ΠρωτΑπριλιάτικα...ασφάλτινα βουνά σε...νησί!

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Συνηθως την ΠρωτΑπριλιά το εθιμο οριζει να καλαμπουρίζουμε λεγοντας κανα ψεμματακι στην παρεα...κι εμεις ειπαμε τοσα ψεμματα να πουμε και μια αληθεια......

Βρεθηκαμε να ανηφοριζουμε τα ασφαλτινα βουνα της Αχαιας για να καλωσορισουμε τον Απριλη με την καλυτερη διαθεση και παρεα...ο Λευτερης με το Τριούμφ του να συνοδηγουμε με τη Γερμανιδα μου!Ασφαλτινη η βολτα στο προγραμμα...
Παρεα με τις μοτο μας μεσα σε μερη που ανθιζουν αυτο τον καιρο και που μας επιτρεπουν να χαμογελαμε

Πηραμε το δρομο της 111 παλαιας Εθν.Οδου απο Πατρα για Τριπολη και στο παος καναμε ενα ανηφορισμα στο πολυ ωραιο πασο στα Βαχλια κι απο κει για Λιμνη Λάδωνα...

Σταση απογευματινη για ενα Ελληνικο καφεδακι και κατι...για τη λιγουρα...Στην ομορφη και παραδοσιακη Δαφνη Καλαβρυτων...εεε ωρα ηταν!

Κοιτωντας γυρω μας κι απολαμβανοντας ενα εξαιρετικο καφεδακι αφηνεις τη σκεψη σου να χαλαρωσει...

αντικρυζεις εικονες που καποιοι θυμομαστε απο παλια...πλανοδιοι και Ελλαδα...

Παιρνουμε στο χαλαρο το δρομο για το σημερινο σημειο διανυκτερευσης...Μαζεϊκα...ενα ομορφο 2ημερο μολις αρχισε
...και σβηνουμε τη μερα με κατι απολαυστικο και χορταστικο...

ξερεις,τσιμπολόϊ,κουβεντουλα και ηρεμια...ομορφα!
Μια γύρα στο χωριο να φυγει λιγο η κουραση της μερας και οι τοξινες απολαμβανοντας τη δροσια και τις εικονες του Απριλη...

και παμε να κλεισουμε τα βλεφαρα να γεμισουμε το σωμα ενεργεια και χαλαρωση διπλα στη συντροφια του σπιτιου...που χρειαζεται αφου ο Χειμωνας παλευει με την Ανοιξη ακομα εδω περα οταν χανεται ο Ηλιος...

...:oops:...Ο ηχος του Μορφέα στο βαθος μάς κερδιζει...........
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...Το πρωινο περιμεναμε να διπλασιαστει η μοτοπαρεα.Ανοιγουν τα ματια,δροσουλα πρωινη και κατι να βαλουμε στο στομα για να παρουμε δυναμεις κι ερχονται και τα παιδια...
Αντωνης με το Τιγρη κι ο Πανος με το 990του παλευουν να πηδηξουν το φρακτη να μπουν στη ζεστασια του σπιτιου..Το δαγκωσαμε ρεεεε!!!ψιθυριζουνε και η παγωνια των βουνων της Αχαϊας καλά κρατει!! Φλερτ γυρω στο 0°C και αντε να βγει ο ηλιος να ζεστανει...
Ξεκιναμε για Λεβιδι απο την 111 και αρχιζει το τανγκο...

με το καλημερα αρχιζει το στροφιλικι να ζεσταινει τις καρδιες μας και τα λαστιχα μας...

Καβαλαμε την Τριπολιτσια και βγαινουμε απεναντι...Ενα τηλεφωο στο φιλο χαρη να επιβεβαιωσουμε και ναι σωστα παμε...για Αχλαδοκαμπο Κωλοσουρτη και Αργολικο καμπο...
Ξερεις την αγαπη μου για τις φωτογραφιες...!!!Το να σου πω οτι δεν καναμε ουτε μια σταση για μια φωτο,μαρτυρα το ρυθμο και τη διαθεση που γουστρααμε οδηγηση εδω πανω...διαδρομαρες και φοβερη Ανοιξιατικη μερα σε συνδιασμο με τα μερη και ηταν εξαιρετικααααααα!!!

Αφηνουμε το αγαπημενο Ναυπλιο απ'εξω και πιανουμε παραλιακα μεσω Κρανιδιου και Ερμιονης για Γαλατα,ομορφα περασματα!!!Καταληγουμε μπροστα απο τον Πορο στον ομορφο Γαλατά

και αναμονη για την παντοφλα...

αυτο που δε φαινεται ειναι το χαμογελο απο την οδηγηση ως τωρα.......................
Ειχα να ερθω Πορο απο το 1987...30 ακριβως Χρονια!!!Με μια λαντζα σαν κι αυτη εδω ειχα περασει τοτε,δεν ειχε φερυ ουτε αυτοκινητα απεναντι...

Περνάνε τα χρόνια νερο...αχ βαχ...

Το Νησακι απιστευτα ομορφο και εικονα Καλοκαιριου εδω κατω...παραδοσιακη Ελλαδαρα!

Μια πανοραμικη εικονα...αγαπαμε Πορο!!!

Το απογευματακι συνεχιζουμε τους...χορους απο Παλια Επιδαυρο και στροφες στροφες στροφες για πισω...τα εχεις περασει εκει κατω...τα ξερεις...οσες φορες κι αν οδηγησεις εκει δεν ειναι αρκετες...

Η μερα φευγει κλεινοντας ενα ομορφο 2ημερο στα βουνα και στη θαλασσα...Ναι ασφαλτινα και Ανοιξιατικα...ΠρωτΑπριλια στους δρομους,οπως και πολλοι συνοδοιποροι που συναντησαμε και μου αρεσε η εικονα με τις μοτο να ταξιδευουνε...βγειτε βολταρετε..αυτα γουσταρουμε αυτα μενουν!

Βραδυαζει...ωρα για περισυλλογή και αναμνησεις...εις το επανιδειν!;)
 

lef99

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
ΚΤΜ 640 adventure
καιρο ειχαμε να γραψουμε καλα ασφαλτινα χιλιομετρα και νομιζω οτι παρεα, καιρος και διαδρομη μας εκαναν δωρο πολυ ωραια αναμνησεις...

Καβαλατε να φυγετε λεμε !!

Κωστα, Αντωνη και Πάνο μεχρι την επομενη :friendship::friendship::friendship::friendship:
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Μπράβο στην παρέα!!!!φαντάζομαι το τι ρυθμό είχατε:yew: για να μην σταμάτησες εσύ, να βγάλεις καμιά 600αρια φώτο.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μπράβο στην παρέα!!!!φαντάζομαι το τι ρυθμό είχατε:yew: για να μην σταμάτησες εσύ, να βγάλεις καμιά 600αρια φώτο.
Δε φανταζεσαι...:secret:...αφου μετα θυμηθηκα οτι ειχα και τη Φωτογραφικη μαζι:D:p
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Βολτάρα όμορφη, καλή παρέα και με τις μοτοσυκλέτες σας!! Τι άλλο να ζητήσει κανείς;; Αυτό με τα Μαζέϊκα με κάνει πολύ χαρούμενο;)!! Και στις επόμενες με το καλό!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Ωραία βόλτα και απολαυστική σε αγαπημένα μέρη! Και σε 2ήμερο κιόλας να γίνει η απόλαυση ακόμη μεγαλύτερη!

:l2:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ωραία εξόρμηση... :ok:

Με το καλό και στα Πρωτομαγιάτικα Ασφάλτινα Βουνά σε νησί!! ;)
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
:brv:

Η Δαφνη ειναι το χωριο μου ;)

Το ταβερνιο που ειναι ;
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Η Δαφνη ειναι το χωριο μου ;)Το ταβερνιο που ειναι ;
Στρεζοβινός μάτι μου;:D:pΘα βγουμε και σοϊ στο τελος...η καταγωγη του Πατερα μου η Στρέζοβα!:)

Το ταβερνιό στα Μαζεϊκα...Μουριές κατα καιρους εχει ταϊσει καλα κόσμο...:happy:
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Στρεζοβινός μάτι μου;:D:pΘα βγουμε και σοϊ στο τελος...η καταγωγη του Πατερα μου η Στρέζοβα!:)

Το ταβερνιό στα Μαζεϊκα...Μουριές κατα καιρους εχει ταϊσει καλα κόσμο...:happy:
Αμε αμε καταυλακιωτης!
 
Top Bottom