Συναγερμός

mtoylios

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΜΑΡΙΝΟΣ
Μοτό
NC700X
Έχει να προτεινει κανείς καλό και οικονομικό συναγερμό?είτε με τηλεειδοποίηση είτε χωρίς..
και επίσης δεν ξέρω αν είναι καλοί και αυτοί με RFID
 

okeanis

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
KTM 1190 ADVENTURE
Καλό έχω να προτείνω αλλά όχι οικονομικός...
Scorpio SRI 900.

Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου δώσω infos.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
τυχαια κατα την αγορα της μοτο το 2007 μου ειχαν τοποθετησει εναν Okazzaki, στην αρχη ειπα οτι θα κρατησει μεχρι να αλλαξω λαδια αλλα αυτος ειχε αλλη γνωμη...κ λειτουργει αψογα παρα τα σχεδον 10 ετη του...ανηκει στους οικονομικους.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλό έχω να προτείνω αλλά όχι οικονομικός...
Scorpio SRI 900.

Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου δώσω infos.
Τον έχω εδώ και 4 χρόνια
Απροβληματιστος και με πολλες δυνατότητες
Δεν τον λες φτηνό, αλλά μιλάμε για προστασία της περιουσίας μας.
 

strofakias

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
Το καλυτερο
meta.για μηχανες υπαρχουν 2 τυποι απ οσο θυμαμαι.
προτεινω αυτον με την αυτονομη μπαταρια ωστε να μην τραβαει απο τη μπαταρια της μηχανης
κι αν χτυπα ξυλο μακρυα απο μας γινει κατι.συνεχιζει να χτυπαει η σειρηνα και τα καλωδια αν κοπουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Καλό έχω να προτείνω αλλά όχι οικονομικός...
Scorpio SRI 900.

Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου δώσω infos.
Ισως να ειναι καλος, δεν ξερω, αλλα εγω μετα την κακιστη αντιμετωπιση απο μεριας αντιπροσωπιας και εξουσιοδοτημενου οταν σε συγγενικο μου προσωπο δεν δουλευε το τηλεχειρηστηριο, δεν θα τον κοιταγα καν Δεν ξερω ποιο μοντελο ηταν αλλα τον αγορασε καινουριο καπου τα Χριστουγεννα, δεν δουλευε, και τελικα το προβλημα αποκατασταθηκε μετα απο παμπολα τηλεφωνηματα και πηγαινε-ελα στον εξουσιοδοτημενο καπου το Πασχα! ...Κανει και ενα σκασμο λεφτα!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
τυχαια κατα την αγορα της μοτο το 2007 μου ειχαν τοποθετησει εναν Okazzaki, στην αρχη ειπα οτι θα κρατησει μεχρι να αλλαξω λαδια αλλα αυτος ειχε αλλη γνωμη...κ λειτουργει αψογα παρα τα σχεδον 10 ετη του...ανηκει στους οικονομικους.
Με τιμη κατω απο 20 (εικοσι!) ευρω και αν κρινω απο παρομοιο συναγερμο που εχω τοποθετησει εγω εδω και καποιους μηνες στο ΤΑ μου ειναι σουπερ! Και με λειτουργειες που τις βρισκεις σε επωνυμους συναγερμους ανω των 100 ευρω
Στο δικο μου βεβαια δεν εχω συνδεσει καμια λειτουργεια με το κυκλωμα της μηχανης περαν αυτου του κραδασμικου Γενικα ειμαι αντιθετος στο να κοβει την αναφλεξη (για λογους ασφαλειας κυριως) ο συναγερμος ποσο μαλλον οταν υπαρχει και immobilazer στην μηχανη
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
meta.για μηχανες υπαρχουν 2 τυποι απ οσο θυμαμαι.
προτεινω αυτον με την αυτονομη μπαταρια ωστε να μην τραβαει απο τη μπαταρια της μηχανης
κι αν χτυπα ξυλο μακρυα απο μας γινει κατι.συνεχιζει να χτυπαει η σειρηνα και τα καλωδια αν κοπουν.
Bρισκω εναν Meta lego καινουριο σε μαγαζι με μονο 50 ευρω! Ειμαι ετοιμος να τον παρω αλλα λεω πρωτα ας παρω την αντιπρωσοπεια να ρωτησω αν εχει κραδασμικο ή αισθητηρα κλισης μονο
Απο οτι μου ειπαν εχει μονο αισθητηρα κλισης Κατι που για μενα ηταν προβλημα αφου ποτε την παρκαρω στο μονο σταντ και ποτε στο διπλο Κραδασμικο φυσικα και δεχεται απο οτι μου ειπαν αλλα κοστιζει 50 ευρω!!! Και ενω το κραδασμικο θα ηταν της meta παρ΄ ολα αυτα θα εχανα την εγγυηση!!!! Κουφο;
Εφαγε Χ και πηρα εναν κινεζικο αντι 20 ευρω (στο ebay τον εβρισκα γυρω στα 12) ο οποιος προς εκπληξης μου λειτουργει αψογα εδω και κατι μηνες
 

mtoylios

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΜΑΡΙΝΟΣ
Μοτό
NC700X
Καλό έχω να προτείνω αλλά όχι οικονομικός...
Scorpio SRI 900.

Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου δώσω infos.
πολυ καλος συναγερμος και απο οτι ειδα ειναι κοντα στα 350 ευρω....
δε τα λες και λιγα βεβαια!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
πολυ καλος συναγερμος και απο οτι ειδα ειναι κοντα στα 350 ευρω....
δε τα λες και λιγα βεβαια!
Αυτό με τις τιμές είναι υποκειμενικο
Όταν έχεις μια μηχανή που αξίζει 20000, θεωρώ ότι τα 300 είναι αστείο να τα σκέφτεσαι.
Είναι πως το βλέπεις ο καθένας και είναι σεβαστες όλες οι σκέψεις.
Το ακριβό κομμάτι του scorpio είναι το τηλεχηρειστηριο, από το οποίο κάνεις όλες τις λειτουργίες.
Πέρα από όλες τις λειτουργίες και την αξιοπιστία, που εγώ έχω δει 4 χρόνια πλέον.
 

mtoylios

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΜΑΡΙΝΟΣ
Μοτό
NC700X
είναι πολυ καλή επιλογή ο scorpio sr i900 δε λέω
οσο για το sr i800 που είναι και με rfid?είναι αξιόπιστο ή μπορεί λόγω rfid να "σπάει" πιο εύκολα?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
είναι πολυ καλή επιλογή ο scorpio sr i900 δε λέω
οσο για το sr i800 που είναι και με rfid?είναι αξιόπιστο ή μπορεί λόγω rfid να "σπάει" πιο εύκολα?
Τι είναι το rfid?

advφον
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τον έχω εδώ και 4 χρόνια
Απροβληματιστος και με πολλες δυνατότητες
Δεν τον λες φτηνό, αλλά μιλάμε για προστασία της περιουσίας μας.
εσυ δεν τον χρειαζεσαι!!!
να βαλουν μπελαδες οι κλεφτες στο κεφαλι τους!!!!
(παρταλι)
σπαμ οφ!!!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Απο οτι μου ειπαν εχει μονο αισθητηρα κλισης Κατι που για μενα ηταν προβλημα αφου ποτε την παρκαρω στο μονο σταντ και ποτε στο διπλο
Νομίζω ότι "κρατάει" την κλίση που έχεις όταν τον ενεργοποιείς.


Σεντ φρομ Ντακάρετε - φον
 

okeanis

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
KTM 1190 ADVENTURE
Σχετικά με τους META θα σου πω να προσέχεις πολύ καθώς κυκλοφορεί πολύ φτηνή κινέζικη απομίμηση τους.

Στο transalp είχα τον meta legos 3.
Τώρα στο KTM έχω τον meta defcom , το καλύτερο μοντέλο δηλαδή.

Στο σκούτερ έχω τον scorpio sri 900.

Πλήρωσα τον defcom σαν KTM Powerpart 350 ευρώ αν θυμάμαι καλά, μιάς και ήταν ο μόνος που πρότεινε η KTM.
Ο scorpio μαζί με την περιμετρική μου βγήκε γύρω στα 400 και είναι 10 επίπεδα πάνω από τον defcom (τηλεειδοποίηση, rfid, αισθητήρας κραδασμού και κυρίως περιμετρική προστασία).
Μετά από 2+ χρόνια προτείνω scorpio αφού αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρώ του.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Νομίζω ότι "κρατάει" την κλίση που έχεις όταν τον ενεργοποιείς.


Σεντ φρομ Ντακάρετε - φον
Τι να σου πω; Μου ειπαν οτι θα εχω θεμα αν την μια την βαζω στο διπλο σταντ και την αλλη στο μονο
Να μην καταλαβα καλα; Να μην εγινε καλη συνεννοηση;
 
Top Bottom