Πυρ GS Kαι Θάλασσα

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Πρωινο ξυπνημα κ ανοιγω το παραθυρο,το ματι πεφτει στο βουνο κ σκέφτομαι το αυτονοητο,ναι αλλα δεν εχω χωμάτινα. Παω κ ότι γινει,ντύνομαι καβαλαω το αλογο κ αρχιζω την αναβαση


αφου ξεφουσκωσα κ λιγο τα λάστιχα ηταν πολύ καλυτερα



ειδη η δευτερα μου εμοιαζε με σαββατοκυριακο, αν κ τον Κιθαιρωνα τον ξερω λιγο οδηγαω λες κ περναω πρωτη φορα,Εχουν περασει 10 χρονια από τοτε που ειχα ανεβει ξανα με μηχανη.

το χωριο μου από ψηλα. Πλαταιες







βασικα πρεπει να παρω κ μια action camera δεν είναι δουλεια αυτή με το κινητο,σταματα βγαλτο από την τσεπη βγαλε φωτο βαλτο στην τσεπη ξεκινα κ παμε από την αρχη,σημασια εχει η βολτα όμως.









παμε για κορυφη,το μελανο σημειο οι ανεμογεννήτριες αλλα είναι μεχρι να τις συνηθισεις










η θεα από ψηλα σε αποζημιωνει κ δεν ξερω παντως ξαφνικα δεν με χαλαγε τιποτα,ουτε κ οι ανεμογεννήτριες











εκμεταλευομαι τον δρομο που εχει ανοιχτη κ παω στην κορυφογραμμή να δω την θεα,εχει κ ένα θετικο το ολο θεμα









κ παμε πρως τα κατω,παντα από χωματακι




από εδώ κ περα ηταν αγνωστα για εμενα αυτά τα περασματα μεχρι την παραλια κ εχει αρχισει να μου αρεσει ακομα περισοτερο κ πραγματικα δικαιωθηκα για την αποφαση μου.

























κ η μαρκα





απομεινάρια από το καστρο, η παραλια της Λιβαδοστρας ηταν το μεγαλυτερο η ένα από τα μεγαλύτερα λιμανια,παντως με τον σεισμο του 81 στις αλκυονηδες πολλα σπιτια επεσαν αλλα όπως κάθε τι αρχαιο ,παλιο αυτό στεκει ακομα






εδώ μαθαμε μπανιο κ βουτιες από τα βραχια στο βαθος,ωραια χρονια













στο πλατισκαλο της μικρης αυτης εκκλησιας υπηρχαν λυρες κρυμενες,αλλα όπως ειπα κ νωρίτερα εμεις εδώ μαθαμε μπανιο κ βουτιες.





κ παλι από εδώ κ περα ηταν η πρωτη φορα που θα επαιρνα το δρομο της επιστροφης μεσα από την ρεματια κ πραγματικα η διαδρομή είναι απολαυστικη,γενικα οι φωτο δεν αποτυπωνουν την πραγματικη ομορφια, δεν ξερω αν υπερβαλω αλλα εμενα μου αρεσε πολύ.





























κ ετσι λογο ότι χτυπησε το τηλ κ επρεπε να επιστρεψω η βολτα τελειωσε εδώ. την επομενη φορα ελατε να σας ξεναγησω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
φιλε Λεωνιδα ΔΕΝ υπερβαλεις καθολου! η διαδρομη ηταν κ δειχνει σουπερ οπως κ ο τοπος μας οπου μεσα σε λιγα χιλιομετρα εισαι απο την κορυφη ενος βουνου στην απο κατω παραλια.
το μονο που χρειαζεσαι ειναι μια καλη φωτογραφικη ωστε να αποτυπωνεις ποιοτικα οσα βλεπεις!
αντε στην επομενη να μας ξεναγησεις...
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
φιλε Λεωνιδα ΔΕΝ υπερβαλεις καθολου! η διαδρομη ηταν κ δειχνει σουπερ οπως κ ο τοπος μας οπου μεσα σε λιγα χιλιομετρα εισαι απο την κορυφη ενος βουνου στην απο κατω παραλια.
το μονο που χρειαζεσαι ειναι μια καλη φωτογραφικη ωστε να αποτυπωνεις ποιοτικα οσα βλεπεις!
αντε στην επομενη να μας ξεναγησεις...
θα παρω φιλε ειχα κ την εχασα,την αφησα για λιγο από τα χερια μου κ σε καποιον αρεσε πολύ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν υπερβαλεις φιλε.
Αυτή είναι η Ελλάδα μας.....
Αν την βλέπεις μέσα από αυτές τις διαδρομές , είναι ακόμα πιο όμορφα.

P.s....βάλε χωμάτινα στην μαυρουκο, θα την λατρέψεις περισσοτερο
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Τα όμορφα είναι εκεί που πάει ο λιγότερος κόσμος!

Έχει δίκιο ο ακριβώς από πάνω, βάλε τακουνάκι στο θεριό και θα λατρέψεις και το εργαλείο και θα απολαύσεις Ελλάδα...
 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
πολύ ωραία βόλτα. άλλη φορά παρακαλώ να πέφτει σύρμα για παρέα, αν υπάρχει η διάθεση . διότι κάποιοι μπορεί να την κοπανήσουν από το γραφείο και να ακολουθήσουν:yew:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Τα όμορφα είναι εκεί που πάει ο λιγότερος κόσμος!

Έχει δίκιο ο ακριβώς από πάνω, βάλε τακουνάκι στο θεριό και θα λατρέψεις και το εργαλείο και θα απολαύσεις Ελλάδα...
θεμα χρονου είναι το τακουνακι της μαυρουκου;)
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
πολύ ωραία βόλτα. άλλη φορά παρακαλώ να πέφτει σύρμα για παρέα, αν υπάρχει η διάθεση . διότι κάποιοι μπορεί να την κοπανήσουν από το γραφείο και να ακολουθήσουν:yew:
ηταν αναγνωριστικη τωρα,στην επομενη κ πιο ολοκληρωμενη θα το πω κ οποιος μπορεσει ερχεται:)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ΤΟ ωραία βόλτα, είναι λίγο ρε φίλε!
Πάντα να σου ρχεται έτσι ξαφνικά και να χαιρόμαστε μαζί σου!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Nice...και γουσταρω οταν βγαινεις μια βολτα και βολταρουμε και ολοι παρεα...αυτο το "μοιραζομαι" μάς φτιαχνει ολους!Καλες βολτες παντα ευχομαι :friendship:
 
Top Bottom