Χωμάτινο 2 ημερο στον Πάρνωνα 30-31 Οκτωβρίου -1 Νοεμβρίου

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Καλημέρα σε όλους!!!
Η εκδρομή που έγινε πέρυσι τέλος Φεβρουαρίου λέω φέτος να μεταφερθεί το πρώτο ΣΚ του Νοέμβρη!!! Θα γλιτώσουμε σίγουρα τα χιόνια τότε και δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα ούτε στο βουνό αλλά ούτε και στους δρόμους! Οι θερμοκρασίες εκείνη την περίοδο είναι ιδανικές για βόλτα στο βουνό χωρίς πολύ κρύο! Όσοι πιστοί προσέλθουν από Παρασκεύη απόγευμα-βραδάκι στα Άνω Δολιανά για μάσα , τσίπουρα , και τα συναφή!! Η εκδρομή θα ξεκινήσει Σάββατο πρωί από το συγκεκριμένο σημείο , θα κάνουμε ένα μεγάλο κύκλο σε ένα κομμάτι του Πάρνωνα και θα ξανα επιστρέψουμε στο χωρίο για να συνεχίσουμε τα τις Παρασκευής!!
Την Κυριακή αν δεν μεθύσουμε πολύ από το Σαββατόβραδο :p:p θα αρματωθούμε ξανά και βουρ μέσα στο βουνο με λιγότερα χιλιόμετρα όμως διότι θα έχετε και την επιστροφή και θα έχουμε και αρκετές μεγαλοκοπέλες!!:D:D

Η διαδρομές θα έιναι βατές χωμάτινες για big on off moto αλλά και για εντουρο μηχανάκια !! δεν παμε για αγώνες αλλά για βόλτα στον όμορφο Πάρνωνα με καλή διάθεση και καλή παρέα!! όλοι δηλαδή είναι ευπρόδεκτοι με ότι ο καθένας καβαλάει και μπαίνει και στο χώμα φυσικά!

Ο ύπνος δεν θα είναι πρόβλημα διότι στο χωριό υπάρχουν δωμάτια σε καλές τιμές αλλά υπάρχει και το Δασικό Χωριό το οποίο αποτελείται από ξύλινα σπιτάκια τον 2 ,4 αρων και 8 ατόμων αντίστοιχα που μπορείτε να κοιμηθείτε σε πολύ καλές τιμές από όσο γνωρίζω! Περίπου 15 ευρώ το άτομο εκεί μαζί με ένα γεύμα νομίζω μπουφέ έχει!

Η συγκεκριμένη ημερομηνία έχει την εξής ιδιαιτερότητα : την πρώτη κυριακή του Νοέμβρη κάθε χρόνο κατεβάζουμε την εικόνα του Αη Γιώργη από τα Άνω Δολιανά στα Κάτω Δολιανά με τα πόδια!!
Απόσταση περίπου 30 χιλιομέτρων αλλά μέσα από το βουνό μονοπάτια κτλ!!
Και το χωριό έχει αρκετό κόσμο το συγκεκριμένο 2ήμερο καθώς έρχονται και αρκετοί σύλλογοι με πεζοπόρους κτλ! Επίσης στην πλατεία το Σάββατο το βράδυ γίνεται η γιορτή Καστάνου ψήνουν κάστανα και έχουν γλυκά που μοιράζουν στομ Κόσμο!!

Πιστεύω πως έχετε δύο καλούς λόγους να επισκευθείτε φέτος τον Πάρνωνα και τα Άνω Δολιανα εκτός από τον τρίτο που είμαι εγώ!! :D:p:p:p
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Αν είναι να πέφτουμε στο χώμα με ενδιαφέρει!!!!! (Οκ πλάκα κάνω, αλλά το συζητάμε). Με anake 2 θα έχω θέμα??? (Και με μηδενική εμπειρία στο χώμα)?????
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Αν είναι να πέφτουμε στο χώμα με ενδιαφέρει!!!!! (Οκ πλάκα κάνω, αλλά το συζητάμε). Με anake 2 θα έχω θέμα??? (Και με μηδενική εμπειρία στο χώμα)?????
αν δεν εχεις βρεξει δεν θα εχεις θέμα αλλα το καλύτερο και για να το χαρείς πολύ θα ήταν να βάλεις ενα λαστιχάκι 50/50 !! και για μεγαλύτερη ασφάλεια φυσικά
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Εγώ θα έρθω να προσέχω αυτόν που τρώει κάστανα, γιατί στο χωμα ......πεφτει:p
ετοιμάζομαστε να κάνει αγορά και να έρθει φουλ τακουνάτος με πορτοκαλί όχημα!!λες και τότε να μην αποφύγει τις τούμπες?? :p:p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ετοιμάζομαστε να κάνει αγορά και να έρθει φουλ τακουνάτος με πορτοκαλί όχημα!!λες και τότε να μην αποφύγει τις τούμπες?? :p:p
Δεν πέφτει επειδή δεν ξέρει. ...
Πέφτει για να τον σηκώνουν τα αγορια από κάτω. ...;)

advφον!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ασε ρε κοτα που θα πας και παρνωνα
και τι κοτα !!!!!
λυρατη!!!!!!
ασε που μπορει να μην τον αφησει το προσωπο!!!!!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ασε ρε κοτα που θα πας και παρνωνα
και τι κοτα !!!!!
λυρατη!!!!!!
ασε που μπορει να μην τον αφησει το προσωπο!!!!!!
Σας έχω χαλαρά και τους δύο!!! :p
Αλλά ξέχασα, θα έρθετε με τα μπρίκια....
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Σας έχω χαλαρά και τους δύο!!! :p
Αλλά ξέχασα, θα έρθετε με τα μπρίκια....
μην εισαι τοσο σιγουρος για το μπρικι!!!!!
μπορει να δεις μηχανη εσπρεσο!!!!!!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom