Φαράγγι του Ρίχτη με τα Καλά Κοπέλια.

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Τα Καλά Κοπέλια είναι μία μοτοσυκλετιστική ομάδα που οργανώνεται μέσω του facebook εδώ στη Κρήτη. Ύστερα από πολλές αναβολές, πείστηκα και συμμετείχα και εγώ σε μία βόλτα τους. Εγώ είχα πάει οικογενειακώς με το αμάξι. Και χωρίς μηχανή, το έριξα στις καλλιτεχνίες :)


Ο χώρος της παραλίας που καταλήγει το φαράγγι όπως φαίνεται από τον τσιμεντένιο δρόμο που φτάνει μέχρι εκεί.










Στον χώρο, πέρα από τα αλμυρίκια που σχηματίζουν ένα μεγάλο κύκλο, υπάρχουν πολλά τσιμεντένια παγκάκια για να κάτσουν πολλοί, καθώς και ψησταριές και τρεχούμενο πόσιμο νερό πηγής.










Και εδώ αρχίζω τις καλλιτεχνίες:


















Η παραλία δε καθαρίζεται συχνά και ίσως έχει διάσπαρτα σκουπίδια που φέρνει η θάλασσα. Αυτήν τη φορά ήταν σχετικά καθαρή. Το βασικό και μόνιμο πρόβλημά της πάντως πως είναι βραχώδης με ένα μικρό βοτσαλένιο κομμάτι. Για παιχνίδια στην παραλία δε προσφέρετε αλλά το νερό είναι ολοκάθαρο.






 
Τελευταία επεξεργασία:

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Εγώ είχα πάει γνωρίζοντας μεν πως θα έρθουν τα καλά κοπέλια εδώ (είχα δηλώσει και συμμετοχή) μη ξέροντας την ώρα άφιξης. Εμείς λοιπόν κάτσαμε, φάγαμε, βολτάραμε στη παραλία και ξαφνικά αρχίζει ο τόπος να γεμίζει μηχανάκια:





Και γνωστές φάτσες! manosp και yns. Συνάντηση κορυφής χωρίς να το ήξερα!














 
Τελευταία επεξεργασία:

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Η πλειοψηφία των κοπελιών μαζεύονται και πάμε όλοι μαζί μία βόλτα στο φαράγγι. Περίπου 20 λεπτά δρόμος είναι μέχρι το πρώτο, το μεγάλο καταρράκτη. Εγώ με τη Κική και τα τρία παιδιά (το ένα συνεχώς αγκαλιά να το κρατώ) κάναμε 30 λεπτά. Ο καταρράκτης είναι πολύ εντυπωσιακός πάντως και τρέχει νερό χειμώνα καλοκαίρι.









Αρχίζω πάλι τις καλλιτεχνίες...

























Γενικά, έτσι όπως πάλευα με τα μικρά, δε βόλεψε να τραβήξω πολλές. Λίγες και καλές (λέω τώρα) και... καλλιτεχνικές :confused:

















Παιδιά, μη πετάτε πέτρεεεεςςςς!!!!

















 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Αυτά από εμένα μόνο. Το μέρος είναι σούπερ, έχει άφθονο τρεχούμενο νερό και εγκατάσταση για να κάνεις πολύ άνετη και πολυήμερη κατασκήνωση. Aν είχε και καλή παραλία θα ήταν τέλειο! Αλλά τότε θα ήταν πήχτρα στον κόσμο ή κάποιο ξενοδοχείο για να κλείνει τη παραλία θα μου πείτε.
Πάντως, αξίζει μία επίσκεψη. @manosp @yns έχετε να προσθέσετε τίποτα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτά από εμένα μόνο. Το μέρος είναι σούπερ, έχει άφθονο τρεχούμενο νερό και εγκατάσταση για να κάνεις πολύ άνετη και πολυήμερη κατασκήνωση. Aν είχε και καλή παραλία θα ήταν τέλειο! Αλλά τότε θα ήταν πήχτρα στον κόσμο ή κάποιο ξενοδοχείο για να κλείνει τη παραλία θα μου πείτε.
Πάντως, αξίζει μία επίσκεψη. @manosp @yns έχετε να προσθέσετε τίποτα;
Σουπερ φαινονται Νικόλα. .
και η παραλια μια χαρα...

Στάλθηκε από adveφον
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
αααα εχουμε και καταρακτες! :eek:

Πανεμορφο μερος για μελλοντικη επισκεψη :yew:

Πολυ ωραιες φωτο Νικολα! Ειπαμε εχουμε μαζευτει ολοι οι καλλιτεχνες εδω :p
 

VKon

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F 800 GS
Τις καλλιτεχνικές τις πέτυχες...............:cool:;)
..... για τις άλλες δε ξέρω:p
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
όμορφο μέρος,στην Κρήτη όπως και σε άλλους τόπους υπάρχουν κρυμμένοι θησαυροί....διάθεση να τα ανακαλύψεις και καλή παρέα θέλει....
Άντε, βάλε και καμιά φωτογραφία.. ;)
 
Top Bottom