Συμβολαιογραφος

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εχουμε κανεναν η κανεναν γνωστο συμβολαιογραφο?
Άκου θα σου πω κάτι μεταξύ μας. Όταν λέμε οτι αγόρασες οικόπεδο είναι σχήμα λόγου.

ΟΧΙ, δεν σου ανήκει πλέον η μισή Εύβοια.

ΟΧΙ, δεν χρειάζεσαι συμβολαιογράφο για τα συμβόλαια.




:p:p
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Άκου θα σου πω κάτι μεταξύ μας. Όταν λέμε οτι αγόρασες οικόπεδο είναι σχήμα λόγου.

ΟΧΙ, δεν σου ανήκει πλέον η μισή Εύβοια.

ΟΧΙ, δεν χρειάζεσαι συμβολαιογράφο για τα συμβόλαια.




:p:p
Τι οχι??? Εχω και στον Υμηττο και Παρνηθα!! Θα δωσω κ μεριδιο!! Ειναι πολλα!!
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Για εμένα η καλύτερη συμβολαιογράφος που έχω συνεργαστει είναι η Φωτεινή. Νέα κοπέλα, γνώστης του αντικειμένου με προσοχή στη λεπτομέρεια (μου βρήκε λάθη σε παλιότερα συμβόλαια) και αρκετά γρήγορη όταν είχε όλα τα έγγραφα που χρειάζονταν. Την προτείνω με κλειστά μάτια.

ΑΛΑΜΠΑΝΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ στο TopLaw.gr
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Η δικιά μου σχετική εμπειρία.... Πριν χρόνια είμαι στην διαδικασία αγοράς οικοπέδου. Ο πωλητής μου δίνει το παλαιό συμβόλαιο του και με την διεύθυνση επί χείρας βαδίζω και εγώ στην ίδια συμβολαιογράφο αφού έχω κλείσει σχετικό ραντεβού για τα περαιτέρω της διαδικασίας αγοράς. Αφού βρήκα την πολυκατοικία που στέγαζε το γραφείο μπαίνω μέσα σε αυτό αφού άνοιξε ηλεκτρικά η πόρτα εισόδου και παθαίνω πατατράκ...!!! παντού και το εννοώ αυτό, μα παντού καθρέφτες, σε τοίχους, πλαϊνά και ντουλάπια από βιβλιοθήκες, γραφεία παντού, ακόμα και σε κάποια μεγάλα πλακάκια. Έβλεπες τα μούτρα σου και τις σόλες των παπουτσιών σου παντού. Ατμόσφαιρα σχετικά χαμηλού φωτισμού. Έπαθα πλάκα, λέω δεν μπορεί λάθος έκανα? να μπήκα σε δωμάτιο ξενοδοχείου "ημιδιαμονής" κοινώς γ@@@@στρόνα ? ώσπου άκουσα μια γυναικεία φωνή που με καλούσε, παρακαλώ περάστε στο γραφείο.

Προχώρησα παγωμένος, μια 40αρα καλοφτιαγμένη ευγενέστατη κυρία με καλλίγραμμο σώμα και ωραία φουστίτσα με υποδέχτηκε στο γραφείο της πιο μέσα το οποίο είχε ολόιδια κατασκευή, παντού καθρέφτες...!!! Ζαλίστηκα να κοιτώ παντού, μα παντού.... Τέλος πάντων, είπαμε 5 λόγια και την έκανα με ελαφριά πηδηματάκια γιατί σε αυτήν μόνο συμβόλαιο δεν θα έκανα... Κατέληξα στον τότε πρόεδρο των συμβολαιογράφων μέσω φίλου, όπου αφού είδε το παλαιό συμβόλαιο της ανακάλυψε τα μύρια όσα, τόσα που αναγκάστηκε να πάρει σοβαρά μέτρα για την περίπτωση και κλήθηκαν και εμπλεκόμενοι που είχαν φτιάξει συμβόλαια σε αυτήν να ξαναφτιάξουν καινούργια! Τόσο καλά, για αυτό και θέλει πολύ προσοχή.

Αυτό πάντως που προκαλεί την φαντασία μου δια μέσω της κοπτοραπτικής των παραπάνω κειμένων των φίλων, και παραθέτω απκάτ.

ibar: Πολύ καλή ίσος λίγο τσιμπημένη... αλλά αξίζει

lospsi: Οπλίσου με υπομονή

stefos: Νέα κοπέλα, γνώστης του αντικειμένου με προσοχή στη λεπτομέρεια.... αρκετά γρήγορη.... Την προτείνω με κλειστά μάτια.

:yew:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
παρε ενα τηλεφωνο τον Γιαννη amyroukai ....
ολο και κατι θα ξερει ρε Τασο...


μα ολα εγω πχια ???:UH:
Δυστυχώς δεν έχω καμία καλή εμπειρία από τον κλάδο.
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Για να γίνεις συμβολαιογράφος , πρέπει να βγάλεις νομική,να ορκιστείς δικηγόρος και μετά να δώσεις εξετάσεις (εξαιρετικά δύσκολες) και να τις περάσεις.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Για να γίνεις συμβολαιογράφος , πρέπει να βγάλεις νομική,να ορκιστείς δικηγόρος και μετά να δώσεις εξετάσεις (εξαιρετικά δύσκολες) και να τις περάσεις.
Και να υπάρχει κενή θέση για να την πάρεις.
Είναι κλειστό το επάγγελμα, γι αυτό σου πιάνουν τον κώλο. :D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ο άνθρωπος ζητάει συμβολαιογράφο, δε ζητάει πως να γίνει ο ίδιος.
 
Top Bottom