Τηλεσκοπιο Αρίσταρχος η διαδρομη

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Χαλαρη βολτα στα καλαβρυτα στον αρισταρχο στα 2230μ. Για να παρουν μια ιδεα οσοι θελουν να πανε.
Την επιεικεια σας για το βιντεακι διοτι εγινε απο φωτογραφικη μηχανη απο την συνεπιβατιδα.






 

Alex1150

Μέλος
Όνομα
Αλέξης
Μοτό
Gs1150
Ευχαριστούμε για την ιδέα φίλε μου.... Ήταν απίστευτη εμπειρία η βόλτα εκεί... Νιώθεις για λίγο Θεός με τις κορυφές των βουνών της Πελοποννήσου στην σκακιέρα σου... Μοναδικό μειον (τουλάχιστον σε μένα) η αλλαγή τσιμουχας στα μπροστινά καλάμια αφού πήγα 3βαλιτσος και 2καβαλος ;-)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η περιοχή προσφέρει πολλά και προσφέρεται για πολλά!!
Θα μου πείτε τώρα, ποια περιοχή στην Ελλάδα δεν προσφέρει και προσφέρεται για πολλά???? Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια...
Πανέμορφα μέρη κι υπάρχουν αντίστοιχα ακριβώς απέναντι , προς δυσμάς, στα "καραφλά" που λέμε. Λίγο πιο περιπετειώδη, πιο πολύ στο off road, αφού σε πολλά κομμάτια πας στην πλαγιά, ή στην κορυφογραμμή (εξ' ου και καραφλά...). Θέα απίστευτη και προσβάσεις σε κάτι χωριουδάκια μούρλια!!! Γύρω-γύρω υπάρχουν χωματόδρομοι - φλαταδούρες, χωρίς πέτρα, με καλό κοκκινόχωμα και ορατότητα, για τέζες ;)...
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ωραίο μέρος! Για βάλε και κανέναν χάρτη να δούμε πού είναι... έτσι, για να παίρνουμε ιδέες.. ;)
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
https://maps.google.com/maps?saddr=Αγίου Αλεξίου&daddr=Άγνωστος δρόμος&hl=el&ie=UTF8&ll=38.007119,22.149982&spn=0.079126,0.169086&sll=37.992375,22.194443&sspn=0.158283,0.338173&geocode=FY5XRAId6WBRAQ;FWP0QwId369SAQ&t=h&mra=mr&z=13

Μεχρι εκει μπορει να δειξει ο χαρτης διοτι απο εκει και πανω δεν θεωρειται δημοσιος δρομος. Να θυμασε ομως οτι λιγο πριν το σαλε στο χιονοδρομικο δεξια ξεκιναει οπως φαινεται λιγο και στο βιντεακι, ενας χωματοδρομος που κατα πρωτη φαση δεν φαινεται πολυ ευκολος αλλα δεν ειναι οπως δειχνει.....

οι συντεταγμενες του τηλεσκοπιου ειναι Ν 37.98547 Ε022.19827

ΠΡΟΣΟΧΗ στην πρωτη διαστυρωση που θα βρεις θα πας ευθεια και οχι αριστερα διοτι θα συναντησεις μια αλυσιδα που κλεινει τον δρομο. Εγω ο εξυπνος που παντα λυσαω οταν βαλω στοχο θεωρησα οτι ειχαν κλεισει τον δρομο προς το τηλεσκοπιο, αλλα τελικα αφου εφιαξα ραμπα με πετρες και περασα απο πανω καποια στιγμη διαπιστωσα οτι ειχα μπει μεσα στην πιστα του χελμου και ειχα αρχισει να την ανεβαινω....οποτε γυρισα πισω και αφου χαλαρωσα λιγο απο το trophy ακολουθησα τον σωστο δρομο....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Reactions: yns

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Παει ο δρομος αλλα ειναι οπως το λεει ο Κωστας. Δε φαινεται. Αλλα εχω ανεβει και με defender 110 ;)
 

staga1200

Μέλος
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW 1200 GS
Ευχαριστούμε φίλε για την βόλτα !!!
Να ευχαριστήσουμε και την Μαριάννα που κρατούσε την κάμερα !!! :photo: :)
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Ευχαριστούμε φίλε για την βόλτα !!!
Να ευχαριστήσουμε και την Μαριάννα που κρατούσε την κάμερα !!! :photo: :)
Kανω οτι μπορω φιλε μηπως και αδειασει η μηχανη και ελαφρυνει, αλλα δεν καταλαβαινει τιποτα ο κατσαπλιας.....:friend:
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Εεεπ!! Σε τσάκωσα ! Γι'αυτό με βάζεις να τραβαω foto ή video ? Και σηκώνεσαι και όρθιος και δεν έχω από που να κρατηθώ? Με την ελπίδα να γκρεμοτσακιστώ!!!:mad::rage:

Καλάααααα!!!!:waiting:
 

staga1200

Μέλος
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW 1200 GS
Ομορφα .....
Είναι σαν να σας βλέπω ο ένας αραχτός στο σαλόνι και η άλλη στο γραφείο και να βλέπεστε .....:yew:

:pc: :waiting:
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Ομορφα .....
Είναι σαν να σας βλέπω ο ένας αραχτός στο σαλόνι και η άλλη στο γραφείο και να βλέπεστε .....:yew:

:pc: :waiting:
Έτσι ακριβώς Στάυρο μου ! Έχουμε χαζέψει τελείως :banghead: :alien:
 
Top Bottom