Σφυριγμα κινητηρα GS 1200 ADV DOCH

STELTH

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Όνομα
ΣΤΕΛΙΟΣ
Μοτό
GS 1200 ADV DOHC
TRICITY 125 YAMAHA
Παιδια καλησπερα !
Εχω ενα gs 1200 adv 2012 ,ακουω ενα μικρο σφυριγμα στον κινητηρα στο ρελαντι αλλα κ εν κινησει ,οσο αυξανω ταχυτητα τοσο μεγαλωνει κ η ενταση του θορυβου.....μπορει κ να ειναι κ ιδεα μου,γιατι ειμαι λιγο ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ με την χοντρουλα μου.
Σιγουρα ο DOCH κινητηρας ειναι πιο διαφορετικος σε πολλα απο τον προηγουμενο (θορυβο-αποδοση-αγριαδα κλπ)......εσεις εχετε ακουσει κατι ?
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ποσά χιλιόμετρα εχει το εργαλείο
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Παιδια καλησπερα !
Εχω ενα gs 1200 adv 2012 ,ακουω ενα μικρο σφυριγμα στον κινητηρα στο ρελαντι αλλα κ εν κινησει ,οσο αυξανω ταχυτητα τοσο μεγαλωνει κ η ενταση του θορυβου.....μπορει κ να ειναι κ ιδεα μου,γιατι ειμαι λιγο ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ με την χοντρουλα μου.
Σιγουρα ο DOCH κινητηρας ειναι πιο διαφορετικος σε πολλα απο τον προηγουμενο (θορυβο-αποδοση-αγριαδα κλπ)......εσεις εχετε ακουσει κατι ?
Σφυριγμα δεν ακουσα ποτε εδω και 83 χιλ χλμ. Κανε μια βολτα σ ενα εξουσιοδοτημενο να το δουν και να ακουσουν. Απο τα πληκτρολογια μην ψαχνεις λυση. Νομος;)

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STELTH

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Όνομα
ΣΤΕΛΙΟΣ
Μοτό
GS 1200 ADV DOHC
TRICITY 125 YAMAHA
Ποσά χιλιόμετρα εχει το εργαλείο
11.000 χιλ εχει ,θα ακουσω κ ενα αλλο κινητηρα να συγκρινω γιατι μπορει να ειμαι κ υπερβολικος....για εξουσιοδοτημενο εν καιρο οταν κατεβω Αθηνα.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
11.000 χιλ εχει ,θα ακουσω κ ενα αλλο κινητηρα να συγκρινω γιατι μπορει να ειμαι κ υπερβολικος....για εξουσιοδοτημενο εν καιρο οταν κατεβω Αθηνα.
Δεν εχω διπλο εκκεντροφορο αλλα κι εγω ανησυχω με διαφορους θορυβους κατα καιρους.
Οταν ζοριζομαι παντως παω κ ακουω απο κοντα κανενα ξηροκαμπανο ducati και τα ξεχναω ολα!!!

Σοβαρολογωντας τωρα το μοτερ σου ειναι ακομα σε φαση στρωσιματος κ μπορει να εχει καποιο δικο του ηχο απο αυτο.Ας το ακουσει καικαποιος εξειδικευμενος που εχει ακουσει αλλα ομοια κι εχει σφαιρικη εικονα κι αποψη.

adv phone
 

STELTH

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Όνομα
ΣΤΕΛΙΟΣ
Μοτό
GS 1200 ADV DOHC
TRICITY 125 YAMAHA
Δεν εχω διπλο εκκεντροφορο αλλα κι εγω ανησυχω με διαφορους θορυβους κατα καιρους.
Οταν ζοριζομαι παντως παω κ ακουω απο κοντα κανενα ξηροκαμπανο ducati και τα ξεχναω ολα!!!

Σοβαρολογωντας τωρα το μοτερ σου ειναι ακομα σε φαση στρωσιματος κ μπορει να εχει καποιο δικο του ηχο απο αυτο.Ας το ακουσει καικαποιος εξειδικευμενος που εχει ακουσει αλλα ομοια κι εχει σφαιρικη εικονα κι αποψη.

adv phone
Ευχαριστω Πασχαλη .
 

Mister Jim

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS
Συνήθως οι κινητήρες δεν σφυράνε. Τα ρουλεμάν σφυράνε αλλά και πάλη 11000 χλμ.
Τα λάστιχα σφυράνε αλλά το ακούς ελάχιστα και σταματημένος.
Μάλλον πρέπει να κάνεις κάτι επειγόντως είναι απαραίτητο σε αυτές τις περιπτώσεις.
Κάνε ένα ταξιδάκι 8000 χλμ plus.
Σε αυτά τα μοντέλα όταν το οδόμετρο μένει σχετικά στάσιμο μπορεί να αρχίσει να σφυράει.
 

STELTH

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Όνομα
ΣΤΕΛΙΟΣ
Μοτό
GS 1200 ADV DOHC
TRICITY 125 YAMAHA
Συνήθως οι κινητήρες δεν σφυράνε. Τα ρουλεμάν σφυράνε αλλά και πάλη 11000 χλμ.
Τα λάστιχα σφυράνε αλλά το ακούς ελάχιστα και σταματημένος.
Μάλλον πρέπει να κάνεις κάτι επειγόντως είναι απαραίτητο σε αυτές τις περιπτώσεις.
Κάνε ένα ταξιδάκι 8000 χλμ plus.
Σε αυτά τα μοντέλα όταν το οδόμετρο μένει σχετικά στάσιμο μπορεί να αρχίσει να σφυράει.
Ευχαριστώ m.jim .
Ξεαγχωθηκα .....
Χρονιά πολλά σε ολους!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Συνήθως οι κινητήρες δεν σφυράνε. Τα ρουλεμάν σφυράνε αλλά και πάλη 11000 χλμ.
Τα λάστιχα σφυράνε αλλά το ακούς ελάχιστα και σταματημένος.
Μάλλον πρέπει να κάνεις κάτι επειγόντως είναι απαραίτητο σε αυτές τις περιπτώσεις.
Κάνε ένα ταξιδάκι 8000 χλμ plus.
Σε αυτά τα μοντέλα όταν το οδόμετρο μένει σχετικά στάσιμο μπορεί να αρχίσει να σφυράει.
Συμφωνώ και επαυξάνω
 
Top Bottom