Τετραήμερο εκτός των τειχών! Shipka - Transfagarasan

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
@Spyrious
Σιγκισοάρα δεν πήγα αλλά από φίλο που πήγε λέει πως είναι φανταστική. Το να περάσεις μέσα στην ίδια μέρα από Μπρασόβ και Σιγκισοάρα + να θέλεις να φτάσεις μέχρι Νις περνώντας από Transfagarasan δεν είναι ότι δεν γίνεται... απλά θα χάσεις τη μπάλα. Είτε θα πρέπει να δεις τις πανέμορφες αυτές πόλεις είτε να οδηγήσεις χαλαρά για να απολαύσεις την διαδρομή η οποία ξεκινάει και γίνεται βαρετή αφού κατέβεις από το Transfagarasan... Και τα 2 μέσα σε μια μέρα γίνονται αλλά δε θα χαρείς κανένα από τα δύο όπως του αξίζει.
1η διανυκτέρυση Βέλικο Τάρνοβο και μετά θα διαλέξουμε την επόμενη ή μπρασοβ ή Σιγκισοάρα.Την επόμενη θα κατέβουμε μεσω transfaragasan για nis όπου θα είναι η τελευταία διανυκτέρευση.
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
@Spyrious
επειδή κι εμείς αυτό κάναμε με τους φίλους μου... οδηγικά το καταευχαριστηθήκαμε. Αλλά από μέρη δεν μπορώ να πω πως προλάβαμε να δούμε και πάααρα πολλά. Πάντως νομίζω πως βγαίνει...
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Ποτέ σκοπεύετε να περάσετε;;; Μην είσαι σίγουρος πως είναι κλειστό. Το googlemaps το δίνει κλειστό ακόμη και τον 15Αυγουστο.
 

Nike

Καιρόν πρόσμενε..
Περιοχή
Σαμοθράκη-Αλεξανδρούπολη
Όνομα
Theodoros
Μοτό
BMW R1200GS LC
Το transfagarasan μπορεί σήμερα να ειναι ανοιχτό, κ αύριο κλειστό.
Όπως ολα τα ζόρικα πάσα στις αλπεις..
Ειναι λαχείο δηλαδή.
Και εμείς με την παρέα, την δεύτερη φορά το περάσαμε, την πρώτη φορά φάγαμε άκυρο λόγο καιρού.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Παρασκευή φεύγουμε.Απλα αν είναι κλειστό ένα μεγάλο Μέρος της διαδρομής ακυρώνεται. Μάλλον θα κετευθυνθουμε προς Βελιγράδι.
προχωρα και βλεπεις τουλαχιστον μεχρι την κορυφη θα πας (παιζει να περνανε μονο οι μηχανες!! ετσι ειχα περασει εγω, τις βρηκα τις πορτες μισοανοιχτες με χιονια τα αμαξια δεν..εγω περασα )
μπι ποζιτιβ
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Μη μασάτε... Τα αναπάντεχα πολλές φορές βγαίνουν ομορφοτερα από τα προσχεδιασμένα. Παίζει και η τρανσαλπινα η οποία είναι επίσης πολύ όμορφη.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Και αν πας Βελιγράδι να πας σκανταρλια να φας μια καραντζορτζεβα
Και μετα τραβά στα σπλαβ στην Άντα τσιγκανλια για βραδυνο ποτό ( ειναι πλωτά μπαράκια παντα με προσοχή και να λες οτι εισαι Έλληνας !!!! Παντου !!!)
Phoenix - old student of Belgrade when the name was YOUGOSLAVIJA
 

Theofilos

Μέλος
Όνομα
Theofilos
Μοτό
vstrom650
Γειά σας παιδιά, είμαι ο εταιρος συνταξιδιωτης με το spyrious.
Πιστεύω είναι κρίμα να παμε ρουμανια με τις περισσότερες πιθανότητες να χάσουμε το τρανσφαγκαρασαν. Καλύτερα όπως λέει και ο Σπύρος να παμε σερβια και Βοσνία πχ ή Κόσοβο. . Για να μη πω Βουδαπέστη, και το μάθει η κοπέλα μου και με κρεμασει χαχαχαχαχαχ
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Γειά σας παιδιά, είμαι ο εταιρος συνταξιδιωτης με το spyrious.
Πιστεύω είναι κρίμα να παμε ρουμανια με τις περισσότερες πιθανότητες να χάσουμε το τρανσφαγκαρασαν. Καλύτερα όπως λέει και ο Σπύρος να παμε σερβια και Βοσνία πχ ή Κόσοβο. . Για να μη πω Βουδαπέστη, και το μάθει η κοπέλα μου και με κρεμασει χαχαχαχαχαχ
η Ρουμανια ειναι μια ολοκληρη χωρα δεν ειναι μονο το τρανσφαγκαρασαν ασε που τρανσφαγκαρασαν κατα την δικη μου αποψη υπαρχουν πολλα στην Ελλαδα μας αλλα περι ορεξεως ........ και παντα καλοπροαιρετα!!!
 

Theofilos

Μέλος
Όνομα
Theofilos
Μοτό
vstrom650
Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό, αλλα δεν παύει να είναι πολύ φημισμένο σημείο, οπότε πιστεύω είναι καλύτερα να γίνει σε άλλο ταξίδι και να αφιερωσουμε χρόνο και στο Βουκουρέστι
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Συγγνώμη κιόλας χαλάω και το θέμα των παιδιών. Έχουμε πληροφορίες για Βελιγράδι τι αξίζει να επισκεφθούμε; Σε βενζινάδικα πληρώνουμε με κάρτα ή να έχουμε μετρητά; Θα κλείσουμε με επιστροφή από μπουντβα. Εκεί αξίζει κάτι. Έχουμε περάσει πριν κάτι χρόνια αλλά δεν θυμάμαι. Ευχαριστώ.
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Δεν είναι θέμα αν χαλάς ή όχι το thread. Σιγα το πραμα....

Απλά ο @mAthosalas έχει ανοίξει ένα πολύ ωραίο thread που αφορά αυτό ακριβώς. Travel Info. Οπότε καλύτερα νομίζω είναι να ανοίξεις εκεί ένα post στο οποίο θα το δουν και περισσότεροι συμφορουμιτες.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
και εγω ζητω συγνωμη για τα σπαμ
παρασυρθηκα......
 
Top Bottom