Στο βουνό του ΛΕΩΝΙΔΑ, Κυριακή 12/11/2017-The off-road story

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Χάρηκα ιδιαίτερα που ο πορτοκαλης γνωστός ιμάντας δεν χρειάστηκε!!

Αργότερα λίγες φωτο και από την DSLR



advphone
Το γυαλι μεσα απο το κρανος τη φαση??? Για τα μυγακια η για τα γεραματα??:laugh::laugh::laugh:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το Καλλίδρομο πανέμορφο και Λασπωμένο και οι διαδρομές του Θοδωρή είχαν τα πάντα όλα....ελπιζω να τράβηξαν βίντεο κάποια αγόρια, για να καταλάβετε!


ου
advphone



Η διαδρομή ήταν πράγματι "διαμάντι"!!!
Αλλά δεν ήταν δική μου. Δε θα μπορούσα ποτέ να δέσω τέτοια απίστευτα κομμάτια και να βγει το αποτέλεσμα που ζήσαμε!
Η διαδρομή (από το Κρυονέρι ξεκινώντας) είναι του @OffroadTeam , του Δημήτρη-Doc-Αθανασουλόπουλου!
Το είχα γράψει και στο θέμα που ανέβασα , το λέω και τώρα, ότι όλα αυτά έχουν γίνει κατα καιρούς σε Rally Raid του OffRoadTeam.

Το καλό είναι ότι αρέσει και σε βόλτες αυτό το στυλ κι όλοι είχαμε ένα χαμόγελο από αυτί σε αυτί , σε κάθε στάση -παρά τα "καντήλια" που σίγουρα έφαγα σε κάτι φάσεις.....(από μέσα σας....:D:laugh: )

Τα ίδια έχω ρίξει κι εγώ στον Doc, μην ανυσηχείτε:cool::cool::cool::cool:
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Ανταποδίδω την ευχαρίστηση για τη γνωριμία και τη βόλτα μας!!!
Σου το είπα κατ' ιδίαν, το λέω κι εδώ μεσα:
Δεν πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί, που σ' αυτό το τερραίν, θα οδηγούσαν το Tenere μ αυτά τα λάστιχα, όπως σε είδα να το πηγαίνεις! Εύγε!!!




ΥΓ: άσε τις "ισορροπίες στα τεχνικά κομμάτια" :D και πες πώς ράβουν οι μπετονιέρες στα στηθώματα τα λασπερά και μη, με 3ες.... ;) (εκεί που τα 990 ερχόντουσαν 1η-2η ντεεεε :laugh: )
Αληθεια τωρα τα gs τα θεωρουσα μαουνες ως τωρα αλλα σημερα που σας ειχα μπροστα μου δεν πιστευα οτι διαβαζουν τοσο ωραια τα μηχανακια αυτα. Ενταξει τα πηγαινατε και εσεις βεβαια. Οπως σου ειπα και πριν πιο πολυ χαρηκα που το φορουμ εχει πραγματικους Αdventure αναβατες ετοιμους για ολα!! Ειμαι πολυ χαρουμενος λεμε!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ωραία μέρα , ωραία διαδρομή ωραία παρέα , τι άλλο να ζητήσει κανεις ;
Να είστε όλοι καλά να ανταμώνουμε !!!

Μονοπάτια και γλίστρες , «ανοιχτές» ακροπολικες , φθινοπωρινό τοπίο , όλα μαγικά !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το γυαλι μεσα απο το κρανος τη φαση??? Για τα μυγακια η για τα γεραματα??:laugh::laugh::laugh:
Λιάκο, μυωπία έχει ρε ο Μάνιακ:eek::eek::eek::eek:
Νιάτο σου λέω!!!! ;)

Μ@μησε σήμερα , άψογος και γλήγορος πολύ:cool:
έφερε μια 5αδα (όλοι γρήγοροι ομολογουμένως) σε χρόνο dt στο Ρεγκίνι , μετα την καθυστέρηση με τη βλάβη του 690!
Αφού νόμιζα ότι ήταν 2 χωριά πριν όταν μιλήσαμε στο τηλ κι αυτοί ήταν ήδη εκεί που περιμέναμε (δυο στενά παρά δίπλα...)
Α!
Είδαμε και motogp ;)
Δεν παίζουμε...:cool:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black



Sent from my iPhone using Tapatalk


Μπράβο ρε Κωστή που τράβηξες τούτο το τοπίο!!!!


:l2:


Κι έλεγα, το τράβηξε κανείς αυτό?

Εύγε!
Στην 1η σου με το Αφρικα σε δύσκολο τεραίν και με μέτριο -τελικά- λάστιχο ήσουν παλίκαρος!!
πάντα βόλτες!!!!
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Πριν καμμία ωρίτσα επιστροφή και για μένα με 400+ χλμ στο κοντέρ..Απίστευτη βόλτα και μέρη που δεν είχα ξαναδεί...Χάρηκα που ξαναείδα φίλους που είχα να δω καιρό,μερικούς από τον Μάιο από το advtroffy αλλά και για τα καινούργια παιδιά που γνώρισα...Να πω επίσης ότι αν δεν είχα βάλει τα καινούργια λάστιχα πιθανών να ήμουν ακόμα στο βουνό παρέα με τις αρκούδες...Μερικές φωτό και από μένα..Δεν τράβηξα πολλές καθότι απορροφημένος από τα τοπία και την οδηγικη απόλαυση...Καλή ξεκούραση σε όλους...


Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Επιστροφη και για μενα στο νησι.
Μπραβο ρε Θοδωρη, φοβερα τα χωματινα κομμάτια, το απολαυσα οσο δεν παιρνει, ακομα και τα δυσκολα κομματια οπως στην αρχη.

Και εγω δεν εβγαλα πολλες φωτο, αλλα εχω βιντεακι ζορικο, θα το μονταρω και θα το ανεβασω οσονούπω.





Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Να βάλω και μια φωτο τον εαυτό μου.....απο τον Τάκη τον Μανιατη, ο οποίος πρέπει να έχει και άλλες καλές!



advphone
Ρε συ πως πηγαινε ετσι ο Μανιατης, χαιρεσαι να τον βλεπεις (οσο προλαβαινεις δηλαδη!)

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ηταν υπέροχα σήμερα. Επιτέλους βρεγμένο χωματάκι που μοσχοβολούσε και κάμποση λασπουριά σε μια πολύ ωραία διαδρομή και καλή παρέα.

Ωραία άνοιξε κι η ον/οφ σεζόν. Κλασσικά φωτό δεν έβγαλα ούτε σήμερα, που σημαίνει ότι ευχαριστήθηκα οδήγηση.




Ρισπέκτ στα παιδιά με τα "μεγάλα". Είχε κάποια κομμάτια ζόρικα η διαδρομή που τα πέρασαν αέρα.





 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
@giannis1070



Δεν ειχες βαλει τα Rally STR Γιαννη? Γιατι εδω σε βλεπω με αλλα πιο τακουνατα (σαν TKC μου φαινονται απο τη φωτο).

Οσο για το (χονδικο) Repsol χρωμα του ΚαΤεΜιου, respect! :ok: :D
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Καλά για το αγριογουρουνο που είδαμε στη μέση του "δρόμου" δεν λέει κανείς? ! ΝΑ ενα πράμα......με το συμπάθιο!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Καλά για το αγριογουρουνο που είδαμε στη μέση του "δρόμου" δεν λέει κανείς? ! ΝΑ ενα πράμα......με το συμπάθιο!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
σε περασε πουθενα ο Κωστας με τη χοντρη και σκιαχτηκες ρε;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
σε περασε πουθενα ο Κωστας με τη χοντρη και σκιαχτηκες ρε;
:friend:


μια σκροφίτσα καμιά 60αρια κιλά (ίσως και λίγο λιγότερα) στη μέση του δρόμου μασούλαγε....
Δεν ταράχτηκε καθόλου!
Στον Αγ. Μερκούριο, στο χώρο κατασκήνωσης προσκόπων...

Ωραίο θέαμα , και αρκετά νωρίς ;)
 
Top Bottom