Πώς θα επαναφέρω το χρώμα της μπαγαζιερας μου;

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
καποια αλοιφη θα υπαρχει .......
θα ερθει καποιος γνωστης , θελω και εγω πληροφορηση
 

apostolos1983

Μέλος
Όνομα
apostolos
Μοτό
ktm adv 990
Ούτε για πλάκα το κάνω αυτό στην μπαγαζιερας μου ,το αποτέλεσμα υποψιάζομαι θα είναι άθλιο..
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Ούτε για πλάκα το κάνω αυτό στην μπαγαζιερας μου ,το αποτέλεσμα υποψιάζομαι θα είναι άθλιο..
Κακως.Πολλοι καταφευγουν σε αυτη τη λυση.Για την περιπτωση σου,αν την βλεπω καλα,μην σου πω οτι ειναι μονοδρομος.
 

apostolos1983

Μέλος
Όνομα
apostolos
Μοτό
ktm adv 990
Βρε θα την έβαφα με το πιστόλι αλλά μου φαίνονται δύσκολες οι επιφάνειες θέλει εμπειρία.
 

apostolos1983

Μέλος
Όνομα
apostolos
Μοτό
ktm adv 990
Δοκίμασε με υγρή σιλικόνη... Στα ναυτιλιακα
Έχει διαφορά από το spray σιλικόνης γιατί το τελευταίο δεν έκανε δουλειά ,εγώ νομίζω ότι θέλει τρίψιμο για αρχή να φύγει το λούστρο, νομίζω αυτό έχει ασπρίσει και άρχισε να τρώει και το πλαστικό
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχει διαφορά από το spray σιλικόνης γιατί το τελευταίο δεν έκανε δουλειά ,εγώ νομίζω ότι θέλει τρίψιμο για αρχή να φύγει το λούστρο, νομίζω αυτό έχει ασπρίσει και άρχισε να τρώει και το πλαστικό
Καμμια σχέση... Υγρή διαφανη σιλικόνη.
Όχι γαλάκτωμα σιλικόνης, ούτε σπρέι.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
H αυτο που λεει ο Μανιακ η Polytrol



Κανενα δεν ειναι μονιμη λυση. Ωστοσο το πολυτρολ -λενε- οτι κραταει περιπου 6 μηνες, με πλυσιματα αλλα και εκθεση στον καιρο.

Ουσιαστικα αυτο κανει ειναι να εισχωρει στο πλαστικο.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Το polytrol που αναφέρθηκε παραπάνω,έχω δει σε vstrom ομάδα στο fb ότι έχουν επαναφέρει πολλά ματ πλαστικά και βαλίτσες με πολύ καλά αποτελέσματα.
Θα το δοκιμαζα αν ήμουν στην θέση σου.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Το polytrol που αναφέρθηκε παραπάνω,έχω δει σε vstrom ομάδα στο fb ότι έχουν επαναφέρει πολλά ματ πλαστικά και βαλίτσες με πολύ καλά αποτελέσματα.
Θα το δοκιμαζα αν ήμουν στην θέση σου.
Και εγω συντομα... :D:mooning:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Πιασε το θερμοπιστολο και κανε μονο την κατω επιφανεια της μπαγκαζιερας, που δεν φαινεται αν κατι παει στραβα, και θα πειστεις...
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Ούτε για πλάκα το κάνω αυτό στην μπαγαζιερας μου ,το αποτέλεσμα υποψιάζομαι θα είναι άθλιο..
Κάνεις λάθος! Αν είναι πλαστική κάνε αυτό με το θερμοπίστολο. Θα εκπλαγείς !
Έκανα το κάτω μέρος μιας givi που ήταν άσπρη (χωρίς να έχει πολυμεριστεί το πλαστικό και να αρχίσει να τρίβεται) και έγινε σαν καινούργια.
 
Top Bottom