Σχεδιαζοντας Tour στο Eλλαδισταν τελη Σεπτεμβρη

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Περυσι εκατσε φαση και χωρις πολλα πολλα σχεδια,μαζευτηκαμε 7 νεοι(22-25 ολοι)που βραζει το αιμα μας και διψαει για μοτοταξιδια και καναμε 3 νυχτες 4 μερες γυρο Πελοποννησου.. πρωτο μεγαλο ταξιδι για ολους μας, χωρις να εχουμε εμπειρια απο δ'αυτα τα καταφεραμε σα μεγαλοι ;)


Φετος ειμαστε οι 3 ιδιοι με περισυ και λεμε να σχεδιασουμε κατι για τελη σεπτεμβρη αρχες οκτωβρη μερια,αλλα να το οργανωσουμε λιγο καλυτερα απο το προηγουμενο..



Το ταξιδι θα ειναι ασφαλτινο 100% μιας και εχω μπλεξει με στρηταδες...λεμε να το κανουμε ολο επαρχιακο...να το μοιρασουμε σε 6-7 μερες μαξ...να παει ψιλοχαλαρα,να ειμαστε ανετοι και να το ευχαριστηθουμε...
Ζητουνται αποψεις για κομματια τα οποια αξιζει να τα περασουμε-να κανουμε στασεις να χαζεψουμε αξιοθεατα κλπ...

Εντος των ημερων θα ποσταρω αναλυτικα τον χαρτη με τις διαδρομες που εχουμε βγαλει...δεν εχουμε κατι στανταρ-μπορουμε να αφαιρεσουμε κατι και να προσθεσουμε κατι αλλο..ειμαστε ανοιχτοι σε προτασεις..

Υ.Γ. αν καποιος γουσταρει να κολλησει παρεα μαζι μας ειναι ευπροσδεκτος!!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
δεν θα πρεπει να χασετε (προσωπικη επιλογες βεβαια αλλα νομιζω οτι αξιζουν)...

ορεινη Ναυπακτια-Ευηνο προς Καρπενησι κ περιξ
μια σταση στα Μαστοροχωρια (Πυρσογιαννη-Βουρμπιανη κτλ)
ολιγο απο Τζουμερκα κ βεβαια οτι βγαζει απο Ζαγορια προς Γρεβενα μεσω Σαμαρινας...
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
νικο αρχες σεπτεμβρη θα εχει πανηγυρια στα ζαγοροχωρια (πανω απο τα γιαννενα) 10-11-12 του μηνα 99% θα ειμαι εκει... θα βρειτε σχετικα φθηνο δωματιο σε ξενοδοχειο εκει.. θα παρακολουθω το θεμα να το κανονισουμε αμα ειναι...!
 

Kostas Hondakis

You Only Ride Once
Περιοχή
Νέα Σμύρνη Αττικής-Ηράκλειο Κρήτης
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
Honda CB1000R
Νικολάκι μου καλό είμαι σταντ μπάι.. επιτελούς έγραψες για το τουρ... καίγεται ο κώλος μου για το πότε θα ξεκινήσουμε.. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να φέρουμε εις πέρας το ταξίδι γιατί του χρόνου, παρά χρόνου, πρώτα ο Θεός την κάναμε για εξωτερικό. Κοπέλια απ'όλα τα μέρη της Ελλάδας δώστε info γιατί είμαστε πρωτάρηδες ακόμα..
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Τελη Σεπτεμβρη να θυμησω οτι ο κξαιρος στην Ηπειρο δεν ειναι παντα ο ιδανικος για βολτουλες.Απο εκει και περα,αν το προγραμμα εχει τελικα Ηπειρο,θα σου πω καναδυο ιδεες.Αλλα οπως και να χει οτι χρειστειται απο εδω πανω στη διαθεση σας.

Για φθηνα καταλλυματα υπαρχουνε αρκετες επιλογες εκεινη την περιοδο.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Τελη Σεπτεμβρη να θυμησω οτι ο κξαιρος στην Ηπειρο δεν ειναι παντα ο ιδανικος για βολτουλες.Απο εκει και περα,αν το προγραμμα εχει τελικα Ηπειρο,θα σου πω καναδυο ιδεες.Αλλα οπως και να χει οτι χρειστειται απο εδω πανω στη διαθεση σας.

Για φθηνα καταλλυματα υπαρχουνε αρκετες επιλογες εκεινη την περιοδο.
Για τη διαμονη ειμαστε τελειως φλου....περυσι φτανουμε σπαρτη κανουμε μια βολτα βρισκουμε 3-4 δωματια ρωταμε τιμες και μενουμε στο πιο φτηνο(μιας και το μονο που μας ενδιαφερει ειναι ενα κρεβατι και ενα μαξιλαρι)...το ιδιο και καλαματα το ιδιο και στην πατρα...δεν ειχαμε τιποτα κλεισμενο απο πριν,ολα την τελευταια στιγμη ;)
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Για τη διαμονη ειμαστε τελειως φλου....περυσι φτανουμε σπαρτη κανουμε μια βολτα βρισκουμε 3-4 δωματια ρωταμε τιμες και μενουμε στο πιο φτηνο(μιας και το μονο που μας ενδιαφερει ειναι ενα κρεβατι και ενα μαξιλαρι)...το ιδιο και καλαματα το ιδιο και στην πατρα...δεν ειχαμε τιποτα κλεισμενο απο πριν,ολα την τελευταια στιγμη ;)
Aν ανεβεται τελικα και θελετε καναδυο προτασεις σας λεω.Φυσικα μπορειτε να βρειτε και μονοι σας,γεματος ο τοπος.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Από Τρίκαλα να πάμε να δούμε μετέωρα αξίζει τον κόπο;
σαφως κ αξιζει,τα Μετεωρα ''πρεπει'' να παρουν την θεση που τους αξιζει στον ταξιδιωτικο χαρτη.
αν μαλιστα το συνδιασετε με ενα μεσσημεριανο διαλειμμα για φαγητο λιγο πιο διπλα στην γεφυρα της Μυκανης στο χανι τοτε θα ειναι ολοκληρωμενη η εμπειρια σας...:D
 

Kostas Hondakis

You Only Ride Once
Περιοχή
Νέα Σμύρνη Αττικής-Ηράκλειο Κρήτης
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
Honda CB1000R
σαφως κ αξιζει,τα Μετεωρα ''πρεπει'' να παρουν την θεση που τους αξιζει στον ταξιδιωτικο χαρτη.
αν μαλιστα το συνδιασετε με ενα μεσσημεριανο διαλειμμα για φαγητο λιγο πιο διπλα στην γεφυρα της Μυκανης στο χανι τοτε θα ειναι ολοκληρωμενη η εμπειρια σας...:D
Αυτά γουστάρω.. Αυτές είναι ωραίες πληροφορίες, Σημειώνονται όλα.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
στο κατεβασμα σκεφτειτε κ τον Παλαιο Παντελεημονα στην Πιερια στους προποδες του Ολυμπου.
 

NIKOLTSOS

Μέλος
Περιοχή
Omaha, NE (US) // Thessaloniki, (GR)
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
TRIUMPH DAYTONA 675
KTM 640 ADVENTURE
DT 200 3ET
VULCAN 400
Βρες την διαδρομή απο το περσινό 36ωρο των Guzzαιων....
Αν τα βρεις σκούρα θα ψάξω το αρχείο μου κάπου το έχω...
 

THANOSG

Μέλος
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Όνομα
Θάνος
Μοτό
K1200GT
Από Τρίκαλα να πάμε να δούμε μετέωρα αξίζει τον κόπο;
και οπωσδήποτε να κάνετε τη διαδρομή που ανεβαίνει στα Μετέωρα και κάνει ένα μικρό κύκλο (περίπου 20 λεπτά) για να απολαύσετε το μοναδικό τοπίο!







 

Kostas Hondakis

You Only Ride Once
Περιοχή
Νέα Σμύρνη Αττικής-Ηράκλειο Κρήτης
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
Honda CB1000R
και οπωσδήποτε να κάνετε τη διαδρομή που ανεβαίνει στα Μετέωρα και κάνει ένα μικρό κύκλο (περίπου 20 λεπτά) για να απολαύσετε το μοναδικό τοπίο!







Τωρα με έπεισες 100%.. Αν αξιζει λεει. Με τα χιλια. @Nick_990 ξανοιγε επαε ηντα θα δουμε
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Βάλτε στο πρόγραμμα οπωσδήποτε και τη διαδρομή από Μετέωρα-ασπροπόταμο-Ματσούκι-Γιάννενα , θα ανεβείτε στα 2000μ με άσφαλτο και θα δείτε απίστευτες εικόνες

Το περασματου Μπαρου ειναι ο πιο ψηλος οδικος αξονας της χωρας αν δεν κανω λαθος.
Το ψηλοτερο σημειο του εχουμε δυο επιλογες.
Αριστερα για Ματσουκι.Διαδρομη αγρια και πανεμορφη,σεληνιακο τοπιο.Πολυ καλη ορατοτητα αλλα βραχια και κοψιματα του δρομου.Σταση για να απολαυσεται το Συρρακο.Μετα το Ματσουκι Πραμαντα κλπ.

Δεξια για Καλαρρυτες.Αλλη πανεμορφη διαδρομη.Μοναστηρι Κηπινας οπωσδηποτε.Συρρακο επισης.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Σιγοβραζω στο ζουμι μου και περιμενω να περασει ο καιρος...
Εγω εχω περασει απο μετεωρα αλλα ηταν χειμωνας και με λεωφορειο οποτε δεν πιανεται..ειναι σαν να μην πηγα :p
 
Top Bottom