Συναγερμοί .

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Μια που περιμένω το καινούργιο κορίτσι, Ανοίγω αυτό το θέμα , για να ακούσω γνώμες και εμπειρίες για συναγερμούς μοτό.

Σας ακούω λοιπόν.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μια που περιμένω το καινούργιο κορίτσι, Ανοίγω αυτό το θέμα , για να ακούσω γνώμες και εμπειρίες για συναγερμούς μοτό.

Σας ακούω λοιπόν.
Ασφάλεια κλοπής μόνο!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Μια που περιμένω το καινούργιο κορίτσι, Ανοίγω αυτό το θέμα , για να ακούσω γνώμες και εμπειρίες για συναγερμούς μοτό.

Σας ακούω λοιπόν.
Αμα δεν μας συστησεις το κοριτσι, δεν λεμε τιποτα...αριστοκρατισσα θα ειναι για να ξεκινας με συναγερμο...;)
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Αμα δεν μας συστησεις το κοριτσι, δεν λεμε τιποτα...αριστοκρατισσα θα ειναι για να ξεκινας με συναγερμο...;)
Άσε να ρθει και θα κεράσω λουκουμάδες στο γνωστό μέρος.
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
ChristosGR σου προτείνω αυτό το τρακερ: Sizzapp
Δεν είναι συναγερμός με την έννοια του "βαράει η σειρήνα" αλλά σε ειδοποιεί με μήνυμα και ειδοποίηση για όποια ενέργεια.
Δεν έχει κρυφές χρεώσεις ή κάποια συνδρομή, μια που το αγόρασες και καθάρισες. Το θεώρησα καλύτερο από συναγερμό αλλά καταλαβαίνω τη λογική να υπάρχει ο κλασσικός συναγερμός.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Αμα δεν μας συστησεις το κοριτσι, δεν λεμε τιποτα...αριστοκρατισσα θα ειναι για να ξεκινας με συναγερμο...;)
Μπα οι αριστοκρατισες μου ξυνίζουν κάπως.
Σχιστομάτικο λαϊκο είναι το κορίτσι. :yew:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ασφάλεια κλοπής μόνο!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ετσι.....επειδη ειμαι καμμενος, δεν εχει νοημα ενας πολυ ακριβος συναγερμος.
Ασφαλεια κλοπης και ενας μετριος συναγερμος
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το καλό το πληρώνεις δυστυχώς.
Και συναγερμός και τράκερ και υποστήριξη 24/7 .
Κοιμάσαι κάπως πιο ξεγνοιαστα

Άντε να βάλω και το monimoto .
Όλα τα κλέβουν ...δυστυχώς δεν κοιμάσαι ήσυχος με κανένα τέτοιο συστημα
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Τα βάζω μέσα στο μαγαζί που εχει
συναγερμό και είναι και κλειδωμένα, αλλά είναι 6-7 λεπτά απ' το σπίτι που δεν έχω κλειστό γκαραζ.
Επειδή έχω αστυνομικό τμήμα στα δύο τετράγωνα μπορεί κάποια βράδυα να το άφηνα εκεί απ' έξω.

Αλλά όχι χωρίς τίποτα.

Οπότε ένας συναγερμός με ειδοποίηση στο τηλέφωνο μου χρειάζεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Βάζω στο Άφρικα ένα καλό συναγερμό και με που τελειώνει την εγκατάσταση το μαστορι , του λέω : τωρα έχω το κεφάλι μου ήσυχο .
Μου απαντάει , με ένα τζαμερ όλα τα κλέβουν .
Είχε κ εντοπιστη ξεχωριστό επάνω κτλ .

Πάω κάνω μια ασφάλεια κλοπής κ το παρατούσα όπου έβρισκα κ πήγαινα για καφέ .

Δεν ξανά έβαλα συναγερμό , πρώτη κ τελευταία.

Επίσης έχουν φάει 1290 με πανδορα , χτυπούσε κ το σήμα στο κινητό , και μετά από 5-6 τετράγωνα είχαν καταφέρει , είχαν λυσει το μηχανάκι κ είχαν πετάξει το συναγερμό.

Περιοχή Σεπόλια αν θυμάμαι καλά


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Όλα τα κλέβουν ...δυστυχώς δεν κοιμάσαι ήσυχος με κανένα τέτοιο συστημα
Οποτε καλυτερα να σε κλεβει η ασφαλιστικη
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Για μένα δεν έχει κάποια χρησιμοτητα ο συναγερμός και μπλέκεις με ηλεκτρικά.

Ήσυχος δεν θα είσαι ποτέ και σίγουρος.

Επίσης οι ασφάλειες κλοπής πρώτα κλεβουν εσένα με τα εξωφρενικά κόστη.

Η λύση που έχω επιλέξει εγώ είναι εφόσον έχω κλειστό γκαράζ για μόνιμα, αν χρησιμοποιήσω κάπου εντός πολης την μοτοσυκλέτα να είναι παρκαρισμένη εντός του οπτικού μου πεδίου ή σε ασφαλές σημείο. Στην περίπτωση που υποχρεωτικά πρέπει να την αφήσω κάπου χωρίς εποπτέια έχω μια κουλούρα και ένα lock δισκοφρένου αλλά γενικά πολύ σπάνια θα κάνω κάτι τέτοιο. Αν χρειαστεί να πάω κάπου εντός πολης και να αφήσω μηχανάκι σε μετρό, σε κάνα περίεργο μέρος κλπ εκεί παίζει μπάλα ο Κινέζος που υπάρχει στο γκαράζ σε μορφή παπιου ή σκουτερ κλπ κλπ.

Συνεπώς Χρηστάρα μου ο καλύτερος συναγερμός που θα έχεις είναι ο Κινέζος που έχεις όταν χρειαστεί να πας κάπου και να αφήσεις μηχανα΄κι χωρίς εποπτεία να αναλάβει χρέος μεταφορικου. Η μοτοσυκλέτα είναι για τα ταξίδια, για βόλτες και για χρήση εκεί που θα την έχουμε κοντά και θα την βλέπουμε. Άσε τα ηλεκτρικά της ήσυχα!

Πάρε μια κουλούρα καλή και ένα disc lock να τα έχεις αν χρειαστεί να αφήσεις κάπου περίεργα τον πάπιο ή σε μια έκτακτη ανάγκη να αφήσεις κάπου την μηχανή που εγώ το αποφεύγω σαν τον διάολο το λιβάνι.
 

Trexantiri

Μέλος
Όνομα
Minas
Μοτό
V-Strom 800 DE
ChristosGR σου προτείνω αυτό το τρακερ: Sizzapp
Δεν είναι συναγερμός με την έννοια του "βαράει η σειρήνα" αλλά σε ειδοποιεί με μήνυμα και ειδοποίηση για όποια ενέργεια.
Δεν έχει κρυφές χρεώσεις ή κάποια συνδρομή, μια που το αγόρασες και καθάρισες. Το θεώρησα καλύτερο από συναγερμό αλλά καταλαβαίνω τη λογική να υπάρχει ο κλασσικός συναγερμός.
Αυτό φίλε μου πτι δεν έχει συνδρομή είναι σίγουρο;
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Αυτό φίλε μου πτι δεν έχει συνδρομή είναι σίγουρο;
Ναι, σίγουρο, δεν έχει κάποια συνδρομή. Το έχω ακριβώς 1 χρόνο τώρα. Μόνο μια φορά τον Απρίλιο ήταν offline και τους έστειλα email. Την επόμενη ημέρα μου απάντησαν ότι έκαναν ένα remote reset και είναι πάλι online. Ότι αν ξανασυμβεί να τους ειδοποιήσω για να γίνει αλλαγή μάλλον η μονάδα (και θα το ήθελαν πίσω να το εξετάσουν μιας και δεν είναι συνηθισμένο πρόβλημα).
Τους είχε ρωτήσει κάποιος στο ινσταγκραμ πως καταφέρνουν και δεν έχουν συνδρομή και απάντησαν ότι είναι μέρος του business plan τους και δεν μπορούν να το αποκαλύψουν.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Ναι, σίγουρο, δεν έχει κάποια συνδρομή. Το έχω ακριβώς 1 χρόνο τώρα. Μόνο μια φορά τον Απρίλιο ήταν offline και τους έστειλα email. Την επόμενη ημέρα μου απάντησαν ότι έκαναν ένα remote reset και είναι πάλι online. Ότι αν ξανασυμβεί να τους ειδοποιήσω για να γίνει αλλαγή μάλλον η μονάδα (και θα το ήθελαν πίσω να το εξετάσουν μιας και δεν είναι συνηθισμένο πρόβλημα).
Τους είχε ρωτήσει κάποιος στο ινσταγκραμ πως καταφέρνουν και δεν έχουν συνδρομή και απάντησαν ότι είναι μέρος του business plan τους και δεν μπορούν να το αποκαλύψουν.
Αυτό μου δημιουργεί ερωτηματικά.... μήπως περιμένουν να φτάσουν ένα συγκεκριμένο αριθμό πελατών, πριν πουνε παιδιά απο τώρα ξεκινά η συνδρομή που είναι τόσααα....$$$ o_O
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Αυτό μου δημιουργεί ερωτηματικά.... μήπως περιμένουν να φτάσουν ένα συγκεκριμένο αριθμό πελατών, πριν πουνε παιδιά απο τώρα ξεκινά η συνδρομή που είναι τόσααα....$$$ o_O
Ή πουλάνε τα data γεωεντοπισμού σε 100 μεριές.

Όπως έχει ειπωθεί και σε σχετικά ντοκιμαντερ από ανθρώπους που δούλευαν σε φουμπου γουγλη κτλ, όταν μια διαδικτυακή υπηρεσία είναι δωρεάν προϊόν προς πώληση είναι ο ίδιος ο χρήστης.

Αλλιώς δε βγαίνουν τα business plan καρντιά μου!
 
Top Bottom