Πώς λεγεται αυτος που...?

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...που του λες θελω να φτιαξω ΑΥΤΟ,του πας διαστασεις και σχεδιο ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ και του ζητας ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΙΜΗ αν το μπορει να το φτιαξει οπως ειναι στις διαστασεις που ειναι και σου απαντα:Θα περιμενεις λιγο γιατι εχω δουλεια και σε καμμια 10αρια μερες ελα να το παρεις...ΜΠΟΡΩ...
Και πας λοιπον σε 10 μερες και σου λεει ετοιμο κανει ΤΟΣΟ και λες ευχαριστω...ωραιο δειχνει και ο επαγγελματιας ωραιος...παρε τοσα και ευχαριστω...

Πας και συ,βρισκεις επιτελους ελευθερο χρονο,λυνεις το μουτρο της μοτοσυκλετας,φτιαχνεις τις ενωσεις που θελεις σωστα και μετα απο καμμια ωριτσα προεργασια και προεγκατασταση,παιρνεις στα χερια την βαση που σου εφτιαξε ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ πας να την βαλεις και...ΩΩΩωωωωωωΩΩΩΩΩ.........o_Oτι διαλο λες αποκλειεται κατι λαθος θα ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ στις μετρησεις...:(
Βλεπεις λοιπον το σχεδιο ΞΑΝΑΜΕΤΡΑΣ επι πραγματικου και λες μπα ρε γμτ...σωστα το εχω...:thumbsdown:παιρνεις ενα μετρο και μετρας το τελικο δημιουργημα του σχεδιαστη επαγγελματια και ΩΩΩΩΩωωωωωωΩΩΩΩΩ :eek::eek::eek: το μαλ............αααααααααααα λες!!!:inlove:Άλλ'αντ'αλλων εφτιαξε ο ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ............:alien::blackeye::inlove:σσσσσσσσσττττ!ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ:p:coffee:...Δεν γραφω τι ειπωθηκε μετα στην πυλωτη μπροστα στην ξηλωμενη μοτοσυκλετα...εν μεσω "παει ο παλιος ο Χρονος κλπ κλπ φιλοφρονησεις :D "
Αντε ξανα μανά ξηλωσε τα καλωδια ξανα μανά δεσε το μουτρο και.......δυομιση ωριτσες ΧΑΜΕΝΕΣ και δουλεια ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ!!!!Ασε το ηθικο ακμαιοτατο που λεγαμε και φανταροι πηγε στο....σσστ ειπαμε...:coffee:
Ωωωωωωωωωω ρε το μαλ....ουπς...:rolleyes:ειπαμε επαγγελματιας!!!

Τωρα μενει επειδη ειναι αργια κιολας σημερα να ξεκουραστει ο κοσμος...θα περιμενω και δευτερα πρωι πρωι θα παοωνα του πω μια ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ...και να δω τι εχει να μου πει!!!Ελπιζω να ειναι σε θεση να καταλαβει τι του λεω γιατι αλλιως...θα καταλαβει θελει δε θελει.:geek::inlove:

Θα γραψω τη συνεχεια εδω γιατι και τα καλα πρεπει να τα λεμε αλλά και τα...οχι και τοσο καλα...ειδικα οταν μιλαμε για επαγγελματιες που εχουν να κανουν με κοσμο...

Πως λεγεται λοιπον αυτος που...?...εστησε ολο αυτο το σκηνικο;...Μπορει και να μην περιμενω απαντηση για το πώς λεγεται αλλά σαφως ξερω οτι δεν ειναι ολα τα δαχτυλα ιδια...
Ελλαδαρα μου προσπαθεις να ορθοποδησεις και καποιοι στεκονται ορθιοι στο κουφαρι της πιστευοντας οτι "οι αλλοι πεθαινουνε εγω ζω απο το θανατο τους...":devilish::alien:

...συνεχιζεται...:cool:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Τι έπαθες βρε καψερέ μέρες πού'ναι... Και τι πήγες να φτιάξεις;
Περιμένουμε λεπτομέρειες..
 

Papadopaidi

Μέλος
Περιοχή
Patras
Όνομα
Παύλος
Μοτό
R1150GS '00 (ABS)
...που του λες θελω να φτιαξω ΑΥΤΟ,του πας διαστασεις και σχεδιο ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ και του ζητας ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΙΜΗ αν το μπορει να το φτιαξει οπως ειναι στις διαστασεις που ειναι και σου απαντα:Θα περιμενεις λιγο γιατι εχω δουλεια και σε καμμια 10αρια μερες ελα να το παρεις...ΜΠΟΡΩ...
Και πας λοιπον σε 10 μερες και σου λεει ετοιμο κανει ΤΟΣΟ και λες ευχαριστω...ωραιο δειχνει και ο επαγγελματιας ωραιος...παρε τοσα και ευχαριστω...

Πας και συ,βρισκεις επιτελους ελευθερο χρονο,λυνεις το μουτρο της μοτοσυκλετας,φτιαχνεις τις ενωσεις που θελεις σωστα και μετα απο καμμια ωριτσα προεργασια και προεγκατασταση,παιρνεις στα χερια την βαση που σου εφτιαξε ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ πας να την βαλεις και...ΩΩΩωωωωωωΩΩΩΩΩ.........o_Oτι διαλο λες αποκλειεται κατι λαθος θα ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ στις μετρησεις...:(
Βλεπεις λοιπον το σχεδιο ΞΑΝΑΜΕΤΡΑΣ επι πραγματικου και λες μπα ρε γμτ...σωστα το εχω...:thumbsdown:παιρνεις ενα μετρο και μετρας το τελικο δημιουργημα του σχεδιαστη επαγγελματια και ΩΩΩΩΩωωωωωωΩΩΩΩΩ :eek::eek::eek: το μαλ............αααααααααααα λες!!!:inlove:Άλλ'αντ'αλλων εφτιαξε ο ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ............:alien::blackeye::inlove:σσσσσσσσσττττ!ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ:p:coffee:...Δεν γραφω τι ειπωθηκε μετα στην πυλωτη μπροστα στην ξηλωμενη μοτοσυκλετα...εν μεσω "παει ο παλιος ο Χρονος κλπ κλπ φιλοφρονησεις :D "
Αντε ξανα μανά ξηλωσε τα καλωδια ξανα μανά δεσε το μουτρο και.......δυομιση ωριτσες ΧΑΜΕΝΕΣ και δουλεια ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ!!!!Ασε το ηθικο ακμαιοτατο που λεγαμε και φανταροι πηγε στο....σσστ ειπαμε...:coffee:
Ωωωωωωωωωω ρε το μαλ....ουπς...:rolleyes:ειπαμε επαγγελματιας!!!

Τωρα μενει επειδη ειναι αργια κιολας σημερα να ξεκουραστει ο κοσμος...θα περιμενω και δευτερα πρωι πρωι θα παοωνα του πω μια ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ...και να δω τι εχει να μου πει!!!Ελπιζω να ειναι σε θεση να καταλαβει τι του λεω γιατι αλλιως...θα καταλαβει θελει δε θελει.:geek::inlove:

Θα γραψω τη συνεχεια εδω γιατι και τα καλα πρεπει να τα λεμε αλλά και τα...οχι και τοσο καλα...ειδικα οταν μιλαμε για επαγγελματιες που εχουν να κανουν με κοσμο...

Πως λεγεται λοιπον αυτος που...?...εστησε ολο αυτο το σκηνικο;...Μπορει και να μην περιμενω απαντηση για το πώς λεγεται αλλά σαφως ξερω οτι δεν ειναι ολα τα δαχτυλα ιδια...
Ελλαδαρα μου προσπαθεις να ορθοποδησεις και καποιοι στεκονται ορθιοι στο κουφαρι της πιστευοντας οτι "οι αλλοι πεθαινουνε εγω ζω απο το θανατο τους...":devilish::alien:

...συνεχιζεται...:cool:
:banghead::banghead::banghead::punch::rage::waiting:
 

vakou

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Το πως λέγεται αυτός δεν θα πω, το πως όμως λέγεται η περίπτωση ξερω πολύ καλά. ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΗ!!!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
.......τελικά Κώστα.......μόνο εγώ δεν κατάλαβα τι προσπαθεί να περιγράψει ο ........ποιητής???
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
.......τελικά Κώστα.......μόνο εγώ δεν κατάλαβα τι προσπαθεί να περιγράψει ο ........ποιητής???
Απλα πραγματα Ηλια.Εδωσα παραγγελια για ενα κομματι πλεξιγκλας σε ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ διαστασεις και σχεδιο,μαζι με "πατούρα" φτιαγμενη απο εμενα και παρελαβα αλλ'αντ'αλλων τελικο κομματι...πηγα να τοποθετησω ελυσα το μπροστα μουτρο ταλαιπωρηθηκα με καλωδιωσεις κι οταν εφτασα στο τελικο σταδιο να τοποθετησω τη βαση αυτη,και με λυπη μου διαπιστωσα οτι η βαση δεν ηταν αυτη που παρηγγειλα.Και βεβαια αυτος που την εφτιαξε ουτε καν ειπε κατι σχετικα...εστω οτι δεν μπορω ή οτι βγηκε κατι στο περιπου ή κατι τελος παντων...Πηρε τα χρηματα και γεια...Δηλαδη αυτο που λεμε,επαγγελματιας απο επαγγελματια διαφέρουν παρασαγγας.Οχι οτι δεν το ηξερα δηλαδη αλλά απλα επιβεβαιωθηκα για ακομη μια φορα.

Θα περασω μια βολτα αυριο να του τα πω,να δω τι εχει να μου πει,και προχωραμε...ουτε το ποσο ειναι τεττοιο που να στεναχωρηθω ακομα κι αν εχω ζημία ουτε τιποτα.ΟΜΩΣ δεν θα το παιξω οτι δεν καταλαβα και δεν πειραζει βρε αδερφε,αφου εχω ετσι την "ιδιοτροπια" οταν λεμε ΜΙΑ κουβεντα ξεκαθαρη, να καταλαβαινομαστε με τον αλλο,ειδικα οταν ο αλλος ειναι επαγγελματιας.Ειμαι πραγματικα περιεργος να δω τι αντιμετωπιση θα εχω αφου ειναι σαφες οτι παρελαβα αλλο και παρηγγειλα αλλο.Και μαλιστα,καλη καρδια,δεν μπηκα στον κοπο να τσεκαρω ΠΡΙΝ φυγω απο το μαγαζι αλλά υπεθεσα-κακως-οτι παρελαβα οτι παρηγγειλα...
Θα δουμε.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
......αν δεν το κάνεις μόνος σου μην περιμένεις και πολλά.
Μεσ'τη σκεψη μου εισαι ρε φιλε!!!Οτι ετοιμαζομουν να γραψω οτι...Χρονιαρες μερες δεν θελω να χαλιεμαι για τιποτα κι επειδη στην Ελλαδα ζουμε...δεν περιμενω να αλλαξουν και πολλα.Και εφαγα μια φλασιά και κατεβηκα γκαραζ και...εφτιαξα οτι αφησε στη μεση ο αλλος...:)Και ειναι ετοιμο τοποθετημενο.Θα παω μια βολτα απο κει βεβαια να του δειξω απλα τι ηθελα και τι δεν εφτιαξε κι ουτε που με νοιαζει η απαντηση του.Απλα προσωπικα δεν θα ξαναπροτιμησω το μαγαζι του.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Μεσ'τη σκεψη μου εισαι ρε φιλε!!!Οτι ετοιμαζομουν να γραψω οτι...Χρονιαρες μερες δεν θελω να χαλιεμαι για τιποτα κι επειδη στην Ελλαδα ζουμε...δεν περιμενω να αλλαξουν και πολλα.Και εφαγα μια φλασιά και κατεβηκα γκαραζ και...εφτιαξα οτι αφησε στη μεση ο αλλος...:)Και ειναι ετοιμο τοποθετημενο.Θα παω μια βολτα απο κει βεβαια να του δειξω απλα τι ηθελα και τι δεν εφτιαξε κι ουτε που με νοιαζει η απαντηση του.Απλα προσωπικα δεν θα ξαναπροτιμησω το μαγαζι του.
Θα το δούμε κι εμείς; :)

_________________
Ντακάρετε-φον
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Θα το δούμε κι εμείς; :)
Ναι Γιαννο εννοειται,τα εβαλα συμμαζεμενα ΕΔΩ για να μεινει κ σαν DIY και για αλλους...;)
Οσο για το φιλο μας εδω τον εμπορο θα περασω μια βολτα απλα να του πω αυτα που θελω...:)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Χεχε...δεν αλλαζει λεμεεε...

Συντομη συνομιλια...:cool:
Γιατι μαστορα μου άλλα σου ειπα και άλλα εκοψες;...:Watching:
Το μηχανημα φταιει που δεν εχει ακριβεια τοσο μεγαλη για να...:wacky:
Γιατι δεν μου το λεγες μαστορα μου να μην το φτιαξουμε; :Watching:
...-Στο'πα:alien::geek:... και μπλα μπλα μπλα....!!! :sleep:

-Καλημερα μαστορα μου Καλη Χρονια...:inlove:

...δεν θα χαλαστω για τιποτα,δεν βρισκω κανενα λογο.Καλα να'μαστε και ο καθενας κρινει και κρινεται.:)
Προχωραμε .:friendship:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ρε συ Μαθο γιατι δεν το εκοβες μονος σου να τελειωνες? Δεν ειναι δα και τιποτα δυσκολο Χρονοβορο ισως αλλα ετσι και αλλιως εσυ τον χρονο σου τον εχασες με τα πηγαινε-ελα στον μαστοΥρα
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ρε συ Μαθο γιατι δεν το εκοβες μονος σου να τελειωνες? Δεν ειναι δα και τιποτα δυσκολο Χρονοβορο ισως αλλα ετσι και αλλιως εσυ τον χρονο σου τον εχασες με τα πηγαινε-ελα στον μαστοΥρα
Δεν εχω ξαναδουλεψει ποτέ plexiglass ουτε καν ηξερα που να το βρω.Κι οταν μου ειπε τιμη 15€ κομμενο ή ακοπο λεω δε μαμιεται αφου δεν εχω και εργαλεια κοπης τής προκοπης ας το φτιαξει...
Ενα dremel παντως,τωρα που μου το θυμιζεις,παντα μού ελειπε...για πολλες χρησεις γμτ...:cautious:
 
Top Bottom