Χωμάτινη εξόρμηση στην βόρεια και κεντρική Πελοπόννησο

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Μια εκδρομή 6 ημερών με συνολικά 1800 χλμ στην Πελλοπόνησο ! Είναι η πρώτη φορά που προσπαθώ να βιντεογραφησω στα αγγλικά !
θα χαρώ πολύ σε οποίον αρέσει να κάνει μια εγγραφή στο κανάλι μιας και σκοπεύω να αρχίσω να δημιουργώ και αλλά τέτοια βίντεο !
Απολαύστε με κρύα μπυρα είναι μεγάλο το βίντεο

 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μια εκδρομή 6 ημερών με συνολικά 1800 χλμ στην Πελλοπόνησο ! Είναι η πρώτη φορά που προσπαθώ να βιντεογραφησω στα αγγλικά !
θα χαρώ πολύ σε οποίον αρέσει να κάνει μια εγγραφή στο κανάλι μιας και σκοπεύω να αρχίσω να δημιουργώ και αλλά τέτοια βίντεο !
Απολαύστε με κρύα μπυρα είναι μεγάλο το βίντεο

Ανέβασε και κάνα gpx Λευτέρη όπου πηγαίνεις....πας σε ωραία μέρη ....και το κανάλι σου το χεις κάνει πολύ τούμπανο , σε παρακολουθώ!!!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Μπραβο,πολυ ωραιοι.
Τι εχεις εκει για πληγηση?ειδα τοχες ολη την ωρα στην φορτιση ,ακομα κ στην βροχη(αδιαβροχο).
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Ανέβασε και κάνα gpx Λευτέρη όπου πηγαίνεις....πας σε ωραία μέρη ....και το κανάλι σου το χεις κάνει πολύ τούμπανο , σε παρακολουθώ!!!!!!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε ευχαριστώ πολύ !
θα το προσθέσω αύριο στο αρχικό ποστ το gpx ;):cool:


Μπραβο,πολυ ωραιοι.
Τι εχεις εκει για πληγηση?ειδα τοχες ολη την ωρα στην φορτιση ,ακομα κ στην βροχη(αδιαβροχο).
Για την πλοήγηση χρησιμοποιώ το ταμπλετ της Samsung, το active tab 2 είναι πλήρως αδιάβροχο και αντέχει γενικά πολύ ξύλο ! Είναι 8 ιντσών και υπάρχει καλώδιο που κάνει και την φόρτιση αδιάβροχη !
Ευχαριστώ ! ;):friendship:
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Εδώ είναι ο χάρτης της διαδρομής για όποιον θέλει :cool:;)
 

Attachments

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εδώ είναι ο χάρτης της διαδρομής για όποιον θέλει :cool:;)
Μπράβο Λευτέρη ευχαριστούμε......τι αυτονομία είχε το μικρότερο μηχανάκι που είχατε;;;; Έκανα ανατολικό τετ από Ναύπλιο μέχρι Μεγαλόπολη και το πρώτο βενζινάδικο ήταν 280χλμ στην Μεγαλόπολη .....ευτυχώς είχα 6 λίτρα μπετόν μαζί

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
.....ευτυχώς είχα 6 λίτρα μπετόν μαζί

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και; Για λέγε;
Σου έμεινε από βενζίνη και το... τσιμεντωσες εκεί επί τοπου;;;; :ha
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Μπράβο, πολύ ωραία εκδρομή κάνατε!
Αν θέλεις, γράψε και τα σημεία διανυκτέρευσης που κάνατε.
Ιδανικά αν έχεις όρεξη κάνε ένα post στην ενότητα των Διαδρομών γιατί είναι πολύ ωραία βόλτα και αξίζει να το βρει κάποιος εκεί μαζί με τις σχετικές πληροφορίες.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Σουπερ εκδρομη Λευτερη!! Εκει στο εκκλησακι στη Λαυκα εμεινα και εγω απεξω ενα βραδυ, πολυ ομορφη τοποθεσια αλλα εχει κατι μυρωδιες που και που απο την κοντινη στανη :p

Ερωτησις, ποια βαση εχεις για το ταμπλετ?
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Σουπερ εκδρομη Λευτερη!! Εκει στο εκκλησακι στη Λαυκα εμεινα και εγω απεξω ενα βραδυ, πολυ ομορφη τοποθεσια αλλα εχει κατι μυρωδιες που και που απο την κοντινη στανη

Ερωτησις, ποια βαση εχεις για το ταμπλετ?
Παρακολουθώ......

boxer έβγαλα 280 χλμ με 19 λίτρα είχα άλλα δύο..... Καλά είμαι από μπετζινα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Μπράβο Λευτέρη ευχαριστούμε......τι αυτονομία είχε το μικρότερο μηχανάκι που είχατε;;;; Έκανα ανατολικό τετ από Ναύπλιο μέχρι Μεγαλόπολη και το πρώτο βενζινάδικο ήταν 280χλμ στην Μεγαλόπολη .....ευτυχώς είχα 6 λίτρα μπετόν μαζί

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευχαριστώ πολύ! Την μικρότερη αυτονομία την είχα εγώ με το KTM690 περιπου 200-220χλμ σε ταξιδιωτικό ρυθμό. Κουβαλάω μαζί μου τον ασκό της giant loop του ενός γαλονιού και στα 100 χλμ τον άδειαζα μέσα στο ντεπόζιτο ! Τα Τενερε δεν είχαν θέμα και το άλλο 690 έχει και τα μπροστινά ντεπόζιτα που κουβαλούσε βενζίνη για όλους μας! Νομίζω ότι η μεγαλύτερη απόσταση που κάναμε από βενζινάδικο σε βενζινάδικο ήταν κοντά στα 270χλμ. Όποτε βγήκε
;)

Ωραίοι όλοι σας Λευτέρη. Μπράβο !!!
Ευχαριστούμε Παντελη :friendship:


Μπράβο, πολύ ωραία εκδρομή κάνατε!
Αν θέλεις, γράψε και τα σημεία διανυκτέρευσης που κάνατε.
Ιδανικά αν έχεις όρεξη κάνε ένα post στην ενότητα των Διαδρομών γιατί είναι πολύ ωραία βόλτα και αξίζει να το βρει κάποιος εκεί μαζί με τις σχετικές πληροφορίες.
Ευχαριστούμε πολύ !! Κάποια στιγμή θα το περάσω και εκεί ! Να προσθέσω ότι γενικά η Πελλοπόνησος ήταν λίγο δύσκολη σε αυτό , λόγω της έλλειψης νερού σχεδόν παντού , ειδικά σε σχέση με Πίνδο κλτ

Σουπερ εκδρομη Λευτερη!! Εκει στο εκκλησακι στη Λαυκα εμεινα και εγω απεξω ενα βραδυ, πολυ ομορφη τοποθεσια αλλα εχει κατι μυρωδιες που και που απο την κοντινη στανη :p

Ερωτησις, ποια βαση εχεις για το ταμπλετ?
Ευχαριστούμε !! Να τα έχει αυτά εκεί , ευτυχώς εμείς δεν είχαμε άσχημες μυρωδιές !
η βάση του ταμπλετ είναι μια τύπου κινεζική που την έκανα σχεδόν ιδιοκατασκευη για να την κουμπώσω στον κοντό βραχίονα της rammount και στην βάση της πλάκας του Πύργου της Aurora
 

mantras

Μέλος
Όνομα
GIANNIS
Μοτό
TENERE600/82-660/91-660/08 KTM EXC 525
Μπράβο ρε κοπέλια μας ταξιδέψατε και μας δροσίσατε αυτή τη ζεστή βραδιά του καλοκαιριού , καλά να περνάτε
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πανέμορφα..!
Μπράβο παίδες και ευχαριστούμε για την βόλτα...! :friendship:
 
Top Bottom