Την γνώμη σας για εξοπλισμό

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Το μπουφάν φαίνεται σε καλή τιμή, αν και δεν γνωρίζω πολλά από τα μοντέλα της συγκεκριμένης εταιρίας!
Είναι θέμα γούστου άλλωστε! Αυτό που θα σου πρότεινα είναι το μπουφάν που θα επιλέξεις, να είναι όσο το δυνατόν πιο πολυμορφικό και για όλες τις εποχές.
Το κράνος είναι γούστο! Προσωπικά χρησιμοποιώ ον οφφ κράνος και με βόλεψε από την πρώτη στιγμή...
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Το μπλουφαν καλο φαινεται, εχει οτι χρειαζεσαι. Αδιαβροχοποιησεις, επενδησεις, φερμουαρ εξαερισμου.
Aν καταληξεις σε αυτο το μπουφαν , τοτε το full-face κρανος θα του ταιριαζε περισσοτερο, μιας και το μπουφαν ειναι στυλ touring-city. ;)
 

giorgos st

Μέλος
Όνομα
giorgos st
Μοτό
bmw gs 1200 adv
ka
Το μπουφάν φαίνεται σε καλή τιμή, αν και δεν γνωρίζω πολλά από τα μοντέλα της συγκεκριμένης εταιρίας!
Είναι θέμα γούστου άλλωστε! Αυτό που θα σου πρότεινα είναι το μπουφάν που θα επιλέξεις, να είναι όσο το δυνατόν πιο πολυμορφικό και για όλες τις εποχές.
Το κράνος είναι γούστο! Προσωπικά χρησιμοποιώ ον οφφ κράνος και με βόλεψε από την πρώτη στιγμή...και εμ
 

giorgos st

Μέλος
Όνομα
giorgos st
Μοτό
bmw gs 1200 adv
και εμενα ον οφ μου αρεσει αλλα μου ειπαν οτι δεν κανει για ταξιδια σε εθνικες.πανω απο 140 θα κουναει
 

giorgos st

Μέλος
Όνομα
giorgos st
Μοτό
bmw gs 1200 adv
πιο
Το μπλουφαν καλο φαινεται, εχει οτι χρειαζεσαι. Αδιαβροχοποιησεις, επενδησεις, φερμουαρ εξαερισμου.
Aν καταληξεις σε αυτο το μπουφαν , τοτε το full-face κρανος θα του ταιριαζε περισσοτερο, μιας και το μπουφαν ειναι στυλ touring-city. εχεις να μου προτινεις καποιο αλλο μπουφαν;
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
και εμενα ον οφ μου αρεσει αλλα μου ειπαν οτι δεν κανει για ταξιδια σε εθνικες.πανω απο 140 θα κουναει

Δεν υπάρχει περίπτωση σε ADV με την ζελατίνα που έχει να κουνάει...εκτός και είσαι 2.06 χωρίς τακούνια... :p


ΥΓ:Το μπουφανάκι τα σπάει για την τιμή του!!!
 

THANOSG

Μέλος
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Όνομα
Θάνος
Μοτό
K1200GT
Το κράνος καλά θα κάνεις να το επιλέξεις με βάση του πού θα κινείσαι περισσότερο. Αν σκοπεύεις να πας συχνά χώμα καλύτερα το on-off μιας και έχει πολύ καλύτερο αερισμό και θα σε βολέψει. Αν κατά 90%+ είσαι άσφαλτο τότε καλύτερα θα εκτιμήσεις το κλειστό και θα σε βολέψει πολύ περισσότερο!
Οπότε για πες μας τη χρήση που κάνεις στη μηχανή για να σου δώσουμε πιο πρακτικές και συγκεκριμένες προτάσεις που θα σε ευχαριστήσουν μετά την επιλογή! Δώσε και ένα ευρος τιμών για κράνος μήπως κάποιος έχει να σου προτείνει και κάτι πιο συγκεκριμένο!
 

giorgos st

Μέλος
Όνομα
giorgos st
Μοτό
bmw gs 1200 adv
πιο πολυ για ασφαλτο θα το εχω αλλα αν δεν εχω προβλημα αεροδυναμικης θα προτημουσα το οn off.γυρο στα 400€ ψαχνω για κρανος και 300€ για μπουφαν.αν εχετε κατι να μου προτηνετε
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Το OnOff κράνος γίνεται και street αφαιρώντας απλά το γείσο... Αλλά στο adve δεν θα το βγάλεις ποτέ!
Στην κατηγορία παίζουν με αξιώσεις το AGV Dual, το Icon Variant...
 
Τελευταία επεξεργασία:

THANOSG

Μέλος
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Όνομα
Θάνος
Μοτό
K1200GT
Αν πας σε ον-οφ έχω το agv dual , είναι πανάλαφρο σχεδον 1 κιλό
. Το είχα πάρει από το μαγαζί που έχω λινκ παρακάτω

http://www.motorparts.com.gr/eshop/eksoplismos-anavati/krani-aksesouar/krani-agv/kranos-agv-ax-8-dual-evo-tour-mayro-detail.html

με τα χρήματα που διαθέτεις παίρνεις πολύ καλό κράνος και μπουφάν.
Για το κράνος μιας και το έχω το προτείνω , για μπουφάν θα σε κατατοπίσουν συνφορουμίτες με εντυπώσεις από δικές τους εμπειρίες.
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Για μπουφάν κοίτα και κανένα revit sand I ή II ή αν βρεις κανένα bmw μεταχειρισμένο ή καινούργιο σε καλή τιμή. Αυτό που θα σου έλεγα για το μπουφάν είναι να είναι ανοιχτόχρωμο. Θα λερώνει πιο εύκολα μεν, αλλά θα το φοράς πιο ευχάριστα σε καλοκαιρινές θερμοκρασίες εφόσον έχει αφαιρούμενα εσωτερικά και αερισμούς.
 

Μιχάλης

Μέλος
Περιοχή
Πεύκη
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
R1200gs 07 fitness
Μην πάρεις κράνος dual μόνο για την εμφανιση, έχει πολλά μείον που θα τα διαπιστώσεις στην πορεία.Με 400 παίρνεις κρανάρα σε full face και δεν θα το μετανιώσεις σίγουρα..
 

giorgos st

Μέλος
Όνομα
giorgos st
Μοτό
bmw gs 1200 adv
Εχω μπερδευτη με τα κρανοι.ποιο πολυ λεω για το agv ax8 αφου βγενει και το γισο αν εχω προβλιμα
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Εχω μπερδευτη με τα κρανοι.ποιο πολυ λεω για το agv ax8 αφου βγενει και το γισο αν εχω προβλιμα
Μην μπερδεύεσαι! Εδώ ακούς γνώμες, τώρα δες τι σου κάνει κλικ, τι σου αρέσει... και 'χτύπα το'!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εχω μπερδευτη με τα κρανοι.ποιο πολυ λεω για το agv ax8 αφου βγενει και το γισο αν εχω προβλιμα
Να σε βοηθήσω λίγο. ..
Στα μαθήματα ασφαλούς οδήγησης, το κράνος που προτείνουν οι δάσκαλοι. ...είναι τα on-off.
Για πολλούς και σωστούς λόγους.
αν δεν είσαι πάνω από 2 μέτρα, να ξέρεις ότι δεν θα κουνάει το κράνος.

Σταλθηκε απο advφον!!!
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Καλησπέρα κι από εμενα.Οσο αφορα την κατηγορια σε κρανος μην μασας παρε αυτό που σ'αρεσει και με τη ζελατινα που εχεις στη μηχανη δεν θα εχεις κανενα θεμα.Κι εγω το μετανιωσα όταν από την αρχη δεν ειχα παρει on-off που το προτιμουσα!Για το ρουχισμο θα προτεινα να σου είναι και να νιώθεις ανετα ,δινοντας μεγαλη προτεραιοτητα στο θεμα τι αφαλεια σου παρεχουν και να φοριουνται ολες τις εποχές αφαιρωντας τις επενδύσεις.
 
Top Bottom