Το ντοσιέ του Αρχιτέκτονα.....κάπου στα βουνά

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο τιτλος....κλεμμενος απο το ντοσιε του Πασκαλ.
Η αληθεια ειναι οτι τον "ζηλευω" τον τρελιαρη, που η φυση της δουλειας του, του επιτρεπει να τριγυρναει στα βουνα.....εστω και με αυτοκινητο.

Ετυχε λοιπον μια ΄'αρχιτεκτονικη" δουλεια, σε ενα χωριο της ορεινης αχαιας......που το ονομα του, απο μονο του ηταν αρκετο να μου φτιαξει την διαθεση.
ΟΑΣΗ...το ονομα του μικρου χωριου.
Η χθεσινη ηλιολουστη μερα δεν υπηρχε περιπτωση να μην γινοταν μοτοβολτα....
Η διαδρομη απο την οαση μεχρι την λιμνη του Τσιβλου.

https://goo.gl/maps/RV2kl

Μια ρυθμιση στο zumo, ηταν αρκετη για να χαθουμε σε μια πανεμορφη βατη χωματινη διαδρομη.
Τα karoo μας εβγαλαν παλληκαρισια και νομιζω οτι δεν θα ξαναβαλω αλλα λαστιχα:D

Το δικο μου ντοσιε....:p

 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Βαλε τα γυαλια για κοντα:p και βγαλε την ηερομηνια απο τις ρυθμισεις της φωτογραφικης..
Και η αλλη,,μη χασει ευκαιρια οπου ακουει για δουλεια τσουπ να βοηθησει!

:friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πολυ κοντα στην λιμνη, υπαρχει ενα ομορφο χωριουδακι...η Ζαρουχλα

Ο ξενωνας που μειναμε λεγεται ΝΥΜΦΕΣ και ο φιλοξενος εντουρας ιδιοκτητης, παλιος αγωνιζομενος.......πολυ μερακλης και κατοχος 4 μηχανων εντουρο
Η μια απο τις τεσσερις



ο ξενωνας ειναι γεματος απο αλογα και διαφορα ζωα, οπως και ¨"γουρουνες" που με οδηγο τον Τασο, παει βολτα μεσα στο δασος τους πελατες του.











 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr







Φυγαμε γεματοι απο εικονες και θα επιστρεψουμε γαι να κανουμε την φανταστικη χωματινη διαδρομη, που ξεκιναει απο το χωριο ζαρουχλα και φτανει μεχρι την λιμνη Δοξα......
Αν σταματησει ο Χειμωνας...βεβαια:rolleyes:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βαλε τα γυαλια για κοντα:p και βγαλε την ηερομηνια απο τις ρυθμισεις της φωτογραφικης..
Και η αλλη,,μη χασει ευκαιρια οπου ακουει για δουλεια τσουπ να βοηθησει!

:friendship:
την εβγαλα την ημερομηνια μαρη κακια....:banghead:
η "αλλη".....επαθε πλακα με την συμπεριφορα των ΚΑΡΟΟ.....:eek::eek:
Κανω οτι μπορω, αλλα δεν τη βλεπω να μην ακολουθει....:oops:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Τι είναι αυτοί ρε Κώστα....... φαγώθηκαν με τις φώτο που βγάζεις. Λίγο απο 'δω λίγο απο 'κει. Εγώ πάντως μια χαρά τις βλέπω......... θέλουν λίγο ακόμα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι είναι αυτοί ρε Κώστα....... φαγώθηκαν με τις φώτο που βγάζεις. Λίγο απο 'δω λίγο απο 'κει. Εγώ πάντως μια χαρά τις βλέπω......... θέλουν λίγο ακόμα.
το παλευω αδερφε.....που θα μου παει;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ωραια μερη ρε Κωστα...τριγυρναω που και που προς τα εκει και αξιζει ολες τις Εποχες...οσο για τα Karoo που φοράς...κανουν και ΠΟΛΥ πιο χωματινες διαδρομες,μην τα "φοβασαι" :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωραια μερη ρε Κωστα...τριγυρναω που και που προς τα εκει και αξιζει ολες τις Εποχες...οσο για τα Karoo που φοράς...κανουν και ΠΟΛΥ πιο χωματινες διαδρομες,μην τα "φοβασαι" :)
Την πρώτη φορά που έβαλα Κaroo. ..ήταν ένα Νοέμβρη στην Νιαλα, σε ένα τρίωρο πόλεμο με λάσπη.
Από τότε τα συμπάθησα. ..
Αλλά όσο περνάει ο καιρός, τα λατρεύω. ..
Πραγματικά πάνε γάντι στις αγελάδες. ...

advφον!!
 

staga1200

Μέλος
Περιοχή
ΙΛΙΟΝ
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW 1200 GS
Μπράβο στο ζεύγος ...
Ωραία η απόδραση σας ...
Είχα καιρό να δω την λιμνούλα ... :)
 

man !!!

Μέλος
Όνομα
Μάνος
Μοτό
varadero
Προχθες ημουν και εγω προς τα εκει για μια κοντινη βολτουλα και πιστευω αξιζει να αφησεις τη μηχανη στη ζαρουχλα και να κατεβεις με τα ποδια μεσα απο τις ραγες τον βουραικο και να ανεβεις με τον οδοντοτο , καθε φορα που παω αυτο σκεφτομαι !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Προχθες ειμουν και εγω προς τα εκει για μια κοντινη βολτουλα και πιστευω αξιζει να αφησεις τη μηχανη στη ζαρουχλα και να κατεβεις με τα ποδια μεσα απο τις ραγες τον βουραικο και να ανεβεις με τον οδοντοτο , καθε φορα που παω αυτο σκεφτομαι !!!
Αυτό που λες με τον οδοντωτο, είναι στα Καλάβρυτα και όχι στην ζαρουχλα. ...
Και είναι πανέμορφα. ...;)

advφον!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Προχθες ειμουν και εγω προς τα εκει για μια κοντινη βολτουλα και πιστευω αξιζει να αφησεις τη μηχανη στη ζαρουχλα και να κατεβεις με τα ποδια μεσα απο τις ραγες τον βουραικο και να ανεβεις με τον οδοντοτο , καθε φορα που παω αυτο σκεφτομαι !!!
Ζαρούχλα πηγε ο Κωστας...εσυ λες την Ζαχλωρού...ανεβαινοντας απο Διακοφτο για Καλαβρυτα...

Αλλά ρε Κωστα... επρεπε να ημουν προς τα εκει...να παμε μια απο Ζαρούχλα να βγουμε Φενεό...απο χωμα Να γουσταρεις!Κι εσυ και το συζυγακι...Την επομενη...:)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ζαρούχλα πηγε ο Κωστας...εσυ λες την Ζαχλωρού...ανεβαινοντας απο Διακοφτο για Καλαβρυτα...

Αλλά ρε Κωστα... επρεπε να ημουν προς τα εκει...να παμε μια απο Ζαρούχλα να βγουμε Φενεό...απο χωμα Να γουσταρεις!Κι εσυ και το συζυγακι...Την επομενη...:)
Το έχω κάνει κωστη...
Τώρα δεν περναει, γιατί έχει πολύ χιονι

advφον!!
 

man !!!

Μέλος
Όνομα
Μάνος
Μοτό
varadero
Εχετε δικιο ρε παιδια μοιαζουν τα ονοματα .
Οντος το περασμα για φενεο δεν βγαινει τωρα με τιποτα.
 
Top Bottom