Φόρτιση κινητού

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Κοίταξα για κάτι ανάλογο και δε βρήκα. Έχω θέμα με το κινητό εν ώρα οδήγησης αν έχω ανοιχτό gps +Bluetooth η μπαταρία όλο και πέφτει και κάποια στιγμή κλείνει ενώ φυσικά είναι στην πρίζα. Έχω ρωτήσει σε πολλά καταστήματα και φίλους γκατζετακιδες αλλά δεν έχει λύση κανένας είναι δυνατόν? Σχεδόν το αποκλείω.. Σίγουρα έχουν πολλοί ακόμα το ίδιο πρόβλημα. Αν κάποιος έχει βρει λύση θα παρακαλούσα(λεγε μη σου σπάσω τα δόντια που πρέπει να σε παρακαλέσω κιόλας:wacky:χεχε) να μου την πει.. Ευχαριστώ προκαταβολικά!:)
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Κώστα 12v @el-Gatto



@jmar_oulis αν κατάλαβα καλά αυτό είναι λάθος?


Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Omg και γιατί κανείς δεν ήξερε κάτι τόσο απλό? Γκατζετακιδες σου λέει μετά. Ευχαριστώ φίλοι!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Omg και γιατί κανείς δεν ήξερε κάτι τόσο απλό? Γκατζετακιδες σου λέει μετά. Ευχαριστώ φίλοι!
Εδώ πάω στα public κωτσοβολο κλπ και ξέρω περισσότερα :D, ελάχιστοι ασχολούνται να μάθουν την δουλειά τους, αλλά θα μου πεις και με αυτά που παίρνουν... τεσπα, βρες να υποστηρίζει 2,1 A
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Omg και γιατί κανείς δεν ήξερε κάτι τόσο απλό? Γκατζετακιδες σου λέει μετά. Ευχαριστώ φίλοι!
Αμα δεν είναι μέλη του ΑDVride ρε φίλος ,που να τις ξέρουν αυτές τις λεπτομέρειες. :p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Βάλε ότι σου λένε, αλλά πάλι άμα έχεις ανοικτά τα πάντα (δεδομένα, gps να παίζει και πλοήγηση, να χτυπησει και κανά τηλ να απαντήσεις με μπλουτούθια κλπ) πάλι θα έχεις κατανάλωση μεγαλύτερη από την τροφοδοσία!
Σαφώς όχι στην κατάσταση που είσαι τώρα (α, και το καλώδιο παίζει ρόλο, τα φτηνά είναι 1Α ;) ) αλλά πάλι θα μείνεις μετά από 3-4 ώρες.
Γι αυτό λέμε για πλοήγηση άλλο μηχανάκι, άλλη συσκευή ;) :cool:
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Βάλε ότι σου λένε, αλλά πάλι άμα έχεις ανοικτά τα πάντα (δεδομένα, gps να παίζει και πλοήγηση, να χτυπησει και κανά τηλ να απαντήσεις με μπλουτούθια κλπ) πάλι θα έχεις κατανάλωση μεγαλύτερη από την τροφοδοσία!
Σαφώς όχι στην κατάσταση που είσαι τώρα (α, και το καλώδιο παίζει ρόλο, τα φτηνά είναι 1Α ;) ) αλλά πάλι θα μείνεις μετά από 3-4 ώρες.
Γι αυτό λέμε για πλοήγηση άλλο μηχανάκι, άλλη συσκευή ;) :cool:
Θοδωρη με 2,1 Α τροφοδοσια δεν μενεις με τπτ! Στο ταξιδι ειχα Bluetooth με μουσικη πλοηγηση δεδομενα ανοιχτα τερμα την φωτεινοτητα στο κινητο και φορτιζε φουλ! ;) Φυσικα και το καλωδιο να μην ειναι της πλακας
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Ναι η αλήθεια είναι ότι ακόμα και με το 1A μου κρατούσε 4 ωρες+ οπότε μάλλον με το 2.1 δεν θα έχω θέμα. Ευχαριστώ παίδες
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θοδωρη με 2,1 Α τροφοδοσια δεν μενεις με τπτ! Στο ταξιδι ειχα Bluetooth με μουσικη πλοηγηση δεδομενα ανοιχτα τερμα την φωτεινοτητα στο κινητο και φορτιζε φουλ! ;) Φυσικα και το καλωδιο να μην ειναι της πλακας
τι κινητό -μπαταρία?
αμα έχεις 3000mA μπαταρία, ΟΚ. Τα παλιότερα με 2000-2200 την ακούνε. Ολα παίζουν ρόλο τέλος πάντων :)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
τι κινητό -μπαταρία?
αμα έχεις 3000mA μπαταρία, ΟΚ. Τα παλιότερα με 2000-2200 την ακούνε. Ολα παίζουν ρόλο τέλος πάντων :)
Τι σχεση εχει βρε η χωρητικοτητα, αφου σου λεω το φορτιζε στο 100% και δεν επεφτε! Δλδ αν το εβαζες φορτισμενο 100% ηταν στο 100% συνεχεια. Εφοσον παιρνει 2,1 Α (και μπορει να τα παιρνει φυσικα, μην ειναι του 1821 το κινητο :D) τοτε ολα καλα
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
παρε παραδειγμα το Ζουμο που στη βαση οταν φορτιζει ειναι συνεχεια γεματο ;)
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Βασικά άμα έχεις κατεμ παίζει και να τραβάει την μπαταρία για πάρτη του το μπουρδελο χαχαχαχαχα!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
παρε παραδειγμα το Ζουμο που στη βαση οταν φορτιζει ειναι συνεχεια γεματο ;)
Τι σχεση εχει βρε η χωρητικοτητα, αφου σου λεω το φορτιζε στο 100% και δεν επεφτε! Δλδ αν το εβαζες φορτισμενο 100% ηταν στο 100% συνεχεια. Εφοσον παιρνει 2,1 Α (και μπορει να τα παιρνει φυσικα, μην ειναι του 1821 το κινητο :D) τοτε ολα καλα
δε διαφωνώ, αλλά αν μπει με 60% στη βάση , παίζει ρόλο η χωρητικότητα της μπαταρίας. Και συνήθως δεν το έχουμε 100% και στην πρίζα! Αν το έχουμε, όλα ΟΚ. Όπως το λες.
Το ζούμο που λες, έχει τα πάντα όλα μελετημένα και δουλεύει μια χαρά. Εκτελεί δε, συγκεκριμένες εφαρμογές-λειτουργείες, όπου έχουν υπολογιστεί τα πάντα!
Ένα κινητό εφοδιάζεται με μια Χ μπαταρία κι ο κατασκευαστής προσπαθεί να καλύψει μ αυτήν , τις επιλογές του κάθε χρήστη που μπορεί να τρέχει κι 100 εφαρμογές ταυτόχρονα! Καμία σχέση, ε? ;)
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Απλα ξεφορτιζει πιο γρηγορα απ οτι φορτιζει. Καλο ανταπτορα 2,1 και καλο καλωδιο και θα εισαι αρχοντοπουλο
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ξέρει κανεις ποσα Αμπερ δινει αυτο?
Γιατι και εγω εχω θεμα.
η κανα απληκεισιο που να μπορω να το μετρησω μεσω του κινητου.

https://moto-discovery.com/eshop/chargers-12v-accessories/waterproof-twin-usb-power-socket-with-handlebar-bracket.html

Λέει output 2A οπότε είσαι μια χαρά, αν και τα συγκεκριμένα πριζακια πολλοί λέγανε ότι καιγοντουσαν εύκολα λόγω υγρασίας νερού κλπ είναι πιο ευαίσθητα (αυτά που έχουν ενσωματωμένα USB). Προσοχή αν βάλεις 2 συσκευές δίνει 1Α και 1Α
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Λέει output 2A οπότε είσαι μια χαρά, αν και τα συγκεκριμένα πριζακια πολλοί λέγανε ότι καιγοντουσαν εύκολα λόγω υγρασίας νερού κλπ είναι πιο ευαίσθητα (αυτά που έχουν ενσωματωμένα USB). Προσοχή αν βάλεις 2 συσκευές δίνει 1Α και 1Α
Που το λεει μπρε και δεν το βλεπω.!
 
Top Bottom