Χωμάτινη στον Πάρνωνα 2017

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μόλις άλλαξα την κράτηση για μεγαλύτερο, με ντιβάνια ράτζα κλπ μέχρι 8 άτομα μπορούν να κοιμηθούν.
Ειςαι ωραίος !!! ;)

Επισης το Σάββατο όταν με το καλο επιστρέψουμε θα φάμε όλοι εκει στο δασικό χωριο ! Εχει πλούσιο μπουφέ τρως πίνεις οσο θες με 15 ευρα το άτομο !!τα παιδια που ηταν και περυσι ξέρουν! Σημερα θα τον πάρουμε τηλεφωνο για να του πουμε τα συνολικά άτομα στο περιπου που θα φάμε ώστε να κανονίσει και αυτός !
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Μόλις άλλαξα την κράτηση για μεγαλύτερο, με ντιβάνια ράτζα κλπ μέχρι 8 άτομα μπορούν να κοιμηθούν.
Τι ρατζα και ντιβάνια;;; Τι είναι αυτά;

Θα φέρω το coco-mat από τι σπίτι!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Να κανουμε μια ανακεφαλαίωση για την βόλτα μας !

Το Σάββατο το πρωι θα αναχωρήσουμε απο τα Άνω Δολιανα στις 9:30 το πρωι!
Καλο θα ηταν να εχετε τα απαιτητά εργαλεία για την μοτο σας καθώς και ενα σετ Σαμπρελες όσοι δεν εχετε tubeless ζάντες ! Οι υπόλοιποι ενα κιτακι για επιδιόρθωση ελαστικού η κατι σε fast !

Απαραίτητα μαζι μας όλοι πρεπει να έχουμε νερό και κατι σε φαγητό ( μπάρες δημητριακών η κατι τετοιο ) γιατι κανονικά θα φάμε το απόγευμα που θα γυρίσουμε ! Οποίος θέλει ας εχει και κανα σπαστό καφεδάκι του μαζι του γτ θα κανουμε κάποιες στάσεις σε ωραια σημεία ! Αν τελικα καταφέρουμε και παμε στα Τζιντζινα θα πιουμε καφε και εκει !! Η Γυρα του Σαββάτου ειναι περιπου 110 + χλμ ! Ιςως κανουμε και παραπάνω αυτο θα εξαρτηθεί όπως ειπαμε απο το κέφι μας και το αν θελουμε να ταλαιπωρηθουμε λιγο !

Αδιαβροχα δεν χρειαζονται ολο το πσκ εδω θα εχει ηλιο με αραιή συννεφιά και καλές θερμοκρασίες ! Το πρωι θα εχει λιγο ψυχρά μονο ! Γυρνοντας θα φάμε όλοι παρεα στο Δασικό χωριο και μετα θα ακολουθήσει οινοποσία !

Την Κυριακή το πρωι θα ξεκινήσουμε παλι απο τα Άνω Δολιανα την ιδια ωρα 9:30 θα κανουμε περιπου 80 χλμ ! Αφού δουμε τους καταρακτες της Λεπιδας στον Αγιαννη Θα φάμε στο κέντρο του χωριού αν πεινάμε ! Το Αστρος απο εκει ειναι περιπου 15-20 λεπτά απο ασφαλτο αλλα υπάρχει και η επιλογή απο όσους θέλουν και εχουν ακομα όρεξη να κατέβουμε χωμα ! Θα το δουμε επι το που και αυτο!

Για όσους φιλους ξεκινήσουν απο Αθήνα Σαββτο πρωι καλο θα ηταν να ξεκινήσει κάποιος μια λίστα με τα ονόματα , τον τόπο και την ωρα συνάντησης ώστε να ξεκινήσετε όλοι παρεα και να ερθετε μέσω εθνικής οδού Αθηνών -Τριπολεως .
Δειτε τη διαδρομή για το πως θα ερθετε στο χωριο ! https://www.google.gr/maps/dir/Σταθμός+Διοδίων+Μάνδρας,+Ολυμπία+Οδός,+Μάνδρα+Ειδύλλια+196+00/Άνω+Δολιανά/@37.6462436,22.5453142,9.5z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x14a1b1e1f0e8223b:0xbfff4827ac7e38b7!2m2!1d23.4959352!2d38.042183!1m5!1m1!1s0x136023b8b2a25101:0x58318b829dcb4e0!2m2!1d22.4983422!2d37.3866086?hl=el

Παρα πολυ σημαντικό Ισχυει γι όλους είτε ερθουν Παρασκευη είτε Σάββατο : Βενζινάδικα δρν υπάρχουν στα ορεινά χωρια που θα κινηθούμε οποτε πρεπει όλοι να ρίξετε καύσιμα στον περιφερειακό της Τρίπολης . Όσοι θέλουν ανεφοδιασμό και για την Κυριακή όταν επιστρέψουμε το Σάββατο απο την βόλτα θα κανουμε εναν κόπο να παμε 8 χλμ απο το χωριο προς τριπολη για να γεμίσουμε .
Εχω παρει και 60 λιτρα βενζίνη εγω στο σπίτι μου σε περίπτωση που μας φτάνουν να μην παμε καθολου !
Το τηλεφωνο μου για οποιονδήποτε χρειαστεί κατι ειναι στις πληροφοριεσ Του προφίλ μου στο φόρουμ !

Πιςτευω τα θυμήθηκα ολα Αν τωρα ξέχασα κατι θα το συμπληρώσω στην πορεία !

Με το καλο να μας ρθειτε όλοι !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
@ilai εισαι μεγαλος παίχτης.!
Αλλάζω λάστιχα και εγω τωρα, αυριο 17:30 μπαινω στο μπλουσταρ με τη γυναίκα μου, 23:30 ξεκιναμε απο Πειραιά για άνω Δολιανά.
Ο φίλος μου ο Αντώνης απο τη λερο @1190Rleros θα κρατήσει την "αδεια" για τον παράλλο μήνα στα μέρη μου, οποτε μη τονε υπολογίζετε τελικά.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
@ilai εισαι μεγαλος παίχτης.!
Αλλάζω λάστιχα και εγω τωρα, αυριο 17:30 μπαινω στο μπλουσταρ με τη γυναίκα μου, 23:30 ξεκιναμε απο Πειραιά για άνω Δολιανά.
Ο φίλος μου ο Αντώνης απο τη λερο @1190Rleros θα κρατήσει την "αδεια" για τον παράλλο μήνα στα μέρη μου, οποτε μη τονε υπολογίζετε τελικά.
οκκκκ εγινεεεεε σας περιμένουμε αλλά να ντυθείτε καλα γτ το βράδυ θα :sav:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να κανουμε μια ανακεφαλαίωση για την βόλτα μας !

Το Σάββατο το πρωι θα αναχωρήσουμε απο τα Άνω Δολιανα στις 9:30 το πρωι!
Καλο θα ηταν να εχετε τα απαιτητά εργαλεία για την μοτο σας καθώς και ενα σετ Σαμπρελες όσοι δεν εχετε tubeless ζάντες ! Οι υπόλοιποι ενα κιτακι για επιδιόρθωση ελαστικού η κατι σε fast !

Απαραίτητα μαζι μας όλοι πρεπει να έχουμε νερό και κατι σε φαγητό ( μπάρες δημητριακών η κατι τετοιο ) γιατι κανονικά θα φάμε το απόγευμα που θα γυρίσουμε ! Οποίος θέλει ας εχει και κανα σπαστό καφεδάκι του μαζι του γτ θα κανουμε κάποιες στάσεις σε ωραια σημεία ! Αν τελικα καταφέρουμε και παμε στα Τζιντζινα θα πιουμε καφε και εκει !! Η Γυρα του Σαββάτου ειναι περιπου 110 + χλμ ! Ιςως κανουμε και παραπάνω αυτο θα εξαρτηθεί όπως ειπαμε απο το κέφι μας και το αν θελουμε να ταλαιπωρηθουμε λιγο !

Αδιαβροχα δεν χρειαζονται ολο το πσκ εδω θα εχει ηλιο με αραιή συννεφιά και καλές θερμοκρασίες ! Το πρωι θα εχει λιγο ψυχρά μονο ! Γυρνοντας θα φάμε όλοι παρεα στο Δασικό χωριο και μετα θα ακολουθήσει οινοποσία !

Την Κυριακή το πρωι θα ξεκινήσουμε παλι απο τα Άνω Δολιανα την ιδια ωρα 9:30 θα κανουμε περιπου 80 χλμ ! Αφού δουμε τους καταρακτες της Λεπιδας στον Αγιαννη Θα φάμε στο κέντρο του χωριού αν πεινάμε ! Το Αστρος απο εκει ειναι περιπου 15-20 λεπτά απο ασφαλτο αλλα υπάρχει και η επιλογή απο όσους θέλουν και εχουν ακομα όρεξη να κατέβουμε χωμα ! Θα το δουμε επι το που και αυτο!

Για όσους φιλους ξεκινήσουν απο Αθήνα Σαββτο πρωι καλο θα ηταν να ξεκινήσει κάποιος μια λίστα με τα ονόματα , τον τόπο και την ωρα συνάντησης ώστε να ξεκινήσετε όλοι παρεα και να ερθετε μέσω εθνικής οδού Αθηνών -Τριπολεως .
Δειτε τη διαδρομή για το πως θα ερθετε στο χωριο ! https://www.google.gr/maps/dir/Σταθμός Διοδίων Μάνδρας, Ολυμπία Οδός, Μάνδρα Ειδύλλια 196 00/Άνω Δολιανά/@37.6462436,22.5453142,9.5z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x14a1b1e1f0e8223b:0xbfff4827ac7e38b7!2m2!1d23.4959352!2d38.042183!1m5!1m1!1s0x136023b8b2a25101:0x58318b829dcb4e0!2m2!1d22.4983422!2d37.3866086?hl=el

Παρα πολυ σημαντικό Ισχυει γι όλους είτε ερθουν Παρασκευη είτε Σάββατο : Βενζινάδικα δρν υπάρχουν στα ορεινά χωρια που θα κινηθούμε οποτε πρεπει όλοι να ρίξετε καύσιμα στον περιφερειακό της Τρίπολης . Όσοι θέλουν ανεφοδιασμό και για την Κυριακή όταν επιστρέψουμε το Σάββατο απο την βόλτα θα κανουμε εναν κόπο να παμε 8 χλμ απο το χωριο προς τριπολη για να γεμίσουμε .
Εχω παρει και 60 λιτρα βενζίνη εγω στο σπίτι μου σε περίπτωση που μας φτάνουν να μην παμε καθολου !
Το τηλεφωνο μου για οποιονδήποτε χρειαστεί κατι ειναι στις πληροφοριεσ Του προφίλ μου στο φόρουμ !

Πιςτευω τα θυμήθηκα ολα Αν τωρα ξέχασα κατι θα το συμπληρώσω στην πορεία !

Με το καλο να μας ρθειτε όλοι !!!
Μία μικρή ένσταση νεαρε μου....:D
Αυτό με τα αδιαβροχακια.....νομίζω ότι πρέπει να τα έχουμε μαζί, γιατί το βουνό δεν είναι προβλεψιμο ;)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μία μικρή ένσταση νεαρε μου....:D
Αυτό με τα αδιαβροχακια.....νομίζω ότι πρέπει να τα έχουμε μαζί, γιατί το βουνό δεν είναι προβλεψιμο ;)
Αυτο το ΣΚ ειναι εντελώς προβλέψιμο εδώ ! θα έχει καλοκαιρία είναι δεδομένο αλλα εσύ πάρτα γτ μπορεί να έχεις κανα συννεφάκι από πανω σου και να σε βρέχει :roflmao::roflmao::roflmao:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ τα έχω μόνιμα στην χοντρή, γιατί δεν την έχω για καφέ......:p
Και καλό θα ήταν να τα έχουμε όλοι μαζί.....αν και θα πιουμε πολλούς καφεδες:D
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Αυτο το ΣΚ ειναι εντελώς προβλέψιμο εδώ ! θα έχει καλοκαιρία είναι δεδομένο αλλα εσύ πάρτα γτ μπορεί να έχεις κανα συννεφάκι από πανω σου και να σε βρέχει :roflmao::roflmao::roflmao:
Για την επιστροφή την Κυριακή έχω κάποιες αμφιβολίες (για τη βροχή)
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Άρε πατουμενα καινούργια όλοι βλεπω !! Θα τα χρειαστούμε για τα χιόνια αυτο ειναι το μονο σίγουρο !!
Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν το έγραψα με το σκεπτικό του maniak. Ετοιμάστειτε ... για το ποιος θα με μαζεύει από τα πουρνάρια
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom