Συμβουλές για αγορά μεταχειρισμένης μηχανής

A

aeriko

Επισκέπτης
Φίλος καλός αφήνει πίσω του την εποχή των scooters και μπαίνει στην εποχή των μοτοσυκλετών. Πάντα του γυάλιζε η 1200 αλλά δεν φτάναν τα φράγκα για καινούργια. Ψάχνοντας στις αγγελίες βρήκε αυτήν
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4828158/, πως την βλέπετε, μήπως την γνωρίζετε;
Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη για να υποδεχθούμε τον φιλαράκο στην μεγάλη οικογένεια των μπεμβεδάκηδων. Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων
 
Last edited by a moderator:

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Aπ οτι μπορω να δω, σιγουρα δεν ειναι μοντελο 07, διοτι εχει ισιο πλαινο σταντ και οχι στραβο, πρεπει να ειναι ολη βαμμενη, λοιπουν τα καπακια των πολλαπλασιαστων στους κυλινδρους....και γενικα εμενα μου βρομαει λιγο. Εαν θελει ο φιλος επειδη ειναι κοντα μου, μπορουμε να παμε να την δουμε απο κοντα να την ξεπουπουλιασω...
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λειπουν και οι χουφτες.....
ας κοιταξει κατι αλλο καλυτερα, Πανο.
εχει γεμισει ο τοπος ευκαιριες
 
A

aeriko

Επισκέπτης
Aπ οτι μπορω να δω, σιγουρα δεν ειναι μοντελο 07, διοτι εχει ισιο πλαινο σταντ και οχι στραβο, πρεπει να ειναι ολη βαμμενη, λοιπουν τα καπακια των πολλαπλασιαστων στους κυλινδρους....και γενικα εμενα μου βρομαει λιγο. Εαν θελει ο φιλος επειδη ειναι κοντα μου, μπορουμε να παμε να την δουμε απο κοντα να την κεπουπουλιασω...
Χωρις να είμαι ειδήμων επί των μεταχειρισμένων κάτι δεν μου πήγαινε κι εμένα καλά, γι αυτό ζητώ την γνώμη πιο ειδικών.
 
Last edited by a moderator:

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
4.500 ευρω, για "αστρωτο" μηχανακι (28.000 χλμ) και μαλιστα απο εμπορο (αρα ποσο το πηρε?) :thinking:
Μπορει να τα εχει κατεβασει θαναση, ή να εχει αλλαξει καντραν, βρομαει ο τοπος......η περιοχη που εχουμε μεγαλωσει εχει μεγαλη ιστορια......ειχα κι εγω αντιστοιχο μαγαζι παλαιοτερα και τους περισσοτερους του ξερω
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ο ίδιος έχει κι αυτή

http://moto-karabesinis.car.gr/photos/4021236/
Με τα διπλά σχεδόν χλμ, ίδια τιμή, μοντέλο 6/2006 (πιο λογικό....) και χωρίς ελλείψεις στις χούφτες και στα καπάκια των πολλαπλασιαστών.
Το άλλο μπορεί να έχει άδεια 2007, αλλά είναι μοντέλο 2004-2006.
 

loizos

Μέλος
Όνομα
loizos
Μοτό
BMW R1200GS
Τα πράγματα είναι απλά.παίρνεις αριθμό πλαισίου τον δίνεις στη BMW και μαθαίνεις μοντέλο,από αγοράστηκε κλπ.μέχρι το 2006 είχε σερβοφρενο.του 2007 δεν έχει.Αν έχεις κ άνθρωπο στο συγκοινωνιών η τροχαία θα βρεις κ αν είχε ατύχημα κλπ
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Τα πράγματα είναι απλά.παίρνεις αριθμό πλαισίου τον δίνεις στη BMW και μαθαίνεις μοντέλο,από αγοράστηκε κλπ.μέχρι το 2006 είχε σερβοφρενο.του 2007 δεν έχει.Αν έχεις κ άνθρωπο στο συγκοινωνιών η τροχαία θα βρεις κ αν είχε ατύχημα κλπ
;)

:ok:
 
Top Bottom