Ραντάρ στους επαρχιακούς δρόμους

Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Σήμερα επιστρέφοντας από την Πτολεμαΐδα, σε επαρχιακό δρόμο είδα ένα βανάκι σταματημένο δίπλα σε ένα ραντάρ που ήξερα πως χρόνια τώρα ήταν ανενεργό. Από περιέργεια σταμάτησα και, ρωτώντας αν είχε μείνει και ήθελε βοήθεια, διαπίστωσα πως καθάριζε τον φακό και έβαζε φίλμ στο ανενεργό μέχρι σήμερα ραντάρ. Με την αύξηση των διοδίων, πολλοί έχουν αρχίσει να ξαναχρησιμοποιούν τους επαρχιακούς, ο καλύτερος τρόπος να τους ξαναστείλουν στα διόδια είναι να αρχίσει το "ΣωΒε" στους επαρχιακούς. Τον νου σας λοιπόν.

Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω τον υπάλληλο στα Μάλγαρα που μου έγνεψε να περάσω. Δεν είναι για το 0,90€, είναι γιατί μου θύμισε άλλες εποχές που οι υπάλληλοι καταλάβαιναν πως είναι ταλαιπώρια μαύρη το βγάλε-βάλε γάντια, ψάξε τσέπες κλπ όταν βρέχει. Είχα πάρα πολλά χρόνια να νιώσω μοτοσυκλετιστική αλληλεγγύη σε διόδια. Ευχαριστώ φίλε...........
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Στον καφε της Τεταρτης εκτος απο τα μηχανολογικα των μοτο μας
και τα ψυχοσωματικα των ανικανοποιητων οδηγων τους συζητιουνται και αλλα πολλα.
Επειδη μαλιστα εχουμε την τυχη για τετοια θεματα να παιρνουμε και καμμια πληροφορια εκ των εσω
φαινεται πως οι πληροφοριες για επαναλειτουργια επαληθευονται.
Εχοντας δει και την εικονα που περιγραφει ο Παναγιωτης στον περιφερειακο της Θεσσαλονικης ενα θα πω.
Το νου σας ρεμαλια τα γκρι κουτια δεν ειναι πλεον -σιγουρα- διακοσμητικα.

:)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
θελει πολύ προσοχη , γενικως.....θελουν φραγκα και ειμαστε ευκολος στοχος;)
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Σήμερα επιστρέφοντας από την Πτολεμαΐδα, σε επαρχιακό δρόμο είδα ένα βανάκι σταματημένο δίπλα σε ένα ραντάρ που ήξερα πως χρόνια τώρα ήταν ανενεργό. Από περιέργεια σταμάτησα και, ρωτώντας αν είχε μείνει και ήθελε βοήθεια, διαπίστωσα πως καθάριζε τον φακό και έβαζε φίλμ στο ανενεργό μέχρι σήμερα ραντάρ. Με την αύξηση των διοδίων, πολλοί έχουν αρχίσει να ξαναχρησιμοποιούν τους επαρχιακούς, ο καλύτερος τρόπος να τους ξαναστείλουν στα διόδια είναι να αρχίσει το "ΣωΒε" στους επαρχιακούς. Τον νου σας λοιπόν.

Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω τον υπάλληλο στα Μάλγαρα που μου έγνεψε να περάσω. Δεν είναι για το 0,90€, είναι γιατί μου θύμισε άλλες εποχές που οι υπάλληλοι καταλάβαιναν πως είναι ταλαιπώρια μαύρη το βγάλε-βάλε γάντια, ψάξε τσέπες κλπ όταν βρέχει. Είχα πάρα πολλά χρόνια να νιώσω μοτοσυκλετιστική αλληλεγγύη σε διόδια. Ευχαριστώ φίλε...........
Ένα 'Αρέσκω" στον υπάλληλο των διοδίων... Εικόνα άλλων εποχών!
Όσον αφορά την επιτήρηση των ορίων ταχύτητας, δεν πολυδιαφωνώ κιόλας, αρκεί να μην είναι γελοία!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ένα 'Αρέσκω" στον υπάλληλο των διοδίων... Εικόνα άλλων εποχών!
Όσον αφορά την επιτήρηση των ορίων ταχύτητας, δεν πολυδιαφωνώ κιόλας, αρκεί να μην είναι γελοία!!!
εχεις δει πολλες φορες σοβαρα ορια ταχύτητας?
τα περισσοτερα φιλε, είναι εισπρακτικα και όχι για το καλο μας
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Ως επί το πλείστον είναι γελοία, ειδικά στους επαρχιακούς, όπως έχω δει και πολλούς γκαζοφονιάδες να πάνε με τα χίλια όσα... Εκεί είναι που έίπα άπειρες φορές: Που είναι η τροχαία να τον γράφει για κανένα 24άωρο...!
 
Top Bottom