Χαρτες Γεωργια, Αρμενια

Tsili

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Kωστας
Μοτό
Honda CBF 600
Παιδια να κανω μια ερωτιση για οσους γνωριζουν, ψαχνω να βρω χαρτες για Γεωργια, Αρμενια και δεν μπορω. Στην garmin και στην mls που τηλεφωνησα μου ειπανε οτι δεν διαθετουν χαρτες των δυο αυτων χωρων. Ενα προγραμμα destination που κατεβασα στο κινιτο ουτε αυτο εχει τις συγκεκριμενες χωρες. Μπορει καποιος να με βοηθησει να εχω τους συγκεκριμενους χαρτες εστω και στο tablet που διαθετω?
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Έχει και για τις δύο στο play store. Πχ δες map factor GPS navigator και άλλα. Τα περισσότερα που είναι με χρέωση έχουν κάποιο διάστημα δωρεάν λειτουργίας πχ από 1 εβδομάδα μέχρι 1 μήνα. Άρα, κατέβασε τα λίγο πριν φύγεις.
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Παιδια να κανω μια ερωτιση για οσους γνωριζουν, ψαχνω να βρω χαρτες για Γεωργια, Αρμενια και δεν μπορω. Στην garmin και στην mls που τηλεφωνησα μου ειπανε οτι δεν διαθετουν χαρτες των δυο αυτων χωρων. Ενα προγραμμα destination που κατεβασα στο κινιτο ουτε αυτο εχει τις συγκεκριμενες χωρες. Μπορει καποιος να με βοηθησει να εχω τους συγκεκριμενους χαρτες εστω και στο tablet που διαθετω?
Βασικά θα ήθελα να ξέρω τι μηχάνημα έχεις ?

Τι χάρτες έχεις μέσα ?

Έχεις ποτέ συνδέσει τον πλοηγό(gps) με τον υπολογιστή?
 

Tsili

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Kωστας
Μοτό
Honda CBF 600
Εχω το nuvi

Μονο Ελλαδα

Δεν εχω ασχολιθει καθολου και αυτο που εχω δανικο ειναι. Μαλλον θα το παω σε φιλο προγραματιστη
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
Όχι ότι είναι δύσκολο να φτάσεις μέχρι την Γεωργία Αρμενία μέσο Τουρκίας αλλααα για καλό και για κακό πάρε μαζί σου και χαρτες χάρτες γιατί από ότι κατάλαβα δεν έχεις εξοικείωση με το θέμα του gps. .Πάντως είναι ένας δρόμος για να βρεθείς στα σύνορα. Καλό ταξίδι.

1150GSA
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Εχω το nuvi

Μονο Ελλαδα

Δεν εχω ασχολιθει καθολου και αυτο που εχω δανικο ειναι. Μαλλον θα το παω σε φιλο προγραματιστη
H sdcard με τον χάρτη πρέπει να είναι ήδη Θεσσαλονίκη.
Είναι δοκιμασμένος στο 550 zumo κ δουλεύει καλά.
Είδα ότι έχει μεγάλη λεπτομέρεις στις πόλεις, επαρχία ίσως δεν είναι πολύ πλούσιος..
Σε γενικές γραμμές με ικανοποίησε στο περιεχόμενο...
Επειδή η υπερβολή είναι στο χαρακτήρα μου μερικές φορές ευτυχώς,
ο χάρτης είναι custom και περιλαμβάνει όλη την Μαύρη Θάλασσα!

Επειδή θα είναι online μέχρι αυριο Κυριακή 11 το πρωί περίπου ίσως κ λίγο ακόμα

παραθέτω link γιά όσους θέλουν να τον κατεβάσουν

Χάρτης από Θεσσαλονίκη μέχρι Κασπία ανατολικά κ μέχρι Ουκρανία Βόρεια
Περιλαμβάνει όλες τις χώρες γύρω από την Μαύρη Θάλασσα κ είναι νόμιμος(opensource)

http://osm2.pleiades.uni-wuppertal.de/garmin/generic/31-05-2014/a6b67d30fe05c6846e527dbaa6f1a142/
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Όταν το βάλεις στο νουβί, πήγαινε ρυθμίσεις μετά χάρτης μετά κάτω έχει υπομενού που λέει δες χάρτη η κάτι τέτοιο, πατώντας ανοίγει τους χάρτες που έχει μέσα.
Ο χάρτης θα φαίνεται σαν OSM generic routable κλπ.
Αφήνεις τικαρισμένο μόνο αυτόν.
Καλό ταξίδι κ πρόσεχε τις τυφλές προσπεράσεις των απέναντι.
Οι Γεωργιανοί το συνηθίζουν. ..

from wolves city
 

Tsili

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Kωστας
Μοτό
Honda CBF 600
To ταξιδι ολοκληρωθηκε και για μενα! Ολα πηγανε καλα, επιστρεψαμε υγιεις. Χιλιαδες εικονες μοναδικη εμπειρια!
Να ευχαριστησω για αλλη μια φορα το μελος sirax για τους χαρτες και τον Uriah Heep (Βασιλης) για τις πολυτιμες συμβουλες του και για τον οδηγο lonely planet που με δανεισε.
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
To ταξιδι ολοκληρωθηκε και για μενα! Ολα πηγανε καλα, επιστρεψαμε υγιεις. Χιλιαδες εικονες μοναδικη εμπειρια!
Να ευχαριστησω για αλλη μια φορα το μελος sirax για τους χαρτες και τον Uriah Heep (Βασιλης) για τις πολυτιμες συμβουλες του και για τον οδηγο lonely planet που με δανεισε.
Καλως ωρισες πισω αφαλης.
Αληθεια για πες, ειχαν ανταποκριση οι χαρτες?
 

Tsili

Μέλος
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Kωστας
Μοτό
Honda CBF 600
Σε Κωνσταντινουπολη, Τιφλιδα, Υερεβαν που τους χρησιμοποιησα με κατευθυνανε πολλη καλα. Ειδικα στην ευρεση ξενοδοχειου σε δυο περιπτωσεις αποδεικτηκαν αψογοι και μας πηγανε με ακρηβεια μπροστα στην πορτα. Στην Κωνσταντινουπολη μπερδευτικα λιγο αλλα εφτεγα εγω που δεν τους εκανα μεγενθηση και επερνα λαθος δρομο στις διχαλες.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
To ταξιδι ολοκληρωθηκε και για μενα! Ολα πηγανε καλα, επιστρεψαμε υγιεις. Χιλιαδες εικονες μοναδικη εμπειρια!
Να ευχαριστησω για αλλη μια φορα το μελος sirax για τους χαρτες και τον Uriah Heep (Βασιλης) για τις πολυτιμες συμβουλες του και για τον οδηγο lonely planet που με δανεισε.
φιλε με ενδιαφερει πολυ το ταξιδι σου !!!!!
αναμενω την παρουσιαση σου!!!!!!!!!
 

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
Κώστα , είναι ένα από τα πλάνα για την καλοκαιρινή άδεια.... σε πόσες μέρες "βγήκε" τ ταξίδι???
 
Top Bottom