Σαν το ADVtrOFFy δεν εχει...αλλά κι άλλοι πάνε βουνο!

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Για δειτε καλα το βιντεακι οσοι ηρθατε στο ADVtrOFFy...σάς θυμιζει τιποτα η διαδρομη;.............
Και για οσους εχετε Facebook...πιο πολλες εικονες...
https://www.facebook.com/AdventureCountryTracks/videos/2093976517496051/?autoplay_reason=gatekeeper&video_container_type=0&video_creator_product_type=2&app_id=2392950137&live_video_guests=0

Καποιοι μάς αντιγραφουν...Εμεις ομως 55 μοτο εκει πανω...αυτοι 5-6...παλι μπροστα ειμαστε στο ADVride!!!:)
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Θελω να δω την διασρομη που θα ανεβασουν(δεν ειναι ετοιμη ακομα)ποσο ομοια με την δικια μας ειναι
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Λες να googlαρουν ADVride.gr ?...:D:cool:
Δεν λεω οτι το κανουν,αλλα δεν το αποκλειω επισης.
Οταν θες να κανεις επιτυχημενες εξορμησεις σε μια ξενη χωρα ,ενας εξυπνος τροπος ειναι να ψαχτεις που πανε οι ντοπιοι μοτοσυκλετιστες
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Γίνεται το φθινόπωρο μια 1000αρα βόλτα στην Κρήτη από μια γνωστή σχολή, με διανυκτέρευση στο δάσος του Ρούβα. Είμαι σίγουρος πως έχει μελετήσει αρκετές από τις διαδρομές που έχουμε κατά καιρούς δημοσιεύσει εδώ. Λογικό είναι... Και εννοείται δεν θα είχαμε πρόβλημα (αν διαβάζει αυτές τις γραμμές) να επικοινωνήσει μαζί μας για όποιες διευκρινήσεις - λεπτομέρειες. ;)

Σεντ φρομ Ténéré φον
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Γίνεται το φθινόπωρο μια 1000αρα βόλτα στην Κρήτη από μια γνωστή σχολή, με διανυκτέρευση στο δάσος του Ρούβα. Είμαι σίγουρος πως έχει μελετήσει αρκετές από τις διαδρομές που έχουμε κατά καιρούς δημοσιεύσει εδώ. Λογικό είναι... Και εννοείται δεν θα είχαμε πρόβλημα (αν διαβάζει αυτές τις γραμμές) να επικοινωνήσει μαζί μας για όποιες διευκρινήσεις - λεπτομέρειες. ;)

Σεντ φρομ Ténéré φον
Ναι αλλα ειναι μόνο για άτομα τις σχολής του και οι θέσης έχουν κλειεσει


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν λεω οτι το κανουν,αλλα δεν το αποκλειω επισης.
Οταν θες να κανεις επιτυχημενες εξορμησεις σε μια ξενη χωρα ,ενας εξυπνος τροπος ειναι να ψαχτεις που πανε οι ντοπιοι μοτοσυκλετιστες
Παίδες τα ξέρουν τα μέρη μας.;)
Ο Mr. Touratech τα έχει γυρίσει όλα, εδώ και χρόνια. Τελευταία φορά τον πέτυχα το 2011 ή 2012 στα Καλάβρυτα με side car και τα παιδιά του μέσα και η γυναίκα του με ένα F800GS. Είχαν κάνει Στερεά-Ορεινή Ναυπακτία και έκαναν Πελοπόννησο (ότι κάναμε, αλλά συνέχισαν ανατολικά μέχρι Φενεό, όλο χώμα). Φυσικά μπορεί να έχει έρθει και αργότερα, εγώ τον πέτυχα τότε.
Τα ξέρουν , δεν έχουν ανάγκη αντιγραφής, πλέον. Παλιά ναι, κάποιους ρώτησαν κλπ...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Γίνεται το φθινόπωρο μια 1000αρα βόλτα στην Κρήτη από μια γνωστή σχολή, με διανυκτέρευση στο δάσος του Ρούβα. Είμαι σίγουρος πως έχει μελετήσει αρκετές από τις διαδρομές που έχουμε κατά καιρούς δημοσιεύσει εδώ. Λογικό είναι... Και εννοείται δεν θα είχαμε πρόβλημα (αν διαβάζει αυτές τις γραμμές) να επικοινωνήσει μαζί μας για όποιες διευκρινήσεις - λεπτομέρειες. ;)

Σεντ φρομ Ténéré φον
Κι αυτός τα ξέρει Γιάννη. Δε λέω ότι δεν ψάχνει, δε ρωτάει, αλλά κάνει κι έρευνα επί τόπου μόνος του. Και μόνο στα δικά του στηρίζεται, επαγγελματίας είναι ;)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Παίδες τα ξέρουν τα μέρη μας.;)
Ο Mr. Touratech τα έχει γυρίσει όλα, εδώ και χρόνια. Τελευταία φορά τον πέτυχα το 2011 ή 2012 στα Καλάβρυτα με side car και τα παιδιά του μέσα και η γυναίκα του με ένα F800GS. Είχαν κάνει Στερεά-Ορεινή Ναυπακτία και έκαναν Πελοπόννησο (ότι κάναμε, αλλά συνέχισαν ανατολικά μέχρι Φενεό, όλο χώμα). Φυσικά μπορεί να έχει έρθει και αργότερα, εγώ τον πέτυχα τότε.
Τα ξέρουν , δεν έχουν ανάγκη αντιγραφής, πλέον. Παλιά ναι, κάποιους ρώτησαν κλπ...
Ξερει μεχρι και τον Αι γιαννη τον ρωσσο
( ειχε ερθει με το τρικικλο)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ασε ρε παιδί μου λίγο να πλανάται αυτός ο αέρας γοήτρου του Advride.


Άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου... :p :p
:ll::ll::ll:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ασε ρε παιδί μου λίγο να πλανάται αυτός ο αέρας γοήτρου του Advride.


Άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου... :p :p
Να λέμε και καμμία μ@λ@κια...να περνάει η ωρα:p
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Σαν το Τροφυ δεν έχει ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πεστα αγορι μου!!!:friendship:Σε βαζω στη λιστα...για τις επομενες βολτες...η βροχη και οι λασπες κερασμενες...και εξασφαλισμενες :D
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Πεστα αγορι μου!!!:friendship:Σε βαζω στη λιστα...για τις επομενες βολτες...η βροχη και οι λασπες κερασμενες...και εξασφαλισμενες :D
Ε Μα τι να μας πουν τα γατάκια ..
Σαν το Τροφυ που περάσαμε δεν θα βρουνε.
Και βάλε με σε λίστα αλλα οχι τις Λαγκάρντ



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ε Μα τι να μας πουν τα γατάκια ..
Σαν το Τροφυ που περάσαμε δεν θα βρουνε.
Και βάλε με σε λίστα αλλα οχι τις Λαγκάρντ
Η λιστα Λαγκαρντ εχει ενα και ΜΟΝΟ κοινο με τα βουνα...κι αυτη χαθηκε και στα βουνα χανομαστε...:Dαπο κει και μετα...χαος(ευτυχως):friendship:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ναι αλλα ειναι μόνο για άτομα τις σχολής του και οι θέσης έχουν κλειεσει
Μη σε νοιάζει αγορίνα μου, αν θες σε πάω το φθινόπωρο όχι 1000 αλλά 2000 (που λέει ο λόγος) χιλιόμετρα σε παρόμοια κομμάτια, χωρίς προϋπόθεση λέβελ 3 και χωρίς συμμετοχή! ;)

Κι αυτός τα ξέρει Γιάννη. Δε λέω ότι δεν ψάχνει, δε ρωτάει, αλλά κάνει κι έρευνα επί τόπου μόνος του. Και μόνο στα δικά του στηρίζεται, επαγγελματίας είναι ;)
Και καλά κάνει (και τον τιμάει αυτό).
Απλά, όπως επί εποχή GSForum τη βόλτα ενός μαθήματος που έγινε εδώ με τον Τάκη την έβγαλαν μαζί με τον Νίκο μας και μια αντίστοιχη με τον Χελιώτη την βγάλαμε μαζί με τον ΣΥ.ΜΟ.ΣΚΑ, έτσι και σε αυτή την περίπτωση -αν θέλει προφανώς ο Νίκος- δεν τρέχει τίποτα να ρωτήσει. Ούτε αποκλειστικότητα έχουμε στις όμορφες διαδρομές, ούτε δικαιώματα! Γουστάρουμε το χώμα και μας αρέσει να το γουστάρουν και άλλοι, συμπεριλαμβανομένων όσων θέλουν (και μπορούν) να πληρώσουν για μια βόλτα. Πόσο μάλλον αν γίνεται από καταξιωμένο επαγγελματία και με υποστήριξη. Οι φιλοσοφίες μας διαφέρουν βέβαια αλλά αυτό είναι κάτι που συμφωνήθηκε από τους δημιουργούς του παρόντος χώρου όταν ακόμα ήταν μια ιδέα.

Αν η διαχείριση θεωρεί πως τα τελευταία ποστ ξεφεύγουν από το κλίμα του thread ενδεχομένως θα μπορούσαν να μεταφερθούν σε ένα νέο με θέμα τις σχολές γενικότερα και αυτού του είδους τις βόλτες.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εδω να συνεχισουμε την κουβεντα περι διαδρομων στα βουνα,ADVtrOFFy διαδρομων και...παρομοιων...:friendship:
 
Top Bottom