Χαρίζεται

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αφου τα ειπαμε...με το χωμα που κανεις αξιjει...στην ασφαλτο μπορει να σε χαλασει...αλλα το κοστος ειναι πολυ μικρο και μπορεις να το αλλαjεις με το 16αρι αναλογως τις συνθηκες... ευκολα.Ακριβως οτι εγραψε ο Θανος...-10 χλμ. διαφορα στις ιδιες στροφες(περιπου 450 στροφες παραπανω στα ιδια χλμ.σε σχεση με το16αρι)αυτα θυμαμαι απο το δικο μου dakaraki οταν του χωσα το 15αρι...;).Α...και που σαι θα σου σηκωνεται... και πιο ευκολα(το μηχανακι)...:friend:
Να υποθέσω Πάνο οτι όσοι περάσανε απο Dakar στο τέλος καταλήγουν σε KTM...???o_O:D:roflmao:
.
.
.
.
Το Μ@μήσαμε το Thread...
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Με 15άρι ξεκινάς με διαφορά +435σαλ. στην πρώτη ταχύτητα και φτάνεις στις +138σαλ. στην πέμπτη.
Μπορείς να δεις περισσότερα στο παραπάνω λινκ.
Η διαφορά είναι αισθητή ειδικά στο χώμα λειτουργώντας πιο ομαλά και χωρίς σκορτσαρίσματα.
Πάντως η μετατροπή είναι πολύ χαμηλού κόστους...
:friendship: εισαι επιστημων σε ευχαριστω θα το δοκιμασω...απλα περιμενα οτι θα εχει μεγαλυτερες διαφορες με το μικροτερο μπροστα για αυτο σκεφτομουν κλικ πισω
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Αφου τα ειπαμε...με το χωμα που κανεις αξιjει...στην ασφαλτο μπορει να σε χαλασει...αλλα το κοστος ειναι πολυ μικρο και μπορεις να το αλλαjεις με το 16αρι αναλογως τις συνθηκες... ευκολα.Ακριβως οτι εγραψε ο Θανος...-10 χλμ. διαφορα στις ιδιες στροφες(περιπου 450 στροφες παραπανω στα ιδια χλμ.σε σχεση με το16αρι)αυτα θυμαμαι απο το δικο μου dakaraki οταν του χωσα το 15αρι...;).Α...και που σαι θα σου σηκωνεται... και πιο ευκολα(το μηχανακι)...:friend:
Υπονοεις κατι moniker?:punch::punch::punch::punch::pointu::pointu:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Να υποθέσω Πάνο οτι όσοι περάσανε απο Dakar στο τέλος καταλήγουν σε KTM...???o_O:D:roflmao:
.
.
.
.
Το Μ@μήσαμε το Thread...
καλα το πας...ας οψεται μια στραβη στην δουλεια που το ktm εγινε γραναζι...στη γρια..:pointu:
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Γαμώτ!...

Τελικά το γρανάζι αυτό δε μου κάνει, γιατί δεν ταιριάζουν οι τρύπες στο κέντρο του τροχού.
Παραγγέλθηκε ολοκληρωμένο σετ αλυσίδα-γρανάζια από τον ΑΛΕΞΌΠΟΥΛΟ για XCHALLENGE, και μου παραδόθηκε το ίδιο λάθος γρανάζι!
Η JT δίνει ΛΑΘΟΣ γρανάζι στον κατάλογό της... Στα υπόψιν των κατόχων XCHALLENGE!
Αφού επεστράφησαν, αντικαταστάθηκαν από AFAM.

Οι ευχαριστίες στον Τάκη παραμένουν, και το γρανάζι είναι στη διάθεση όποιου το χρειάζεται. Πιστεύω ότι στο F650 ταιριάζει και η "ιδιεταιρότητα" περιορίζεται στη σειρά G.
 
Top Bottom