Χαιρετώ το όμορφο παρεάκι!!!

Aetos

aetos
Περιοχή
Λαγονησι
Όνομα
Μενιος
Μοτό
Voge 300 Rally
Καλώς σας βρήκα φιλαράκια μου!!!
Μενιος από Λαγονησι/Γαλάζια Ακτή,συνταξιουχος πλεον(Δ.Υ Νοσ.Παιδων Πεντέλης) ετών 63 και πάνω από 25 μηχανές όλων των κατηγοριών εχουν περάσει κατά καιρούς από τα χέρια μου.
(Καποιοι ίσως θα με γνωρίζουν από την θάλασσα και τα φουσκωτά η τα τζιπ ως aetos η aetomenios πάντα).
Το aetos προκύπτει από την ονομασία των 12 φουσκωτών που έχω αλλάξει,
που για μένα σημαίνει πλήρη ελευθερία/ανεξαρτησία.
Τελευταίο θρυλικό εντουρακι που του είχα κάνει και ολική γενική ανακατασκευή ήταν το XL-250R/84.
Παναλαφρο πούπουλο,παιχνιδιάρικο,αλλα με κούρασε πάρα πολύ η ανακατασκευή όμως και ήθελα κάτι πιο σύγχρονο με μεγαλύτερη ασφάλεια και εμβέλεια.
Κατα καιρούς είχα το CB-500four, XT-600, Vstrom 650, Transalp 650, XT-660, TDM-900, Z-750 κλπ.
Όποτε θέλω να ελπίζω ότι η νέα μου Voge 300 Rally/κίτρινο είναι μιά συνηδειτοποιημενη οικονομική επιλογή για χαλαρωτικές βολτιτσες στο βουνό και όχι μόνο.
Αν και ήδη σήμερα το εξόφλησα λέω η παραλαβη (λόγω λόξας) να γίνει με το νέο έτος 2024 (αν κρατηθώ βέβαια 2μηνες)
Ευτυχως εκτός από γυμναστήριο στην αετοφωλιά μου, κήπο και θάλασσα, ασχολούμαι και με πεζοπορικές ομάδες και έχω πολλαπλά ενδιαφέροντα και φουλ δραστηριότητες…
Οποιαδηποτε πληροφορία στα συν και πλην του Rally ευπρόσδεκτη.
Με αυτά τα λίγα που διάβασα εδώ μέσα, κατάλαβα ότι για τα δικά μου γούστα θέλει 45 η 46 γρανάζι πίσω, σύντομα λάστιχα, βελτίωση σέλας για πιο άνετες διαδρομές και ίσως μιά ποδιά.
Εύχομαι πλέον να τα λέμε συχνά και σύντομα να βρεθούμε σε όμορφες εξορμησεις με χωμάτινες διαδρομές μέσα στην αγαπημένη μας φύση και όχι μόνο…
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλώς όρισες Μένιο...! :ok:
 

John400

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Xrv750
καλώς ήρθες και από εδώ Μένιο και με το καλό να παραλάβεις το voge… τα λέμε και δίπλα στο seaforum…
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Καλώς όρισες !
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Καλώς ήρθες Μενιο, με το καλό να παραλάβεις το rally κ να κάνετε όμορφα χιλιόμετρα.

Ρε Μενιο φαίνεται να απολαμβάνεις πραγματικά την ζωή σου μετά την σύνταξη.
Εύγε πάντα έτσι.
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Καλός ήρθες στην παρέα μας
 
Top Bottom