Χειμερινή διανυκτέρευση στα Κρητικά βουνά #2

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχάλη κρίνοντας από την ώρα που ξυπνάς γράφοντας στο Φόρουμ, πιστεύω ότι σε τετιιου είδους εξορμήσεις... Σε κόβω να ξυπνάς κατά τις τέσσερις το πρωί και να αρχίσεις να κάνεις τζοκινγκ μεσα στα χιονισμένα μονοπάτια.... Και όλη την τοπική πανίδα του δάσους, ακόμα με την τσίμπλα στο μάτι να αναρωτιέται... Τι κάνει τούτος ρε....
Ναι γενικα ξυπναω αλλα τα κοπελια εχουν μια νταμιτζανα με παραξενο υγρο......
α πα πα πα......
Μια που πηγαμε και το δοκιμασαμε και στην μικρη ευθεια καταφυγιο-εκκλησακι πεσαμε με τον μανιακ πανω σε νεα αγροτικο.....
και ειμασταν πεζοι σου λεω!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Λοιπόν, τα νεότερα...
Σε αυτή τη μάζωξη, τη δεύτερη, είμαστε εντελώς χύμα θαρρώ. Ότι κάτσει και όπως κάτσει. Σας θυμίζω την προηγούμενη: http://advride.gr/threads/Η-μεγαλύτερη-νύχτα-του-χρόνου-Χειμερινό-Ηλιοστάσιο.946/

Παιδιά, δε ξέρω αλλά Παρασκευή λέει λίγες ψιχάλες και το Σάββατο βροχή. Δε νομίζω αν εξελιχτεί σε χιόνι, αλλά ποτέ δε ξέρεις στα βουνά.
Νομίζω πως για λόγους ασφαλείας, καλό θα ήταν να κρατάμε ένα μπουκάλι Ρακί παραπάνω. Τι λέτε εσείς;
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Λοιπόν, τα νεότερα...
Σε αυτή τη μάζωξη, τη δεύτερη, είμαστε εντελώς χύμα θαρρώ. Ότι κάτσει και όπως κάτσει. Σας θυμίζω την προηγούμενη: http://advride.gr/threads/Η-μεγαλύτερη-νύχτα-του-χρόνου-Χειμερινό-Ηλιοστάσιο.946/

Παιδιά, δε ξέρω αλλά Παρασκευή λέει λίγες ψιχάλες και το Σάββατο βροχή. Δε νομίζω αν εξελιχτεί σε χιόνι, αλλά ποτέ δε ξέρεις στα βουνά.
Νομίζω πως για λόγους ασφαλείας, καλό θα ήταν να κρατάμε ένα μπουκάλι Ρακί παραπάνω. Τι λέτε εσείς;
Συμφωνώ.......διακυβεύεται η ασφάλειά σας !!!!
Χρόνια Πολλά....... κοπέλια !!!!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Τελικά 11 άτομα διανυκτερεύσαμε ενώ πέρασαν αρκετοί από τη παρέα, γνωστοί και άγνωστοι.
Προσωπικά, έφαγα μερικές ψιχάλες στο πήγαινε και ακόμα μερικές στο έλα. Στο Ρούβα, ήταν όλα σχεδόν τέλεια. Αρκετή βροχή αλλά και μεγάλα διαστήματα στεγνό, αρκετό για να κάτσουμε έξω και να φάμε - πιούμε - γλεντήσουμε με τη ψυχή μας. Το βράδυ πολύ βροχή, λίγο χιονόνερο, αλλά δε το έστρωσε ΚΑΘΟΛΟΥ! Ούτε κρύο μπορώ να πω πως είχε και πάρα πολύ.
Περάσαμε πάντως όμορφα, κρίμα σε όσους το έχασαν, και του χρόνου με το καλό να το ξανακάνουμε με χιόνια
Φώτος, αργότερα... :)

 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Α, κάτι ακόμα. Τυχαία βρέθηκαν κάτι μοτοσυκλετιστές στη παρέα, Αθηναίοι, φίλοι αν κατάλαβα καλά του @forester . Αλέξανδρος με ένα ΚΤΜ 640 Adventure μπλε και άλλος ένας (δε θυμάμαι το όνομα) με ένα Supermotard.
Τους καλέσαμε να μείνουν αλλά τελικά κάτσανε μόνο για δυο ρακές. Δουλειά; Υποχρέωση; Όπως και να έχει, ίσως άλλη φορά ξανανταμώσουμε.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Α, κάτι ακόμα. Τυχαία βρέθηκαν κάτι μοτοσυκλετιστές στη παρέα, Αθηναίοι, φίλοι αν κατάλαβα καλά του @forester . Αλέξανδρος με ένα ΚΤΜ 640 Adventure μπλε και άλλος ένας (δε θυμάμαι το όνομα) με ένα Supermotard.
Τους καλέσαμε να μείνουν αλλά τελικά κάτσανε μόνο για δυο ρακές. Δουλειά; Υποχρέωση; Όπως και να έχει, ίσως άλλη φορά ξανανταμώσουμε.

Τον Επίτροπα (Αλέξανδρος Επιτροπάκης) τονε ξέρω αρκετά χρόνια, κοντά στη δεκαετία.
Παλιός εντουράς, καλό τιμόνι, γέρικο κοκκαλο παλιάς κοπής που είναι παραπάνω από ενεργός και πάντα στις βόλτες, σχεδόν αποκλειστικά στο χώμα!!!
Τα τελευταία χρόνια έχει κάνει κίνηση ματ και μετακόμισε στη Σπάρτη. Έχουμε καιρό να βρεθούμε, αλλά είναι καρντάσης;)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Μερικές φωτογραφίες από την περσινή...























Νικολα, υπαρχει περιπτωση να θυμηθεις με καποιο τροπο ποιες φωτογραφιες ηταν οι χαμενες φωτογραφιες ? ή εστω να βαλεις παρομοιες για να μην φαινεται ετσι αχαρο το θεμα?

τωρα επιασα να διαβασω τις παλαιοτερες χειμερινες και στεναχωρηθηκα που χαθηκαν οι φωτο... :/
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom