Τρόμπα βενζίνης Mikuni Adv 950

Lazao

Μέλος
Όνομα
Λάζαρος
Μοτό
KTM adv 950
Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.Έχει κανένας εμπειρία πάνω στο θέμα μετατροπής τρόμπας βενζίνης άπο ηλε/κη σε υποπίεσης(αν τη λέω σωστά) mikuni για το adventure 950;
Υπάρχει στην Ελληνική αγορά ή όχι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

alekni

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Aλέξης
Μοτό
R 1150 GS
το ειχα ψαχει για ενα φιλο, ειναι πατεντα που εχει γινει, ξεκινησε επειδη τα africa twin και τα 950 εχουν την ιδια τρομπα βενζινης, στα africa βάζουν την mikuni σαν εναλλακτικη και για καλο κακο κουβαλας και καμια μεμβρανη μαζι σου, ομως το 950 εχει σχεδον τα διπλα αλογα απο το africa και υπήρχαν φοβοι οτι μπορει στα ψιλα να στεγνωνει, τουλαχιστον ετσι ειχα διαβασει, η τρομπα κανει 80 ευρω περιπου στο ebay, ελλαδα δεν ξερω,

το ερωτημα ειναι facet ή mikuni

παντως καποιοι που τις εχουν βαλει λενε οτι αν εξαιρεσεις οτι στην αρχη παίρνει λιγο πιο δυσκολα, και οτι καμια φορα τους ξεχιλιζει τα καρμπυρατερ δεν τις αλλαζουν επειδη ειναι "αλεξισφαιρες" και απλες δες και εδω:

http://advrider.com/index.php?threads/facet-or-mikuni-fuel-pump.744712/
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lazao

Μέλος
Όνομα
Λάζαρος
Μοτό
KTM adv 950
Αδερφέ καταρχήν ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, τα έχω δει τα αλάνια στο advrider και έχω καταλήξει στη mikuni για τους λόγους που αναφέρεις. Βρήκα τον εισαγωγέα το βράδυ μετα απο αρκετο ψάξιμο τον πήρα σήμερα και μπορει να μου τη φέρει με 30€ (αφου ψηλοστρώσουν τα πράγματα με τις εισαγωγές) συν κανα 10€ για ένα κιτάκι επισκευής και έφυγα. Αυτο με την αρχή που αργεί είναι στη πρώτη φάση αφού συνδέσεις μέχρι να γεμίσουν τα σωληνάκια μετά κομπλέ. Αμα τη πάρω θα βάλω φώτο από την εγκατάσταση(πρώτα ο Θεός).
 

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS
facet φιλε μου για 950 !! την εχω πανω απο 20000 χλμ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ!!ουτε υπερχειλίσεις , ουτε στεγνωματα , ουτε κιχ!
 

Lazao

Μέλος
Όνομα
Λάζαρος
Μοτό
KTM adv 950
Facet ε; Δεν ξέρω, με ξενέρωσε έτσι όπως με άφησε η μαμά αντλία και εκεί που με άφησε και σκέφτομαι για την πιο απλή λύση χωρίς ρεύματα, ώστε να μπορώ να βάλω χέρι οπουδήποτε. Εξάλου μου έχει κολλήσει τώρα η mikuni. Ξέρεις πως είναι αυτά. Είδωμεν... Ευχαριστώ για το tip


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Lazao

Μέλος
Όνομα
Λάζαρος
Μοτό
KTM adv 950
Γεια σε όλους! Επανέρχομαι στο θέμα όπως υποσχέθηκα γιατί σήμερα παρέλαβα την τρόμπα. Έκανα την εγκατάσταση με μερικές ελείψεις σε υλικά αλλά δεν άντεχα, ήθελα να πατήσω μίζα και έτσι και έγινε. Όλα δείχνουν καλώς, αύριο θα βάλω φωτό!


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Lazao

Μέλος
Όνομα
Λάζαρος
Μοτό
KTM adv 950
Αδερφέ δεν βρήκα άκρη από Ελλάδα κι έτσι την πήρα από αμέρικα μέσω amazon. Με μεταφορικά έφτασε κάτι λιγότερο απο 60 €. Καθαρή τιμή 25


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Top Bottom