Τι θα αγόραζα σήμερα ?

Αγορά Mega On Off

  • BMW R 1200 GS

    Votes: 7 13,5%
  • BMW R 1200 GS ADVENTURE

    Votes: 16 30,8%
  • KTM 1190 ADVENTURE

    Votes: 17 32,7%
  • SUPER TÉNÉRÉ 1200

    Votes: 5 9,6%
  • Ducati Multistrada 1200

    Votes: 1 1,9%
  • Triumph Explorer 1200

    Votes: 3 5,8%
  • Honda Crosstourer 1200

    Votes: 4 7,7%
  • Moto Guzzi Stelvio 1200

    Votes: 1 1,9%
  • Aprilia Caponord 1200

    Votes: 1 1,9%
  • Kawasaki versys 1000

    Votes: 1 1,9%
  • Suzuki V-Strom 1000

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    52
  • Poll closed .

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Δε μπορω να πω... Εισαι πολυ.. LARGE!!! :laugh::laugh::D

:p
Θανάση μου, όταν έχεις τέτοιους φίλους σαν τον Στρατή, να σου δίνουν 25 "χιγιαρικάκια" ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να πέσω 2 νούμερα και να γίνω Large :pointu::pointu:
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Θανάση μου, όταν έχεις τέτοιους φίλους σαν τον Στρατή, να σου δίνουν 25 "χιγιαρικάκια" ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να πέσω 2 νούμερα και να γίνω Large :pointu::pointu:
:friend::pointu:
 

staga1200

Μέλος
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW 1200 GS
ε λοιπόν, αφού "έχω" 25.000 €,

να οι 16.000



και να και τα υπόλοιπα 9.000



και εις άλλα με υγεία :D:D:D:D
Φίλε εσύ γιατί να πάρεις δύο ?
Ετσι όπως πας δεν θα έχεις λεφτά για μπενζίνα !!!! :):)
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
GS ...ξανά (και ξανά...) λόγω αρρώστιας...
Βέβαια βοηθάει και η απίστευτη ταλαιπωρία που έφαγα με τα KTM που είχα κατά καιρούς....
Όσο για τη Honda έχει ξεφύγει στο βάρος (όποιος κάνει μια βόλτα το Crosstourer θα καταλάβει....κλειστές στροφές, παρκάρισμα, ανάμεσα στη κίνηση...)
Για τα άλλα δεν συζητώ πλέον έχω κάνει πολλά μοτό-πειράματα στη ζωή μου... δεν πέτυχαν... και είπα τέλος....

GS λοιπόν και μάλιστα ADV για την αίσθηση ασφάλειας και άνεσης που σου δίνει στο ταξίδι...μιας και πλέον είναι ένα RT με ψιλά τακούνια...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θανάση μου, όταν έχεις τέτοιους φίλους σαν τον Στρατή, να σου δίνουν 25 "χιγιαρικάκια" ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να πέσω 2 νούμερα και να γίνω Large :pointu::pointu:
Έχεις γράψει λέμε!!!
Αν εξασφάλισες και την μπερζίνα, είσαι ΘΕΟΣ Μητσάρα!!!:ok::ok::ok::ok:
 

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
Θανάση μου, όταν έχεις τέτοιους φίλους σαν τον Στρατή, να σου δίνουν 25 "χιγιαρικάκια" ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να πέσω 2 νούμερα και να γίνω Large :pointu::pointu:
:yew::friend::friendship:
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Είχες ΚΤΜ 990 έπειτα του 2008?
GS ...ξανά (και ξανά...) λόγω αρρώστιας...
Βέβαια βοηθάει και η απίστευτη ταλαιπωρία που έφαγα με τα KTM που είχα κατά καιρούς....
Όσο για τη Honda έχει ξεφύγει στο βάρος (όποιος κάνει μια βόλτα το Crosstourer θα καταλάβει....κλειστές στροφές, παρκάρισμα, ανάμεσα στη κίνηση...)
Για τα άλλα δεν συζητώ πλέον έχω κάνει πολλά μοτό-πειράματα στη ζωή μου... δεν πέτυχαν... και είπα τέλος....
Είχες ΚΤΜ 990 έπειτα του 2008? Γιατί διαβάζω, ότι τα έπειτα του 2008 είναι οκ.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
..............
Όσο για τη Honda έχει ξεφύγει στο βάρος ....
GS λοιπόν και μάλιστα ADV ...............
Έτοιμα για ταξίδι με γεμάτο ρεζερβουάρ έχουν 275 και 260 κιλά αντίστοιχα. Πόσο παραπάνω φαίνονται αυτά τα 15 κιλά;
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Έτοιμα για ταξίδι με γεμάτο ρεζερβουάρ έχουν 275 και 260 κιλά αντίστοιχα. Πόσο παραπάνω φαίνονται αυτά τα 15 κιλά;
Παίζει ρόλο, μιας και έχω άποψη από βαρα, το ύψος των κιλών. Στα bmw που είχα ήταν χαμηλά, και βοηθούσε. Την έριχνα κατω και την σήκωνα.. Το βαρα, δεν μπορούσα ούτε στο διπλό να το βάλω.
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Έτοιμα για ταξίδι με γεμάτο ρεζερβουάρ έχουν 275 και 260 κιλά αντίστοιχα. Πόσο παραπάνω φαίνονται αυτά τα 15 κιλά;
(..Και το DCT 285kg..)

Πανο, εγω τα 15 κιλα τα μεταφραζω 2 γεματες μπαγκαζιερες και τα 25 κιλα μια γεματη τριπλετα!

Νομιζω οτι ετσι γινεται πιο κατανοητη η διαφορα! ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το Crosstourer δεν το ξέρω. Το Vara πάντως, δεν το συζητώ να μου γείρει .... Το αμολάω με τη μία! Σ αντίθεση με το GS που το κρατάω και στις 45° εύκολα. Βέβαια είναι 220 γεμάτο κι έτοιμο για βόλτα!!!

Γι αυτό GS:cool::cool::cool::cool:
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Ρε παίδες, μια φορά να ρωτούσε κάποιος κάτι, και να μην το πλατειάζαμε το θέμα....... Η απορία μου είναι ειλικρινής (μιας και δεν αξιώθηκα να οδηγήσω ακόμα crosstourer), αν θέλει ο φίλος alfa με διαφωτίζει.
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Ως εκπρόσωπος του Ακασι στο φορουμ,θα ηθελα να καταγγείλω οτι ο δημιουργος του θεματος δεν εβαλε το Βερσυς 1000 στην ψηφοφορια.......................
''Ναι,μα αυτο δεν ειναι ον-οφ'' ισως σκεφτει καποιος.................ναι ειναι το Κροστουρερ:cool: θα συμπληρωσω εγω.........

Εαν ηθελα τετοια μοτο για χρηση μονο δρομου και ισως κανα φλατ χωμα το καλοκαιρι θα αγοραζα το Βερσυς 1000 και θα μου εμεναν και τα 12κ στην τσεπη..................
Εαν σωνει και καλα ηθελα και χωματινη χρηση θα πηγαινα στην καψουρα που ακουει στο ονομα ΚΤΜ........that's all folks.....
 
Τελευταία επεξεργασία:

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
και ελεγα τι ξεχασα.....!!!! το εβαλα το kawasaki;)
 

sliv

Δεν βάζω ασφάλτινα !
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Stratis
Μοτό
GS1200 Adv.
Nαι,αλλα τωρα ψηφισα KTM....................:UH:

Βαλε και το νεο Στρωμα 1000
τι ειναι αυτο οεο? εριξα και ενα ψηφο στο kawasaki σαν advride ....και ειμαστε κομπλε :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom