Τιτιβισματα εξωτερικου...πρωτο και φαρμακερο

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Όσον αφορά το ατύχημα όσο περνάν οι μέρες και το σκέφτομαι ίσως και να μου έκανε και καλό, έτσι ώστε να συνειδητοποιήσω τις οδηγικές καταστάσεις που μπορει να αντιμετωπίσω στις πιο υποανάπτυκτες οδηγικά χώρες από την Ελλάδα .... Έτσι στο επόμενο μου ταξίδι να είμαι ακόμα πιο προσεκτικός ... Αλλιώς είναι να τα μαθαίνεις από συζητήσεις φίλων στη θεωρία και αλλιώς στην πράξη ...
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Μίλησα με την ασφαλιστική και μου είπανε τα νέα. Α... Λέει ότι το θέμα της αποζημίωσης σου απορρίπτεται γιατί οι βούλγαροι κάνανε συμπληρωματική δήλωση με την παρουσία της αστυνομίας και δύο μαρτύρων που δουλευαν στην ίδια εταιρία με τον εκσκαφέα ότι εγώ τράκαρα τον εκσκαφέα και οχι ο εκσκαφέας εμενα ... Τι κόλπο είναι αυτό. ..

Τώρα μου λέει μόνο δικαστικά ...

Έχετε καμία ιδέα το τι μπορώ να κάνω;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μίλησα με την ασφαλιστική και μου είπανε τα νέα. Α... Λέει ότι το θέμα της αποζημίωσης σου απορρίπτεται γιατί οι βούλγαροι κάνανε συμπληρωματική δήλωση με την παρουσία της αστυνομίας και δύο μαρτύρων που δουλευαν στην ίδια εταιρία με τον εκσκαφέα ότι εγώ τράκαρα τον εκσκαφέα και οχι ο εκσκαφέας εμενα ... Τι κόλπο είναι αυτό. ..

Τώρα μου λέει μόνο δικαστικά ...

Έχετε καμία ιδέα το τι μπορώ να κάνω;
Εάν πας δικαστικά, είναι σίγουρη η αποζημίωση? ?
Αν διασφαλίσεις κάτι τέτοιο προχωρά, αλλιώς ξέχασε το.
Ρώτα έναν δικηγόρο καλύτερα.
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Μίλησα με τον ασφαλιστή μου και περιμένω. .. Για την αποζημίωση τώρα δεν ξέρω.... Πάντως η ζημιά είναι γύρω στα 300 € και άμα μπω σε αυτήν όλη. την διαδικασία το πιο πιθανό είναι να μου βγει πιο ακριβή η διεκδίκηση της αποζημίωσης παρά η αντικατάσταση της μάσκας ... Αλλά είναι και το γαμώτο στη μέση!

Δηλαδή ο καθένας γράφει οτι θέλει και όλα καλά! ... Δεν ξέρω τι να πω, θα σας ενημερώσω..
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Νομίζω πως εν τέλη μένει μονάχα το γαμώτο μένει... Γι' αυτό ο σοφός λαός μας λέει
.. Όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος! έτσι για το γαμώτο.

Προσωπικά πιστεύω πως πρέπει να την ξεχάσεις την όλη υπόθεση και να προχωρήσεις παρακάτω. Δυστυχώς με όσα κράτη συνορεύουμε είναι χειρότερα από εμάς, ειδικά σε τέτοια θέματα και δεν νομίζω πως θα βρεις το δίκιο σου.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=125553
ένα φανταστικό ταξιδιωτικό... προσωπικά ίσως το καλύτερο που έχω διαβάσει. Εάν λοιπόν δεν το έχεις διαβάσει φίλε Νίκο ίσως πρέπει να το κάνεις.
Για 2 λόγους. Πρώτα γιατί είναι ένα καταπληκτικό ταξιδιωτικό και μετά γιατί ίσως σε βοηθήσει να καταλάβεις πως απλά δεν πρέπει να ασχολείσαι με τα "σίδερα".

Και όταν διάβασα την εμπειρία σου εν μέρη έφερα στο μυαλό μου το πως μπορεί να ένιωθα εγώ στη θέση σου... αλλά ταυτόχρονα μου ήρθε και το σκηνικό του "Βουνού".
Γι` αυτό "Always look on the bright side of life!"

Αν και όταν με το καλό το διαβάσεις στείλε μου π.μ να μου πεις αν αναθεώρησες ή αν ακόμη καις το μυαλό σου για τα 200-300 ευρώ της μάσκας. :)
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
δεν καταλαβα καλα; το περιστατικο το κατεγραψε επιτοπου η αστυνομια κ επειτα εγινε κ συμπλιρωματικη καταθεση;;;
επικοινωνισε με το γραφείο διεθνούς ασφαλισης, ξενοφωντος 9 συνταγμα.
δεν γνωρίζω αν υπάρχει αντίστοιχο στην Θεσσαλονίκη
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Βαγγέλη το ειχα διαβάσει πριν πολλά χρόνια το ταξιδιωτικό και πραγματικά δεν έχω τι να πω.... Κρίμα! ...

Εντάξει δε χαλάστηκα ιδιαίτερα με τις εξελίξεις, ούτως ή άλλως μόλις γύρισα από ένα μεγάλο ταξίδι... Πιο πολύ απορείσα και εκνευρίστηκα με την λαμογια τους παρα για την μάσκα ... Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να δικαιωθώ, Αλλά ακόμα και να δικαιωθώ θα είναι ασύμφορο προς εμένα για να το κυνηγήσω. ... Έχω περιέργεια πάντως, να μάθω τι θα μου πουν, και τι δικαιώματα έχω στο να διεκδικήσω την αποζημίωση μου...

Δημήτρη σε ευχαριστώ... Ναι κάπως έτσι έγινε ... Έκαναν συμπληρωματική δήλωση..Θα πάρω ένα τηλέφωνο στην υπηρεσία που μου έδωσες για να δω τι θα μου πουν.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Οτι επαθες επαθες.Ακρη δεν θα βρεις.Εχουνε πολλους "μαρτυρες",οποτε χαμενος θα βγεις.

Παρε μαθηματα για την επομενη.
 
Top Bottom