Τρίκαλα-Πίνδος-Μέτσοβο ερωτήσεις...

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Μέσα στις επόμενες μέρες θα κινούμαι στην περιοχή των Τρικάλων
Έχω σκοπό να κάνω μια κυκλική διαδρομή απο Στουρναραίικα προς Τζουμέρκα και να ανέβω μέσω Μπάρου (δεν έχω περάσει ποτέ, οπότε το έχω σαν must φέτος) προς Μέτσοβο ή Βάλια Κάλντα
Δεν ξέρω πόσες μέρες θα μπορέσω να αφιερώσω, άλλα σαν 1η εικόνα έλεγα να κάνω μια διανυκτέρευση Πράμαντα και μια κοντά στο Μέτσοβο για να μοιραστεί η διαδρομή , ώστε να συνεχίσω μετά προς Χάσια που θέλω
Έχουμε κάποια πρόταση (κάτι πολύ μπαμ) που να πρέπει να δω μιας που θα περάσω από εκεί;
Μέρη για διανυκτέρευση με σκηνή ευπρόσδεκτα καθώς και καμία ωραία χωμάτινη διαδρομή (θα είμαι με 4Χ4)
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Από Ελάτη θα περάσω σίγουρα κάποια στιγμή γιατί γενικά εκεί γύρω θα γυρνοβολάω.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλημέρες!
Στουρναραίϊκα από πού θα φτάσεις?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τότε μπορείς να πας από φράγμα Μεσοχώρας ή από γέφυρα Αλεξίου προς τα εκεί.
Υπάρχει ένας ωραίος δρόμος από Νεράιδα προς Θεοδώριανα ο όποιος κατεβαίνει Αθαμάνιο.
Αλλά δεν ξέρω σίγουρα ότι είναι οκ.
Από το Αθαμάνιο ανεβαίνεις βόρεια προς Καταρράκτη,Πράμαντα, Άγναντα, Ματσούκι ή Καλαρρύτες, Μπάρο κτλ.
Στάση οπωσδήποτε στη Μονή Κηπίνας.
Αντί για τα Πράμαντα Θα πρότεινα διανυκτέρευση στο Συρράκο.
Κάπου εκεί γύρω βρίσκεται και το γεφύρι της Πλάκας.
Super διαδρομή από Χαλίκι προς Ανήλιο.
Επίσης υπάρχει χωματόδρομος απο Ανθούσα που σε βγάζει στο χιονοδρομικό του Ανήλιου και είναι βάτος.
Σημεία κατασκήνωσης είναι λίγο δύσκολο να προτείνω λόγω των περιορισμών που υπάρχουν για τα δάση.
Αυτά για αρχή.
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Ωραίες πληροφορίες, αλλά νομίζω πως το Συρράκο μου πέφτει λίγο μακρυά για 1η διανυκτέρευση, γιατί θέλω να κάνω και μια στάση στα Θεοδώριανα
Κ αυτές τις διαδρομές που είπες από Χαλίκι ή Ανθούσα προς Ανήλιο θα κοιτάξω να βάλω μέσα κάποια απο τις δύο
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Ωωω τι βρηκαααα

Κοινόχρηστη διαδρομή
Από Θεοδώριανα, 470 45 προς Μελισσουργοί, 440 01.

1 ώρ. 10 λεπτ. (25 χλμ.)
Για να δείτε την καλύτερη διαδρομή με βάση την τρέχουσα κυκλοφορία, επισκεφτείτε τη διεύθυνση Theodoriana to Melissourgoi
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Βάλε και το καταφύγιο Πραμάντων σαν διανυκτερευση κάποια στιγμή, φοβερό σημείο κάτω από την Στρογγουλα, μια από τις κορυφές των Τζουμέρκων.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ωωω τι βρηκαααα

Κοινόχρηστη διαδρομή
Από Θεοδώριανα, 470 45 προς Μελισσουργοί, 440 01.

1 ώρ. 10 λεπτ. (25 χλμ.)
Για να δείτε την καλύτερη διαδρομή με βάση την τρέχουσα κυκλοφορία, επισκεφτείτε τη διεύθυνση Theodoriana to Melissourgoi
Το πέρασμα του Αυτιού...? :roflmao:
Πού πας να τον μπλέξεις τον άνθρωπο...:roflmao:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Το πέρασμα του Αυτιού...? :roflmao:
Πού πας να τον μπλέξεις τον άνθρωπο...:roflmao:
Αφού το παλικάρι θέλει ωραία χωμάτινη διαδρομή με 4*4.

Gee συγνώμη, τι όχημα διαθέτεις;
 

Renegade

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Θα δείξει
Αφού το παλικάρι θέλει ωραία χωμάτινη διαδρομή με 4*4.

Gee συγνώμη, τι όχημα διαθέτεις;
Ένα μικρό τανκς έχει!

Διαδρομές δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο από τους ντόπιους, αλλά για διανυκτερεύσεις θα κοίταζα για το καταφύγιο Πραμάντων, και για δεύτερη μπορείς να κοιτάξεις για Ανήλιο, χαλίκι, ή αν θες να συνεχίσεις μετα το Μέτσοβο να δεις την λίμνη Αώου, μπορείς να πας στο Φλαμπουράρι.


Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
διανυκτέρευση στον Ασπροπόταμο απέναντι από την ταβέρνα στην διασταύρωση για Κρανιά.
Χώρος κατασκήνωσης με παγκάκια , τραπέζια , σκιά , ποτάμι και δίπλα στην ταβέρνα κοψίδια.
Διακριτικότητα απαραίτητη !
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Από όχημα δεν έχω θέμα, πάω και στα σκληρά, θα τσεκάρω το πέρασμα του Αυτιού να το έχω στα υπόψιν.
Χώρο για διανυκτέρευση στην φύση θέλω , σκοπεύω εκτός από κάποιες μέρες camping σε ένα άλλο σημείο να κάνω κ μια διανυκτέρευση στην φύση σε αυτήν την γύρα, οπότε θα έχω κατά νου αυτόν τον χώρο που προτάθηκε.
Στο καταφύγιο δεν ξέρω αν θα μπορώ να μείνω γιατί θα έχω και τον σκύλο (τσέπης) μαζί.
Ωραίες πληροφορίες, ευχαριστώ παιδιά, θα τα συλλέξω όλα και θα τα οργανώσω όταν ξέρω και πόσες μέρες θα έχω διαθέσιμες για να κάνω αυτήν την βόλτα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Από όχημα δεν έχω θέμα, πάω και στα σκληρά, θα τσεκάρω το πέρασμα του Αυτιού να το έχω στα υπόψιν.
Χώρο για διανυκτέρευση στην φύση θέλω , σκοπεύω εκτός από κάποιες μέρες camping σε ένα άλλο σημείο να κάνω κ μια διανυκτέρευση στην φύση σε αυτήν την γύρα, οπότε θα έχω κατά νου αυτόν τον χώρο που προτάθηκε.
Στο καταφύγιο δεν ξέρω αν θα μπορώ να μείνω γιατί θα έχω και τον σκύλο (τσέπης) μαζί.
Ωραίες πληροφορίες, ευχαριστώ παιδιά, θα τα συλλέξω όλα και θα τα οργανώσω όταν ξέρω και πόσες μέρες θα έχω διαθέσιμες για να κάνω αυτήν την βόλτα
Καλημέρα.
Μπορείς να μείνεις πέριξ του καταφυγίου με σκηνή πληρώνοντας ένα πολύ μικρό αντίτιμο για χρήση wc κτλ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Gee

 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
ΣΩΡΑΙΟΣ
Με εχετε φτιαξει πολυ με αυτον τον χωματοδρομο...νομιζω πως απο κει θα παω
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
thenos προς τι το WOW?
Ειναι τοσο πολυ πακετο?
Όχι παλικάρι μου...
Μία χαρά φλαταδουρα... :dnl:
Απλά εάν περνάει σχετικά εύκολα πες το μου να γλιτώσω την επίσκεψη για χαρτογράφηση...:secret:
 
Top Bottom