Το νέο μου "πολυεργαλείο"!

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
To φετινο Advtroffy , το πρωτο μου, ητανε καθοριστικο για μενα ως προς την κατευθυνση που θελω να κινηθω με τις μοτοσυκλετες.

Απο περυσι ειχα αρχισει δειλα δειλα να κανω χωματοδρομους με το Tiger 800 αρχικα και επειτα με το ΑΧ1.

Συντομα καταλαβα οτι περισσοτερο απολαμβανω τις χωματινες διαδρομες με το ΑΧ1 γιαυτο και επικεντρωθηκα σε αυτο ωστε να το βελτιωσω οσο μπορουσα.
Βεβαια μηχανακι 31 ετων, με σπανια ανταλλακτικα πλεον και με στησιμο...οχι ακριβως χωματινο, ε θελει λιγο προσοχη και κοπο στην οδηγηση παραπανω.

Τα τελευταια 3 χρονια μου ειχε καρφωθει στο μυαλο ενα "συγχρονο" ΑΧ1 που εβγαλε η Honda πρωτη φορα το 2013, μιλαμε για κολλημα χωρις καν να το εχω δει απο κοντα.
Εβλεπα ολα τα βιντεο που μπορουσα, μαθαινα τεχνικες λεπτομερειες και προβληματα (ειχα το service manual χωρις να εχω το μηχανακι!) και γενικα εριχνα μελετη για το συγκεκριμενο.

Το μηχανακι αυτο ηξερα ηδη πως θα ειναι χωρις καν να το εχω οδηγησει! Και τελικα επεσα μεσα! Οποτε...εκανα κινηση!

Το νέο μου πολυεργαλειο λοιπον :

Honda CRF250L !!







Kαι φυσικα προτου καν το παραλαβω ,παρηγγειλα ηδη αξεσουαρ, περιμενω χουφτες και προστατευτικα σκελετου ακομα αλλα εβαλα ηδη,
ποδιά και προστασια ψυγειου (για να μη γινει φυσαρμονικα σε πτωση) απο AXP Racing!

 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Ετσι λοιπον βρεθηκα με 3 μηχανες! Και σκεφτομαι ηδη ποιο απο τα αλλα 2 να διωξω, το Tiger 800 η το ΑΧ-1?

Η λογικη λεει να διωξω το ΑΧ-1 αφου και το CRF αντεχει την καθημερινη χρηση ανετα.

Το συναισθημα βεβαια λεει "κρατα και τα 3" :ha
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Καλολάσπωτος ρε Μητσάρα! Να το φορτώσεις χωμάτινα χιλιόμετρα και να το ευχαριστηθεί όσο γουστάρεις!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Εξαιρετική επιλογή κ πανέμορφο!!
Θα σε πάει παντού, ένας βόρειος με ένα ίδιο έχει σαρώσει την Ελλάδα δίπλα σε μεγάλα Ονοφφ θυμίζοντας τους τι στα αλήθεια χρειαζόμαστε..

Όσο για το τι πρέπει να φύγει εσύ ξέρεις...
... η λογική του παρασκευασματος που μας φόρτωσαν όμως λέει να διώξεις ταλλα δύο άμεσα γιατί από Σεπτέμβρη ούτε κουτάλι δεν θα πουλιέται...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
To φετινο Advtroffy , το πρωτο μου, ητανε καθοριστικο για μενα ως προς την κατευθυνση που θελω να κινηθω με τις μοτοσυκλετες.

Απο περυσι ειχα αρχισει δειλα δειλα να κανω χωματοδρομους με το Tiger 800 αρχικα και επειτα με το ΑΧ1.

Συντομα καταλαβα οτι περισσοτερο απολαμβανω τις χωματινες διαδρομες με το ΑΧ1 γιαυτο και επικεντρωθηκα σε αυτο ωστε να το βελτιωσω οσο μπορουσα.
Βεβαια μηχανακι 31 ετων, με σπανια ανταλλακτικα πλεον και με στησιμο...οχι ακριβως χωματινο, ε θελει λιγο προσοχη και κοπο στην οδηγηση παραπανω.

Τα τελευταια 3 χρονια μου ειχε καρφωθει στο μυαλο ενα "συγχρονο" ΑΧ1 που εβγαλε η Honda πρωτη φορα το 2013, μιλαμε για κολλημα χωρις καν να το εχω δει απο κοντα.
Εβλεπα ολα τα βιντεο που μπορουσα, μαθαινα τεχνικες λεπτομερειες και προβληματα (ειχα το service manual χωρις να εχω το μηχανακι!) και γενικα εριχνα μελετη για το συγκεκριμενο.

Το μηχανακι αυτο ηξερα ηδη πως θα ειναι χωρις καν να το εχω οδηγησει! Και τελικα επεσα μεσα! Οποτε...εκανα κινηση!

Το νέο μου πολυεργαλειο λοιπον :

Honda CRF250L !!







Kαι φυσικα προτου καν το παραλαβω ,παρηγγειλα ηδη αξεσουαρ, περιμενω χουφτες και προστατευτικα σκελετου ακομα αλλα εβαλα ηδη,
ποδιά και προστασια ψυγειου (για να μη γινει φυσαρμονικα σε πτωση) απο AXP Racing!

Καλώς ήρθες στη μικρή μας οικογένεια των On/Off κάτω των 250 κυβικών εκατοστών!
Έκανες μια καταπληκτική επιλογή, σου εύχομαι ολόψυχα να ζήσεις τις καλύτερες στιγμές μαζί του.
:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Καλώς ήρθες στη μικρή μας οικογένεια των On/Off 250 κυβικών εκατοστών!
Έκανες μια καταπληκτική επιλογή, σου εύχομαι ολόψυχα να ζήσεις τις καλύτερες στιγμές μαζί του.
:friendship:
Ευχαριστω πολυ Στεφανε!!!
 
Reactions: STF

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Ετσι λοιπον βρεθηκα με 3 μηχανες! Και σκεφτομαι ηδη ποιο απο τα αλλα 2 να διωξω, το Tiger 800 η το ΑΧ-1?

Η λογικη λεει να διωξω το ΑΧ-1 αφου και το CRF αντεχει την καθημερινη χρηση ανετα.

Το συναισθημα βεβαια λεει "κρατα και τα 3" :ha
Καταρχήν καλορίζικο και καλοδήγητο το νέο σου enduro Δημήτρη και πάντα όρθιος.

Κράτα το AX1 γιατί με το CRF δεν βλέπω να σε ακολουθούμε στα μονοπάτια που θα πηγαίνεις!! :happy:
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Καλοτάξιδο το εργαλειο. Μην ακους τη λογική , πουλα τη τιγρη που πιανει κ τιμή και κατσε και κοιτα τα ''διδυμακια'' :friendship:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εξαιρετική επιλογή κ πανέμορφο!!
Θα σε πάει παντού, ένας βόρειος με ένα ίδιο έχει σαρώσει την Ελλάδα δίπλα σε μεγάλα Ονοφφ θυμίζοντας τους τι στα αλήθεια χρειαζόμαστε..

Όσο για το τι πρέπει να φύγει εσύ ξέρεις...
... η λογική του παρασκευασματος που μας φόρτωσαν όμως λέει να διώξεις ταλλα δύο άμεσα γιατί από Σεπτέμβρη ούτε κουτάλι δεν θα πουλιέται...
Ω ναι!!!!
Δεν ειμαι σιγουρος για το μηνα, κοντοζυγωνει ομως..................
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλολασπωτο φιλε.
Να το ευχαριστηθεις
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καλώς ήρθες στη μικρή μας οικογένεια των On/Off 250 κυβικών εκατοστών!
Έκανες μια καταπληκτική επιλογή, σου εύχομαι ολόψυχα να ζήσεις τις καλύτερες στιγμές μαζί του.
:friendship:
Εμεις με τα 150αρια, στο πηγαδι κατουρησαμε;;;;; :p
Θα παρω το 230 το καλο, τελειωσε!!!!!!!!!!!!!! :happy:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καλώς ήρθες στη μικρή μας οικογένεια των On/Off κάτω των 250 κυβικών εκατοστών!
Έκανες μια καταπληκτική επιλογή, σου εύχομαι ολόψυχα να ζήσεις τις καλύτερες στιγμές μαζί του.
:friendship:
Fixed στο πρωτότυπο κείμενο!
Να, μπορω να πω κατι τωρα; Δεν μπορω!!!!!! :prft:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Οποτε...εκανα κινηση!

Το νέο μου πολυεργαλειο λοιπον :

Honda CRF250L !!

Αυτο ειναι κινηση.... ματ!!!!!!!

Καταπληκτικη αγορα, και πανεμορφο το κοκκινο χρωμα!!!!

Τωρα θα νιωθεις αρχοντας, οπου και αν βρισκεσαι! Χωμα ή ασφαλτο!

Καλοριζικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :stm::stm::stm::stm:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλοτάξιδο Μήτσε...!!!
Με τις ανάλογες προσθήκες θα πας παντού...
(Και για κανένα φιλικό μια χαρά το βρίσκω...:secret:)
 
Top Bottom