Πρωτη μηχανη!

Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Yamaha fZ6
Καλησπερα! Ονομαζομαι Γιωργος και ειμαι 27 ετων. Μολις απεκτησα το απεριοριστο διπλωμα οδηγωντας ενα Fz6 το οποιο ειναι και η μηχανη που θελω να αγορασω. Μολις ειδα στη σχολη πως θα μαθω με αυτο κατ ενθουσιαστηκα. Η μηχανη στην αρχη με φοβισε αλλα απο το δευτερο μαθημα και μετα την συνιθησα (βαρος, γκαζι κλπ). Ειμαι αρκετα συνηδειτοποιμενος. Δεν μου αρεσουν τα καγκουριλικια αν και ξερω πως το γκαζι ειναι ''γλυκο'.' Εχω τρομερο αυτοελεχγο και πιστευω δεν υπαρχει λογος να τρεξω. Θα μπορουσα να ανταπελξεθω σε μια τετοια αγορα χωρις εμπειρια? Ευχαριστω για το χρονο σας
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Καλησπερα! Ονομαζομαι Γιωργος και ειμαι 27 ετων. Μολις απεκτησα το απεριοριστο διπλωμα οδηγωντας ενα Fz6 το οποιο ειναι και η μηχανη που θελω να αγορασω. Μολις ειδα στη σχολη πως θα μαθω με αυτο κατ ενθουσιαστηκα. Η μηχανη στην αρχη με φοβισε αλλα απο το δευτερο μαθημα και μετα την συνιθησα (βαρος, γκαζι κλπ). Ειμαι αρκετα συνηδειτοποιμενος. Δεν μου αρεσουν τα καγκουριλικια αν και ξερω πως το γκαζι ειναι ''γλυκο'.' Εχω τρομερο αυτοελεχγο και πιστευω δεν υπαρχει λογος να τρεξω. Θα μπορουσα να ανταπελξεθω σε μια τετοια αγορα χωρις εμπειρια? Ευχαριστω για το χρονο σας
Το φειζερακι είναι ωραιότατη μηχανή για κάποιον που ξεκινάει τώρα. Πολύ φιλική, προοδευτικό γκάζι, δεν σε τρομάζει κάπου και κανείς πραγματικά τα πάντα (οκ εκτός από advtroffy )...
Και φυσικά, δεν σπάει δεν χαλαει

το fazer 2004 ήταν το πρώτο μου μηχανάκι και ήταν εξαιρετικο

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Yamaha fZ6
Σε ευχαριστω πολυ! Εκτιμω πολυ την γνωμη σου. Τελος Σεπτεμβρη θα το εχω λογικα. Απλα ηθελα και μια γνωμη απο ενα τετοιο φορουμ. Σκοπευω να συχναζω στο φορουμ γιατι θελω να μαθω πραγματα για το κοσμο της μοτοσυκλετας. Καλως σας βρηκα!
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Σε ευχαριστω πολυ! Εκτιμω πολυ την γνωμη σου. Τελος Σεπτεμβρη θα το εχω λογικα. Απλα ηθελα και μια γνωμη απο ενα τετοιο φορουμ. Σκοπευω να συχναζω στο φορουμ γιατι θελω να μαθω πραγματα για το κοσμο της μοτοσυκλετας. Καλως σας βρηκα!
Στο φόρουμ θα βρεις αξιόλογα άτομα με πολλές γνωσεις, αν και λίγο βλαμμένα



Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλώς ήρθες φίλε και πάντα όρθιος.
Θα μπορείς να ανταπεξέλθεις απλά να έχεις πάντα στο μυαλό σου ότι τα όρια της μοτό είναι πάντα πιο μετά απ'τα δικά σου.
Εγώ προτιμώ ένας νεος να ξεκινήσει με μια ικανή μοτοσυκλέτα με ικανά φρενα-αναρτησεις-τροχους-γεωμετρια, παρά με παπάκια και σκουτερακια που είναι φτερό στον άνεμο.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Είχα το Fazer s2 το 2010.
Αν εξαιρέσεις ένα διάστημα με ένα cbf που είχαμε μαζι με τον αδερφό μου ήταν το πρώτο μου μεγάλο μηχανακι.
είναι αρκετά φιλικό, όντως κάνει ότι θές (σπορ οδήγηση,τουρισμό, πόλη, δικαβαλο κλπ)
Στα χαμηλά είναι ψοφιο αρκετά αλλά μετά τις 6000 στροφιαν θυμάμαι καλά πυροβολαει και δείχνει την καταγωγή του μοτέρ του.εκει θέλει σύνεση γιατί σε βάζει στην μπριζα να κάνεις διάφορα...
Αν σου αρέσει εμφανισιακά κοίταξε και το cbf που είναι πιο φιλικό,λίγο πιο ομοιόμορφο γκάζι σε όλο το φάσμα και λίγο πιο όρθια θέση οδήγησης.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλώς όρισες
Πάρε ότι τραβάει η ψυχή σου , στο τέλος bmw θα έχεις !!!
Να πας να κάνεις μαθήματα ασφαλής οδήγησης
Θα ελεχθεις στην πρώτη βόλτα που θα είμαστε όλοι !!!
Τον νου σου να μην σε πιάσουμε αδιαβαστο !!!!.
Κράνος μπουφάν γαντια ακόμα και για να πας 10 μέτρα
Αφτα !!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καλώς όρισες
Πάρε ότι τραβάει η ψυχή σου , στο τέλος bmw θα έχεις !!!
Να πας να κάνεις μαθήματα ασφαλής οδήγησης
Θα ελεχθεις.... στην πρώτη βόλτα που θα είμαστε όλοι !!!
Τον νου σου να μην σε πιάσουμε...... αδιαβαστο !!!!.
Κράνος μπουφάν γαντια ακόμα και για να πας 10 μέτρα
Αφτα !!!!
Πάλι καλά που δεν γράφεις και σε κανένα γκέι φόρουμ!!! :fun
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλησπερα! Ονομαζομαι Γιωργος και ειμαι 27 ετων. Μολις απεκτησα το απεριοριστο διπλωμα οδηγωντας ενα Fz6 το οποιο ειναι και η μηχανη που θελω να αγορασω. Μολις ειδα στη σχολη πως θα μαθω με αυτο κατ ενθουσιαστηκα. Η μηχανη στην αρχη με φοβισε αλλα απο το δευτερο μαθημα και μετα την συνιθησα (βαρος, γκαζι κλπ). Ειμαι αρκετα συνηδειτοποιμενος. Δεν μου αρεσουν τα καγκουριλικια αν και ξερω πως το γκαζι ειναι ''γλυκο'.' Εχω τρομερο αυτοελεχγο και πιστευω δεν υπαρχει λογος να τρεξω. Θα μπορουσα να ανταπελξεθω σε μια τετοια αγορα χωρις εμπειρια? Ευχαριστω για το χρονο σας
Γιώργο, :welcome:

Εφόσον όπως λες έχεις αυτοέλεγχο μια χαρά θα τα πας με το FZ6. Σου εύχομαι να το χαρείς και να περάσεις όμορφες στιγμές μαζί του.

Ο Phoenix είναι αρπακτικό πουλί, με το username που έχεις να προσέχεις.... θα σε προσπαθήσει να σε αρπάξει από τα Japan για να σε κάνει BMWδάκια αυτός
 
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Yamaha fZ6
Γιώργο, :welcome:

Εφόσον όπως λες έχεις αυτοέλεγχο μια χαρά θα τα πας με το FZ6. Σου εύχομαι να το χαρείς και να περάσεις όμορφες στιγμές μαζί του.

Ο Phoenix είναι αρπακτικό πουλί, με το username που έχεις να προσέχεις.... θα σε προσπαθήσει να σε αρπάξει από τα Japan για να σε κάνει BMWδάκια αυτός
χαχαχα...Ωραια και τα bmw! Αν και τα γιαπονεζικα μου φαινονται πιο αξιοπιστα.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Για να μην φανεί ότι προτρέπω προς μια κατεύθυνση .....
Κουγκλαρε !!!!
Κοίτα και για μαθήματα εντουρο συνάμα
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Που γινονται αυτα τα μαθηματα ασφαλους οδηγησης?
Ότι λέει ο από πάνω, που τον έχω παραθέσει... από κάτω!!!! :happy:

Για να μην φανεί ότι προτρέπω προς μια κατεύθυνση .....
Κουγκλαρε !!!!
Κοίτα και για μαθήματα εντουρο συνάμα
Σάντουιτς γίναμε!!! Δεν θα μας βγει σε καλό αυτό... :inlove::secret::laugh:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κοίτα και για μαθήματα εντουρο συνάμα
Πολύ λογική πρόσταση γιατί όπως είναι παγκόσμια γνωστό, πιο ταιριαστό μηχανάκι από το fazer για χώμα δεν υπάρχει, όταν φτιάχνει η Yamaha κάτι οι άλλοι σιλάνς και στα σχεδιαστήρια.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Νομίζω το λέει γιατί η οδήγηση στο χώμα σε κάνει μακράν καλύτερο οδηγό από όλες τις απόψεις.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Καλως ήρθες εδώ και στον κόσμο των 2 τροχών γενικότερα!

Μια δική μου πρόταση θα ήταν να προσπαθήσεις να αποκτήσεις μοτοσυκλέτα με ABS, σε έναν άπειρο οδηγό θα χρειαστεί σχεδόν σίγουρα, προσωπικά πολλές από τις πρώτες τούμπες που είχα φάει σαν νέος οδηγός ήταν από φρένα πανικού και μπλοκάρισμα του εμπρός τροχού!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Καλως ήρθες εδώ και στον κόσμο των 2 τροχών γενικότερα!

Μια δική μου πρόταση θα ήταν να προσπαθήσεις να αποκτήσεις μοτοσυκλέτα με ABS, σε έναν άπειρο οδηγό θα χρειαστεί σχεδόν σίγουρα, προσωπικά πολλές από τις πρώτες τούμπες που είχα φάει σαν νέος οδηγός ήταν από φρένα πανικού και μπλοκάρισμα του εμπρός τροχού!
Μεγαλη κουβεντα αυτη...νομιζω οτι ειναι η Νο1 αιτια πεσιματος...!!!!
 
Top Bottom