ΣΕΛΑ ΚΛΟΠΗ

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Μου κλέψανε τη σέλα..έτσι απλά..
Την είχα φτιάξει στο ΜοτοΚ πρόσφατα ολόμαυρη.
Όποιος το έκανε σίγουρα έχει 1150 adv μόνο,και σίγουρα ήξερε πώς να την σπάσει.
Την ανασήκωσε από πίσω,έσπασε ο μηχανισμός του πλαισίου που κλειδώνει η σέλα και τη ξεσυρταρωσε.
Και σίγουρα πέρναγε τακτικά από τη γειτονιά.θα δείτε στις φωτό.
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Προφανώς οποίος το εκανε,χρειάζεται ανταλλακτικό μετά από τρακάρισμα πχ ..εκτός και αν του τη κλέψανε και αυτουνού ,αλλά επειδή δεν είμαστε όλοι κλέφτες του κοινού ποινικού δικαίου,το πρώτο βλέπω πιο πιθανό σενάριο.
Αν ακούσετε κάτι, δείτε κλπ,το τηλ μου είναι στο προφίλ αλλά το βάζω και δω για πιο γρήγορα
6972695425
Παναγιώτης
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Αν δεν τη κρατήσει έτσι,σίγουρα θα πάει σε μαγαζί με σέλες να του αλλάξουν καλλυμα..θα πάρω στο ΜοτοΚ και σε άλλους...το κατέγραψε και η αστυνομία ήδη...
Δεν περιμένω πολλά,αλλά τουλάχιστον να έχει μια ανησυχία ο αλήτης που την έφαγε.
Αν τον βρω,το μηχανάκι του μηπως πάρει τυχαία φωτια...μαζί με αυτόν πάνω...Και παίζει να μας παρακολουθεί και στα φόρουμς ε;να έρχεται εκδρομές,κλπ?για φαντάσου...
Πάνω κάτω ποσοι έχουμε 1150 adv πλέον;
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Το είδαμε και αυτο. Σε λίγο θα παιρνουν μια μανετα, ένα ποδοφρενο , ένα κάγκελο
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
αστα, μου έχουν παρει κάγκελο και σήμα ...
Χρόνια γίνεται αυτό.
Σε φίλο έχουν πάρει cnc καπάκια υγρών ενώ ήταν για καφέ, σε μένα πήγαν να κάνουν το ίδιο σε χρυσά αντίβαρα rizoma και τους πρόλαβα στο τσακ...στο Σύνταγμα...
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Χρόνια γίνεται αυτό.
Σε φίλο έχουν πάρει cnc καπάκια υγρών ενώ ήταν για καφέ, σε μένα πήγαν να κάνουν το ίδιο σε χρυσά αντίβαρα rizoma και τους πρόλαβα στο τσακ...στο Σύνταγμα...
Τους είδες δηλ? Τους πρόλαβες/
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Δηλαδή, εκτός από κλεφτρονια, είναι και ασχετοι επικινδυνοι κανιβαλοι :mad:


Είναι απύθμενη η βλακεία τους.

Δεν μιλάω για κανένα πλαστικό aftermarket ντεπόζιτο.

Πέφτουν κάτω από αυτοκίνητα (προτιμάνε τζιπ και SUV λογω ύψους) και τρυπάνε κανονικα το μεταλλικό ντεπόζιτο με επαναφορτιζόμενο και σιδεροτρύπανο.

Το αμάξι του καθενός λυπάμαι αλλιώς ένας σπινθήρας τους χρειάζεται να καούν σαν τα ποντίκια.
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Δυστυχώς παιζει και το σεναριο κλοπής και πουληματος στο γνωστό ιστοτοπο ψαρ. Οπότε οταν αγοράζουμε κατι μεταχειρισμένο πολλές φορές άθελα μας γινόμαστε κλεπταποδοχοι...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Αυτό με την βενζίνη το κάναν και παλιότερα. Πριν από καμία 15αρια χρόνια μου είχαν κλέψει την βενζίνη από το r51 που είχα. Δεν είχε κλείδωμα η τάπα και την πήραν εύκολα. Βέβαια εγώ έβαζα super, ήταν λίγο πριν σταματήσει να πουλιέται, οπότε μάλλον μεγαλύτερη ζημιά θα έκαναν στο όχημά τους από το κέρδος που θα είχαν από την βενζίνη που μου πήραν.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Και για 5 ευρώ υπόθεση !!
Παλιότερα με ένα tdm850 που είχα ,έκλεβαν συνέχεια τις τάπες στο πλαίσιο που είχε για να μην φαίνονται οι βίδες που έπιανε το ψαλίδι και το μοτέρ

Στα 900 έκλεβαν κάτι ταπουλες από τους καθρέφτες

Πρόπερσι στο σκουτερακι μου ένα kymco μια μέρα έλειπαν καθρέφτες και μάσκακι

Για 5-10 ευρώ υπόθεση
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Μου κλέψανε τη σέλα..έτσι απλά..
Την είχα φτιάξει στο ΜοτοΚ πρόσφατα ολόμαυρη.
Όποιος το έκανε σίγουρα έχει 1150 adv μόνο,και σίγουρα ήξερε πώς να την σπάσει.
Την ανασήκωσε από πίσω,έσπασε ο μηχανισμός του πλαισίου που κλειδώνει η σέλα και τη ξεσυρταρωσε.
Και σίγουρα πέρναγε τακτικά από τη γειτονιά.θα δείτε στις φωτό.

:mad::mad::mad:
 

zannisvel

Μέλος
Όνομα
Ζαννής
Μοτό
NC750X
Καταλαβαίνω τα νεύρα σου..... Τι να πω;
Ακούω όλο και περισσότερο τέτοια περιστατικά.
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Τους είδες δηλ? Τους πρόλαβες/
Ήταν ένας τύπος μόνος του από Αφρική. Εγώ κουβαλούσα 2 σακβουαγιαζ στο αμάξι ενός φίλου και τον είδα στα 50 μέτρα που είχα το μηχανάκι.
Του φώναξα ότι είναι το μηχανάκι μου αλλά φυσικά προλαβε και φυσικά έφυγε και δεν ασχολήθηκα άλλο.
 
Top Bottom