Τσάρκα στα Βαρδούσια

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Μετά απο άπειρες αναβολές,ματαιώσεις και δεν ξέρω γω τι άλλο,η μισή παρέα κανόνισε τη βόλτα για το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε,20-22.10.2017
Εβαλα ένα λαστιχάκι στο Χτήνος,(pirelli scorpion rally του 2014 καινούργιο σε τρομερή τιμή)έγιναν κάποια ψώνια και εφοδιασμοί απο τα υπόλοιπα παιδιά,έβαλα και ένα ποτήρι ουισκι τη βραδιά πριν,στη βεράντα να ξαποστάσω λίγο γιατί ή κορούλα μου με εξόντωσε (με τη καλή έννοια φυσικά...).Αλλά να δω και ποιους χάρτες θα πάρω μαζί και να τους χαζέψω.Η διαδρομή πάνω κάτω είχε χαραχτει στους χάρτες και τα μυαλά μας.
Την επόμενη μέρα,αντάμωμα στην εθνικη οδο στα macdonalds.Εγώ τους καθυστέρησα και έτσι φύγαμε 6 το απογευμα απο κει για Παυλιανη...
Κατασκήνωση το βράδυ στο γνωστό μας ξέφωτο εκεί,που έχει και νερό και στέγαστρο και δεντρα και ισκιο το καλικαιρι και δροσια .Και κρύο το χειμώνα......
Τα μηχανάκια της εκδρομής bmw r 1150 adv (το χτήνος που λέγαμε,ή πούλμαν ή βάρκα ή τρένο ..Αυτά λόγω μεγέθους και μόνο...),Ktm 990 adv S Ktm 990 adv απλό.Αυτά της Παρασκευής γιατί μάθαμε το βράδυ στη ταβέρνα,οτι το χάραμα του Σαββάτου θα ξεκινούσε και ο ψηλός [ο Αλλος,με τον έναν είμασταν ήδη μαζί.Ναι σωστά,αυτόν με το 990 adv S..Πολύ ψηλό} με το Ktm lc4 640 adv του..
Ετσι και έγινε...Τσάρκα απο Παύλιανη Μουσουνίτσα,Στρώμη,Αρτοτίνα,Πενταγιούς,κατασκήνωση εκεί,φαί στο χωριο,φωτιά και κρασί στο ξέφωτο...
Η μαγεία της διαδρομής,της εκδρομης,των διανυκτερεύσεων στα αστέρια,η ομορφιά των τόπων τέτοια εποχή,η γλύκα της ημέρας σαν καλοκαίρι και το αγρίεμα του κρύου στη νύχτα,το οτι δεν υπήρχαν απρόοπτα σε μας και στις μοτοσυκλέτες μας,με έκαναν κυριακή βράδυ να σκέφτομαι οτι πήγα μικρές διακοπές...
επιστροφή απο Παρνασσο για τους υπόλοιπους τη Κυριακή και άσφαλτος απο μένα απο Λιδωρίκι ,Αμφισσα,κλπ,λογω υποχρεώσεων..
Μια ματιά της εκδρομής,αν θέλετε,εδώ..

https://www.dropbox.com/s/hyvkd4tqzzs7fjp/Τσάρκα στα βουνά..mp4?dl=0
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Μπράβο παιδιά! κάνατε καλή "φόρτιση μπαταριών". Και σκηνάκια...και φωτιές...μπόλικο έλατο με κρύο...χώμα...τα καλύτερα είχατε βάλει στο μενού σας!!!Ξανά μπράβο:friendship:
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
:friendship::friendship:

Αυτή την εποχή βλέπεις τα καλύτερα χρώματα τα βουνά!
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Παίδες ευχαριστώ .ελπίζω να ξανακανω χωματινη πριν γεμίσουν λάσπη μόνιμη όλα τα βουνά. Εκει δυσκολεύομαι λίγο ως πολύ ανάλογα το βουνό κα το χώμα με το BMW.για παράδειγμα πρόπερσι στο Παρνασσό με τόσο πολύ νερό που έριξε τέτοια εποχή 2 μέρες ,βλαστήμισα την ώρα και τη στιγμή που πήρα κει πάνω το χτήνος.
Απο την άλλη το 640 enduro πλέον με κουράζει σε άσφαλτο για αποστάσεις 150-200 και πάνω.δεν είμαι 330.θα δούμε.
 
Top Bottom