχω τα RS3 και τα Ε3 evo ,τα δεύτερα επειδή τα φοράω και στις χωμάτινες εξορμήσεις κράτησαν 3 χρόνια
Και για τα δυο αυτα μοντελα θα πω ακριβως τα ιδια,απολυτη εφαρμογη,αντοχη,καλη τιμη!
τα rs3 μολις λιωσανε μετα απο 3 ετη κ πηγα στα evo κ ειμαι ευχαριστημενος!
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Το χειμώνα που μας πέρασε πήρα τα sand4 HO2. Φοβερό γάντι σε όλα του. 100% ευχαριστημένος

Έχει έρθει ο καιρός να αλλάξω και τα καλοκαιρινά γάντια και η λογική λέει το αντίστοιχο sand4 σε καλοκαιρινό.

Έχει κανείς κάτι αντίστοιχο με το καλοκαιρινό sand4 που να είναι ευχαριστημένος και να το συστήνει για να μη ψάχνω στα χαμένα στο internet;

Επίσης αν κάποιος έχει τα καλοκαιρινά sand4 ας πει 2 λόγια για αερισμό και αντοχή στο χρόνο.

Από ότι έχω δει σε παλαιότερα δικά μου γάντια ή φίλων, τα περισσότερα δροσερά καλοκαιρινά γάντια μαδάνε στις παλάμες ή στα πλάγια και αντέχουν max 3 σεζόν.
Προσωπικά αφού δοκιμασα διαφορα, σε ελαφρύ γάντι από scot, fox, Alpinestars, και άλλα, έχω καταλήξει εδώ 2-3 χρόνια σε γάντια εργασίας της Milwaukee !

Με έχουν βολέψει περισσότερο, δίνουν αρκετή προστασία για ελαφρύ γάντι, είναι πιο ανθεκτικά, έχουν smart swipe δείκτη που σημαίνει ότι δουλεύουν με touch screens, και ειναι Και αρκετά φθηνότερα από τα γνωστά μοτοσυκλετιστικα ονόματα.

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom