Χτυπάει πυρακια

Slane

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW F 650 GS TWIN
Την πρώτη Μαρτίου έσπασα το πόδι μου κι από τότε η μοτοσυκλέτα μου παρέμεινε αραγμενη κάτω από το σπίτι μου. Την έβαζα μπροστά κάθε δέκα μέρες για λίγα λεπτά.
Σήμερα είπα επιτέλους να την καβάλησω αλλά χτυπάει πυρακια δυνατα ακόμα και στην 4η-5η σχέση στο κιβώτιο. Ίσως στην επιστροφή να περιοριστικε το φαινόμενα.
Τι τρεχει;
Χρειάζεται άμεσα επισκευή;
Χρειάζεται ακινητοποίηση;
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Την πρώτη Μαρτίου έσπασα το πόδι μου κι από τότε η μοτοσυκλέτα μου παρέμεινε αραγμενη κάτω από το σπίτι μου. Την έβαζα μπροστά κάθε δέκα μέρες για λίγα λεπτά.
Σήμερα είπα επιτέλους να την καβάλησω αλλά χτυπάει πυρακια δυνατα ακόμα και στην 4η-5η σχέση στο κιβώτιο. Ίσως στην επιστροφή να περιοριστικε το φαινόμενα.
Τι τρεχει;
Χρειάζεται άμεσα επισκευή;
Χρειάζεται ακινητοποίηση;
Θέλεις λίγο να μας πεις.... "ποια είναι τα συμπτώματα όταν χτυπάει πυρακια"? Θέλω να μην με παρεξηγήσεις και να μην παρεξηγηθείς... :ok:
 

chaosm

Μέλος
Κάνε ένα γέμισμα με 100αρα και δοκίμασε ξανά. Επίσης το στατικό ζέσταμα να το αποφεύγεις
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Να πας στην Bmw να την βάλουν στον εγκέφαλο
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Ρε παιδια ποτε προλαβε η βενζινη να γινει γρασσο μεσα σε 5 μηνες?..
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Δεν εχει τπτ η μηχανη, απλα η βενζινη μεσα ειναι νερακι...
Καψε οτι μπορεις χωρις φορτιο και ζορι και βαλε καινουργια!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μην αδειασεις καθολου βενζινη!
Υπολογισε χοντρικα ποσα λιτρα βενζινης εχει μεσα το ντεποζιτο, και βαλε μεσα με συριγγα 2 με 3 ml ασετον ανα λιτρο.
Αυτα, παω για κοντρα στο αεροδρομιο τωρα :):D!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μην αδειασεις καθολου βενζινη!
Υπολογισε χοντρικα ποσα λιτρα βενζινης εχει μεσα το ντεποζιτο, και βαλε μεσα με συριγγα 2 με 3 ml ασετον ανα λιτρο.
Αυτα, παω για κοντρα στο αεροδρομιο τωρα :):D!!!
Αφού αρχίσαμε αυτά τα καγκουρικα.....ας βάλει 2-3 σβολους ναφθαλίνη :p
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αφού αρχίσαμε αυτά τα καγκουρικα.....ας βάλει 2-3 σβολους ναφθαλίνη :p
Οχι ρε Κωσταρα. Εχει "φασαρια" η ναφθαλινη. Πρεπει πρωτα να την βαλεις σε ενα μπουκαλι με βενζινη και να την αφησεις ωρες μεχρι να διαλυθει πληρως, ή να το κουνας σαν τρομπας που κανει φραπε για να διαλυθει γρηγορα. Μετα να το αδειασεις στο ντεποζιτο...;)

Η ναφθαλινη ηταν για εσας.... τα παλιά καγκούρια:p, εμεις τα "νεαρά" καγκουρακια εχουμε κανει ευκολη τη ζωη μας:happy:!!! Εχουμε συμμαχο τον Καλογεροπουλο (πασης φυσεως χημικα και οχι μονο):D:D:D!!!

Καντε τοπο στα νιατα λεμε:D:D:roflmao::roflmao:......
 
Top Bottom