Τα παπιά πέθαναν... (??)

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
σκούτερ, παμπρίζ, κουβερλί.
Εμείς οι σκληρές είμαστε, μαλί αεροτομή, πουκάμισο ανοιχτό μπροστά να φαίνεται ο σταυρός, άσπρη κάλτσα, μονόπετρο στο μικρό και μεγάλο νύχι στο δεξί δαχτυλάκι να ανοίγουμε το μαλμπούρι.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
amyroukai Γιάννη σου δίνω αν τη θες μια γνώμη τρίτου, στη περίπτωση του Νοτάκου έφαγες πέσιμο άδικο. Εγώ τουλάχιστον θα θυμάσαι το είπα ξεκάθαρα. Σήμερα είσαι στο άδικο πιστευω καθώς ο Ktinos πραγματικά δεν σου είπε τίποτα να σε θίξει, βασικά δεν είπε τίποτα ιδιαίτερο ούτε καν σχετικό με σένα δεν ξέρω κάν γιατί σου έκανε tag. Βάσει αυτού δεν κατάλαβα γιατί του επιτέθηκες. Μήπως να ξαναρίξεις μια ματιά στα προηγούμενα μηνύματα πιο ψύχραιμα?
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
amyroukai Γιάννη σου δίνω αν τη θες μια γνώμη τρίτου, στη περίπτωση του Νοτάκου έφαγες πέσιμο άδικο. Εγώ τουλάχιστον θα θυμάσαι το είπα ξεκάθαρα. Σήμερα είσαι στο άδικο πιστευω καθώς ο Ktinos πραγματικά δεν σου είπε τίποτα να σε θίξει, βασικά δεν είπε τίποτα ιδιαίτερο ούτε καν σχετικό με σένα δεν ξέρω κάν γιατί σου έκανε tag. Βάσει αυτού δεν κατάλαβα γιατί του επιτέθηκες. Μήπως να ξαναρίξεις μια ματιά στα προηγούμενα μηνύματα πιο ψύχραιμα?
Αν δεν είχε συνέχεια το πράγμα εκτός, θα έλεγα ότι μάλλον υπερβάλλω. Τελικά μάλλον όχι. Δεν είναι και ζήτημα με τόση αξία για να πάρει αυτή την έκταση. Αν είμαι λάθος τι να πω, με συγχωρείτε γενικότερα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αν δεν είχε συνέχεια το πράγμα εκτός, θα έλεγα ότι μάλλον υπερβάλλω. Τελικά μάλλον όχι. Δεν είναι και ζήτημα με τόση αξία για να πάρει αυτή την έκταση. Αν είμαι λάθος τι να πω, με συγχωρείτε γενικότερα.
Μεγάλα παιδιά είμαστε, εγώ πήρα το θάρρος να σου αναφέρω αυτό που είδα σαν δεύτερη γνώμη γιατί ο καθένας μας πάνω στην καθημερινότητα του και για διάφορους λόγους μπορεί να έχει μια άσχημη μέρα και στον γραπτό λόγο να παρεξηγήσει κάτι και να γίνει ιστορία χωρίς ουσιαστικό λόγο.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μεγάλα παιδιά είμαστε, εγώ πήρα το θάρρος να σου αναφέρω αυτό που είδα σαν δεύτερη γνώμη γιατί ο καθένας μας πάνω στην καθημερινότητα του και για διάφορους λόγους μπορεί να έχει μια άσχημη μέρα και στον γραπτό λόγο να παρεξηγήσει κάτι και να γίνει ιστορία χωρίς ουσιαστικό λόγο.
Καλά κάνεις και ευχαριστώ για την παρέμβαση γιατί συχνά οι από έξω βλέπουν καλύτερα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βλέπω αγγελία για παπί crypton s 9 ολοζώντανα άλογα και έχω καβαλήσει και το cfmoto 250nk 26 αλογάκια τούμπανο στήσιμο φρένα κλπ.

Δηλαδή αν δεν είσαι για delivery ξέρω γω με ποια ψυχή πας και παίρνεις είτε παπί είτε σκουτερ αντί για ένα τέτοιο μηχανάκι.

Ναι πρακτικότητα αλλά με τι ψυχή!

 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εμείς οι σκληρές είμαστε, μαλί αεροτομή, πουκάμισο ανοιχτό μπροστά να φαίνεται ο σταυρός, άσπρη κάλτσα, μονόπετρο στο μικρό και μεγάλο νύχι στο δεξί δαχτυλάκι να ανοίγουμε το μαλμπούρι.
Κάποτε που ήμουνα κι εγώ σκληρός, έκανα κομιούτινγκ με 1000 κυβικά, συμπλέκτης V2 ιτάλιαν γουέι, κτλ. :cool::D
Τώρα θέλω θαλπωρή, γκάζι φρένο με abs και λίγο κυριλέ λουκ να μπορούμε να πάμε κι ένα Νότιο Προάστιο με την σύζυγο.
Από μένα, σκούτερ δαγκωτό κι ας στοιχίζει λίγο παραπάνω!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κάποτε που ήμουνα κι εγώ σκληρός, έκανα κομιούτινγκ με 1000 κυβικά, συμπλέκτης V2 ιτάλιαν γουέι, κτλ. :cool::D
Τώρα θέλω θαλπωρή, γκάζι φρένο με abs και λίγο κυριλέ λουκ να μπορούμε να πάμε κι ένα Νότιο Προάστιο με την σύζυγο.
Από μένα, σκούτερ δαγκωτό κι ας στοιχίζει λίγο παραπάνω!
Κάποτε κι ο Γκλετσος αλειφε τη φρυγανιά μόνο από τη μια μεριά... Κρίμα...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Το ψάρι ρε ποια φρυγανιά.
Να προσέχουμε τι λέμε.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το ψάρι ρε ποια φρυγανιά.
Να προσέχουμε τι λέμε.
Το ψάρι το έψηνε από τη μια μεριά αλλά αυτό γινόταν απόγευμα. Το πρωί αλειφε τη φρυγανιά.Γεγονος
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Κάποτε κι ο Γκλετσος αλειφε τη φρυγανιά μόνο από τη μια μεριά... Κρίμα...
Πάει αυτός, τώρα αρχηγός είναι ο Θανάσης από την γη της ελιάς. Πέρασε και τον Στάθη. Πήγε σε πρύτανη τώρα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βλέπω αγγελία για παπί crypton s 9 ολοζώντανα άλογα και έχω καβαλήσει και το cfmoto 250nk 26 αλογάκια τούμπανο στήσιμο φρένα κλπ.

Δηλαδή αν δεν είσαι για delivery ξέρω γω με ποια ψυχή πας και παίρνεις είτε παπί είτε σκουτερ αντί για ένα τέτοιο μηχανάκι.

Ναι πρακτικότητα αλλά με τι ψυχή!

Έχει αρκετό κόσμο με μικρά μοτοσικλετακια με κουτί
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Αυτά τα δύο μου αρέσουν κ θα τα ήθελα στο γκαράζ μου,στη μικρή κατηγορία ..είναι θεωρώ από τα καλύτερα , στον αστικο πόλεμο της Αθήνας
Aprilia SR GT 200
HONDA GTR 150

SYM έχω κ θέλω να το βάψω μπλε κ να το πετάξω στο Σκαραμαγκά γιατί το βαρέθηκα


Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αυτά τα δύο μου αρέσουν κ θα τα ήθελα στο γκαράζ μου,στη μικρή κατηγορία ..είναι θεωρώ από τα καλύτερα , στον αστικο πόλεμο της Αθήνας
Aprilia SR GT 200
HONDA GTR 150

SYM έχω κ θέλω να το βάψω μπλε κ να το πετάξω στο Σκαραμαγκά γιατί το βαρέθηκα


Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πολύ όμορφα και τα δύο άλλα πανάκριβα.

Πιο sym εχεις και παίζει να βρεθεί στον πάτο της λίμνης Κουμουνδούρου??
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Να πω την παπάρα μου κι εγώ.
Σαν πιτσιρίκος είχα και σκούτερ και παπί σε μικρά κυβικά και τα δύο.το παπί το είχα αρκετά χρόνια παράλληλα με μεγάλη μοτοσυκλέτα μεγαλώνοντας.
Κάποια στιγμή ο αδερφός μου πήρε το sh300 το οποίο είναι πολύ καλό μηχανάκι,αρκετό γκάζι,φρεναρες κλπ.ομως ένιωθα πάνω του λες και καθόμουν σαν κούτσουρο όρθιο.

Κατανοώ την ευκολία χρήσης του σκούτερ από πολλούς,ειδικά αν είναι μοναδικό μηχανάκι με την έννοια οτι έχεις την δυνατότητα να πας και λίγο παραπέρα,θα έπαιρνα σκούτερ για να το οδηγάει και η γυναίκα,αλλά αν κρίνω μόνο με δικά μου κριτήρια,θα έπαιρνα παπί για δεύτερο μηχανάκι.
Είναι ελαφρύτερο,πιο μανιτζεβελο,πιο οικονομικό σε όλα του,εμένα η θέση και ύφος οδήγησης για βολεύει πολύ περισσότερο στο παπί και ειδικά για μικρότερες πόλεις από την Αθήνα,πχ στην Πάτρα που μενω που οι μεγαλύτερη απόσταση είναι 10 χλμ από την μια άκρη στην άλλη,είναι υπεραρκετό το παπί ακόμα και 100-125 κυβικά.
Αν ήθελα ένα μοναδικό μηχανάκι,και πάλι σκούτερ δεν νομίζω να έπαιρνα αλλά θα κοιταγα ένα μοτοσυκλετακι 250 σε σε.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γιατί ακριβαίνουν τα παπιά; Μια πιθανή απάντηση στο 7ο λεπτό περίπου... Τα θεωρούν αγωνιστικά ΤΤ

 

giamar

Ο Αφραπόγιαννος
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Παίδες εγώ κάνω αστική μετακίνηση λόγω δουλειάς πολλές ώρες την ημέρα.
Ούτε παπί με βόλεψε ούτε σκούτερ.
Πολλά τα χλμ όμως έτσι (το λιγότερο 200 τη βδομάδα σε κίνηση όλα)
Ένα ΧΤ 600 S/M έχω και το φυλάω σαν κόρη οφθαλμού.
Με τα χρόνια το έφερα εκεί που ήθελα ακόμα και στο ύψος της σέλας
και έχω βάλει και φρένα από τραν αλπ μπροστά.
Έχω σκάσει ένα περίδρομο λεφτά που θα μπορούσα να πάρω άλλο μηχανάκι άνετα
250 000 χλμ έχω κάνει και ουσιαστικά μόνο το πλαίσιο είναι πια το αρχικό μηχανάκι
Πρόσφατα άλλαξα μοτέρ. (3 ρεκτιφιέ μετά)
ΓΙα μένα σαν το μοτάρντ στην πόλη δεν έχει κι έχω τεστάρει τα πάντα όλα.
Αν μπορέσω να του βάλω και dct ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Όμως μιλάω για δουλειά στην πόλη και ένα άτομο.
Αυστηρά
Δηλαδή κλειστές διαδρομές χωρίς να τρέχεις ιδιαίτερα με δεδομένους τους κωλόδρομους
και τους βλαμμένους που κυκλοφορούν
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Γιατί ακριβαίνουν τα παπιά; Μια πιθανή απάντηση στο 7ο λεπτό περίπου... Τα θεωρούν αγωνιστικά ΤΤ

σπαμ ον:
Ασχετο αλλά για κάποιον περίεργο (και αδιευκρίνιστο) λόγο, μου την σπάει αφάνταστα αυτός ο τύπος.
σπαμ οφφ.
 
Top Bottom