Χειροποίητες Βαλίτσες Αλουμινίου 40l ,Homemade Aluminium Panniers 40l

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Πανέμορφες και πολύ καλή δουλειά Γιάννη!!
Εγώ να δώ πότε θα κάτσω να φτιάξω τις δικές μου...:(
Και έχεις και έτοιμο σχέδιο για οκτάγωνες! Μέχρι και τους μεντεσέδες σχεδίασα!! Axxxx...
:)



 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
@yns το ξέρω..
Με έδωσες τα σχέδια.. έχω τα μηχανήματα και ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα..:(
Σκέψου την πρωτομαγιά το πρωί έφτιαξα ψησταριά..
Ο τσαγκάρης δεν έχει παπούτσια λέει μια παρημία..:p
 

John-Elias_Tenere

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
yamaha xt660z tenere 2011
Μπράβο φίλε μου!:ok:

Έχεις κάνει φοβερή δουλειά, με σωστές λεπτομέρειες που δείχνουν το μυαλό και το ταλέντο σου και αφήνουν ενα πανέμορφο αποτέλεσμα!

Καλά ταξίδια, καλά φορτώματα να έχεις, με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα..:clp::prft:

Nα σαι καλα για τα καλα σου λόγια :) Kαλα να ειμαστε να χαιρομαστε τις μηχαναρες μας :)
 

John-Elias_Tenere

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
yamaha xt660z tenere 2011
Φανταστική δουλειά! Δε νομίζω πως έχεις να ζηλέψεις κάτι από τις επώνυμες! Πολύ adve το σχέδιο!!! :)
Το σχέδιο ειναι απλο κουτί!Δεν ειναι αεροδυναμικες οπως οι τυπου διαμαντι αλλα με πάνω απο 130 σπανια παω! :)
 

John-Elias_Tenere

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
yamaha xt660z tenere 2011
Πανέμορφες και πολύ καλή δουλειά Γιάννη!!
Εγώ να δώ πότε θα κάτσω να φτιάξω τις δικές μου...:(

Με υπομονη και ηρεμια και θα τις φτιαξεις και εσυ αλλα βιάσου!Καλοκαιρι ερχεται!!!
 

John-Elias_Tenere

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
yamaha xt660z tenere 2011
Είσαι φοβερός:hlb:.
Πολύ καλή δουλεία. Νομίζω ότι είναι το πιο hardcore σχέδιο για βαλίτσα.

Και το πιο hardcore είναι οταν γεμιζεισ την μια βαλιτσα με παγο,μπυρες κι λουκανικα για τη φωτια :)
 

John-Elias_Tenere

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
yamaha xt660z tenere 2011
Ωραιος μπραβο.

Αν εχεις το σχεδιο την πισω σχαρας θα το ηθελα.
Eισαι Αθηνα? Το εχω τυπωμενο σε χαρτι! Πρεπει να πας σε υδροκοπη να στο κοψει ομως!Οποτε θες στειλε πμ να στο στειλω καπως!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Τα σχέδια που έχεις για ποσά λίτρα βαλίτσες είναι.;
Για όσα θέλουμε αφού εγώ τα σχεδίασα... ;)
Απλά το θέμα είναι ότι εγώ φτιάχνω ματάκια και όχι βαλιτσάκια και έτσι δεν κατέχω τα μυστικά του επαγγέλματος, πχ πόσο έξτρα υλικό θα χρειαστεί (αν χρειαστεί) για να κουρμπαριστεί το αλουμίνιο.
Δηλαδή το σχέδιο που έφτιαξα θέλει προφανώς δοκιμή πριν φτιαχτεί. Αν και πιστεύω πως δεν θα έχει τρελές διαφορές.
Πέραν του σχεδίου χρειάζεται δουλειά για το κόψιμο, το στρατζάρισμα, το περτσίνωμα ή την κόλληση με TIG ή και τα δύο, το βάψιμο κτλ.
Συν μηχανισμοί για να πιαστούν στα κάγκελα σαν αυτούς του Γιάννη συν μεντεσέδες (τους έχω σχεδιάσει και αυτούς για να κοπούν και φτιαχτούν σε ανοξείδωτο) καθώς και "αυτάκια" για να περνάνε οι ιμάντες για δέσιμο των πραγμάτων.
Δεν είναι εύκολο ούτε θα βγει πολύ οικονομικό αν πάει κάποιος σε έναν επαγγελματία για να του τις φτιάξει. Με φίλο που τις κοιτούσαμε υπολογίζαμε κόστος κάνα 350άρι το ζευγάρι. Εδώ είναι Κρήτη βέβαια...
Με κάνα 400άρι όμως (με τα μεταφορικά) έχεις τις βαλίτσες της Heavy Duties....
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Για όσα θέλουμε αφού εγώ τα σχεδίασα... ;)
Απλά το θέμα είναι ότι εγώ φτιάχνω ματάκια και όχι βαλιτσάκια και έτσι δεν κατέχω τα μυστικά του επαγγέλματος, πχ πόσο έξτρα υλικό θα χρειαστεί (αν χρειαστεί) για να κουρμπαριστεί το αλουμίνιο.
Δηλαδή το σχέδιο που έφτιαξα θέλει προφανώς δοκιμή πριν φτιαχτεί. Αν και πιστεύω πως δεν θα έχει τρελές διαφορές.
Πέραν του σχεδίου χρειάζεται δουλειά για το κόψιμο, το στρατζάρισμα, το περτσίνωμα ή την κόλληση με TIG ή και τα δύο, το βάψιμο κτλ.
Συν μηχανισμοί για να πιαστούν στα κάγκελα σαν αυτούς του Γιάννη συν μεντεσέδες (τους έχω σχεδιάσει και αυτούς για να κοπούν και φτιαχτούν σε ανοξείδωτο) καθώς και "αυτάκια" για να περνάνε οι ιμάντες για δέσιμο των πραγμάτων.
Δεν είναι εύκολο ούτε θα βγει πολύ οικονομικό αν πάει κάποιος σε έναν επαγγελματία για να του τις φτιάξει. Με φίλο που τις κοιτούσαμε υπολογίζαμε κόστος κάνα 350άρι το ζευγάρι. Εδώ είναι Κρήτη βέβαια...
Με κάνα 400άρι όμως (με τα μεταφορικά) έχεις τις βαλίτσες της Heavy Duties....
Τις έχω δει τις ρουμανικες θέλουν νομίζω και κάγκελα οπότε κάνα 500αρι. Αν φτάσω εκεί θα πάρω τις ελληνικές.
 

nikerm

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
Varadero 1000 μοντέλο 2009
Γεια καλησπέρα ειμαι νέο μέλος
Της φωτό με της βαλίτσες πως της βλέπω
Ευχαριστώ
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Γεια καλησπέρα ειμαι νέο μέλος
Της φωτό με της βαλίτσες πως της βλέπω
Ευχαριστώ
Δυστυχώς τις φωτογραφίες δεν μπορεις να τις δεις ...
θα πρέπει να περάσεις 4 δοκιμασίες για να μυηθείς....:D:p












Τις φωτός μας τις έχει κλειδώσει το φωτομπουκετ... το οποίο τότε που αναρτήθηκαν οι φωτογραφίες ήταν φρί, ενώ τώρα είναι επί πληρωμή ...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom