Ψηλά στον ουρανό...

lef99

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
ΚΤΜ 640 adventure
ωραιο γεμισμα μπαταριων...σουπερ παρεα και πραγματικα παιδια απο τα 680 χιλιοεμτρα τις διαδρομης τα 600 ηταν ολα στροφες σε πανεμορφα μερη :) να την κανετε αυτη την γυρα :D αλλα το θεμα ειναι ενα...

Ποτε ξαναφευγουμε ειπαμε???

ομορφιες...εχω στο προγραμμα εδω και καιρο να παω καρπενησι και πρεπει μεσα στον μαιο να το προγραμματισω οπωσδηποτε!!!!!!
υγ:ο λευτερης το δωσε το βαυαρικο ατι;εχω καιρο να τον δω..
Ακη χαθηκαμε ρεεε.. εκτος τρελου απροοπτου το 800 εντος των επομενων ημερων θα ταξιδευει με αλλον συνοδοιπόρο.. εμεις θα δουμε τι θα γινει...
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Ακη χαθηκαμε ρεεε.. εκτος τρελου απροοπτου το 800 εντος των επομενων ημερων θα ταξιδευει με αλλον συνοδοιπόρο.. εμεις θα δουμε τι θα γινει...
σορρυ που χαλαω το θεμα!
καταλαβα..ελπιζω να γινουν ολα για καλο...
παντα τετοιες ωραιες βολτες να κανετε...
μου πε ο βασκα να κανονισουμε μοταιο μαζωξη,οποτε θα τα πουμε συντομα...:friendship:
 

lef99

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
ΚΤΜ 640 adventure
σορρυ που χαλαω το θεμα!
καταλαβα..ελπιζω να γινουν ολα για καλο...
παντα τετοιες ωραιες βολτες να κανετε...
μου πε ο βασκα να κανονισουμε μοταιο μαζωξη,οποτε θα τα πουμε συντομα...:friendship:
Ετσι.. τα λεμε απο κοντα !
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Το ωραίο είναι πως 3 φίλοι από Ηράκλειο γύρναγαν στα ίδια μέρη τις ίδιες μέρες! 990, 800Adv και VStrom, δεν τους πετύχατε ε;
Eνα κοκκινο 800αρι adv καπου θυμαμαι σταθμευμενο...λες;
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μαθο για ακομα μια φορα μας εδωσες δυνατες εικονες κ προσωπικα μου ανοιξες την ορεξη!!!:friendship:
Το σκεπτικο που μοιραζομαι και ξαναζουμε απο δω μεσα μαζι το καθε οδοιπορικο ειναι αυτο...να ανοιγει η ορεξη και σε αλλους...
Με σενα θα τα πουμε,που θα παει :secret:...θα συνταξιδεψουμε και ειναι να μην γινει η αρχη που λενε :friendship:
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Με εφαγε η ζηλια!!!μπραβο στην παρεα,απιστευτες φωτο οπως παντα και μπραβο στο πως μπορεις να μεταφερεις το οτι χωρις να εχω ερθει να ταξιδευω μαζι σας:hailbig:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εχει καιρο που θελω να φυγω για μια ημερησια μεχρι τον Φαρο στη Λευκαδα και θελω να σου πω οτι με ξανακουρντισες παρα το απαγορευτικο των καυσιμων.
Στην ολη φιλοσοφια και περιγραφη θα κανω ενα τραγουδιστο like γιατι αυτο που ειναι στις επιλογες με το κουμπακι δεν αρκει.
Η ωρα ειναι ακαταλληλη,φορεστε ακουστικα και ξεκινηστε μαζι με τον Μάθο μια αλλη,διαφορετικη Τεταρτη!

 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Με εφαγε η ζηλια!!!μπραβο στην παρεα,απιστευτες φωτο οπως παντα και μπραβο στο πως μπορεις να μεταφερεις το οτι χωρις να εχω ερθει να ταξιδευω μαζι σας:hailbig:
Την επομενη...συνταξιδευουμε...;)
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Φοβερό!!
Άσχετο, αλλά οι φωτό έχουν φοβερά χρώματα....Από κινητό είναι η από επαγγελματική μηχανή;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν καθεσαι ησυχος καθολου, ετσι Μαθο;:ok:

Ωραιες και οι εικονες σου (αν και καποιες υπερ του δεοντος τσιμπιμενες στο pc κατα την γνωμη μου)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ωραιες και οι εικονες σου (αν και καποιες υπερ του δεοντος τσιμπιμενες στο pc κατα την γνωμη μου)
Φωτογραφιες προσπαθω να βγαζω Κωστη,οχι εικονες.Και μακαρι να μπορουσα να εχω μαζι οοολο τον φωτογραφικο εξοπλισμο(οσον εχω δηλαδη...οχι οσο θα ηθελα να εχω-αλλο θεμα αυτο:banghead:),φακους,φιλτρα,τριποδα,παρελκομενα κλπ κλπ ωστε να μην χρειαζομαι να τις δουλευω μετα στο PS.Αλλά ειναι εως και...ανεφικτο σε μια μοτοσυκλετα να κουβαλαμε περαν των αλλων και ενα σακιδιο τεραστιο(και ασφαλες...)για το φωτοεξοπλισμο.Συν το χρονο για μια τελεια φωτογραφια και την επιλογη σωστου καδρου-σημειου-φωτισμου και το σωστο στησιμο ρυθμιση του σωματος με φακο φιλτρα τριποδο κλπ κλπ...Για ΜΙΑ μονο φωτογραφια θα ηθελα τοσο χρονο, που το πιθανοτερο μετα να μην εγραφα για μοτοβολτα αλλά για επαγγελματικο σχεδον ραντεβου με το στουντιο...οπότε αν κατι δεν βγηκε τελειο ή δε μου καθεται σωστα εμενα οταν βλεπω τις φωτο στο PC,φωτισμος,χρωμα,καδρο,τουλαχιστο οπως το θελω ή ηθελα να βγει εκεινη την ωρα αλλά φωτισμος-χρονος-ελλειπης εξοπλισμος,αλλοι παραγοντες γενικως δεν επετρεψαν και μπορει να γινει κατι κατοπιν εορτης,με τον ενα φακο που εχω μαζι,το προσπαθω στο κουτι μετα.Πιο ανωδυνο...για τους λογους που αναφερω αλλά και για την τσεπη(ποσοι καλοι φακοι απαιτουνται για εξαιρετικη φωτο σε διαφορετικο καδρο και αντικειμενο...απιαστοι).Αρα,ισως μου συγχωρειτε την αγαπη μου για παντρεμα μοτο+φωτο...:inlove::geek:
Κι εχω στο νου και καποιους εξειδικευμενους φακους και εξοπλισμο αλλά...τους ειχα ξεχασει και ΜΕ τους θυμησες :p ...:photo:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Φωτογραφιες προσπαθω να βγαζω Κωστη,οχι εικονες.Και μακαρι να μπορουσα να εχω μαζι οοολο τον φωτογραφικο εξοπλισμο(οσον εχω δηλαδη...οχι οσο θα ηθελα να εχω-αλλο θεμα αυτο:banghead:),φακους,φιλτρα,τριποδα,παρελκομενα κλπ κλπ ωστε να μην χρειαζομαι να τις δουλευω μετα στο PS.Αλλά ειναι εως και...ανεφικτο σε μια μοτοσυκλετα να κουβαλαμε περαν των αλλων και ενα σακιδιο τεραστιο(και ασφαλες...)για το φωτοεξοπλισμο.Συν το χρονο για μια τελεια φωτογραφια και την επιλογη σωστου καδρου-σημειου-φωτισμου και το σωστο στησιμο ρυθμιση του σωματος με φακο φιλτρα τριποδο κλπ κλπ...Για ΜΙΑ μονο φωτογραφια θα ηθελα τοσο χρονο, που το πιθανοτερο μετα να μην εγραφα για μοτοβολτα αλλά για επαγγελματικο σχεδον ραντεβου με το στουντιο...οπότε αν κατι δεν βγηκε τελειο ή δε μου καθεται σωστα εμενα οταν βλεπω τις φωτο στο PC,φωτισμος,χρωμα,καδρο,τουλαχιστο οπως το θελω ή ηθελα να βγει εκεινη την ωρα αλλά φωτισμος-χρονος-ελλειπης εξοπλισμος,αλλοι παραγοντες γενικως δεν επετρεψαν και μπορει να γινει κατι κατοπιν εορτης,με τον ενα φακο που εχω μαζι,το προσπαθω στο κουτι μετα.Πιο ανωδυνο...για τους λογους που αναφερω αλλά και για την τσεπη(ποσοι καλοι φακοι απαιτουνται για εξαιρετικη φωτο σε διαφορετικο καδρο και αντικειμενο...απιαστοι).Αρα,ισως μου συγχωρειτε την αγαπη μου για παντρεμα μοτο+φωτο...:inlove::geek:
Κι εχω στο νου και καποιους εξειδικευμενους φακους και εξοπλισμο αλλά...τους ειχα ξεχασει και ΜΕ τους θυμησες :p ...:photo:
Το "εικονες" σε καμια περιπτωση δεν το εγραψα υποτιμητικα (αν ετσι το εξελαβες) Ουτε ομως το εγραψα και κατα λαθος Γιατι ξερω οπως φυσικα και συ το ξερεις οτι απο τις πχ 100 ληψεις που θα παρουμε οι περισσοτεροι, 1-2 θα ειναι πραγματικα φωτογραφιες Τουτεστιν σε ελαχιστες ληψεις θα εχουμε αρκουντως εκμεταλευτει το υπαρχον (ή το δημιουργηθεν απο μας φως) ωστε να αποδωσουμε μεσα σε ενα καρε την δικη μας μοναδικη ματια στο θεμα
Και ναι στη φωτογραφια χρειαζεται καποιος να αφιερωσει χρονο Πολυ χρονο! Και εννιοτε και κοπο βεβαιως Και ειναι και ο ενας απο τους δυο κυριους λογους που την εγκατελειψα Ο αλλος ηταν οτι πιστευω οτι τελικα δεν ημουν δα και κανας σπουδαιος φωτογραφος
Και οχι δεν χρειαζεται απαραιτητα σουπερ ντουπερ εξοπλισμος για μια καλη φωτογραφια Ταλεντο και χρονος ειναι τα προαπαιτουμενα Ο σωστος εξοπλισμος ηταν και θα ειναι παντα το εργαλειο που θα βοηθησει μεν τον ταλαντουχο αλλα σαφως επεται
Ειδικα για τα φιλτρα που αναφερεις τα απεχθανομαι (εκτος του uv, και του polarizing) Και εχω δουλεψει αρκετα με φιλτρα οταν ειχα μια μεγαλη συλλογη απο αυτα της cokin και πειραματιζομουν
Τωρα ο πειραματισμος ειναι πλεον ευκολος, ανεξοδος, μαλλον γρηγορος και μαλλον ακοπος μεσω του pc Kαι φυσικα καθολου ψυχοφθορος! (εχω χαλασει ουκ ολιγα φιλμ και παμπολα χαρτια κατα την εμφανιση πειραματιζομενος με "λαθος" χρονους ή θερμοκρασιες κατα την εμφανιση)

Ειμαι απο κεινους που πιστευουν οτι η ψηφιακη φωτογραφια μπορει βεβαια να εξαφανισε το οικονομικο αγχος των αναλωσιμων αλλα αφαιρεσε μεσω της ευκολης πια ψηφιακης της επεξεργασιας και μεγαλο μερος της μαγειας της φωτογραφικης τεχνης Και επισης μεσω ακριβως της ευκολης επεξεργασιας εκανε δυσδιακριτα τα ορια μεταξυ μιας snapshot ληψης και μιας πραγματικης φωτογραφιας

Σιγουρα θα μπορουσαμε να συζητησουμε με τις ωρες επι αυτων που επιγραμματικα γραφεις και γραφω παραπανω Και υποψιαζομαι και να συμφωνησουμε τελικα οτι ...διαφωνουμε Αλλα οκ καλα θα ητανε ετσι Η συμφωνια εξαλου συνηθως ειναι και βαρετη

Πολλες :friendship:
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Μαθος ......ξαναχτύπησε πάλι !!!

Μας πας κάτι βόλτες......λες και δεν έχουμε πάει:):):)
Κώστα γερός να είσαι φίλε μου να μας ταξιδεύεις........με τον τρόπο σου;);)
 

Stefanakis

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
KTM 1190adv
ωραιο γεμισμα μπαταριων...σουπερ παρεα και πραγματικα παιδια απο τα 680 χιλιοεμτρα τις διαδρομης τα 600 ηταν ολα στροφες σε πανεμορφα μερη :) να την κανετε αυτη την γυρα :D αλλα το θεμα ειναι ενα...

Ποτε ξαναφευγουμε ειπαμε???



Ακη χαθηκαμε ρεεε.. εκτος τρελου απροοπτου το 800 εντος των επομενων ημερων θα ταξιδευει με αλλον συνοδοιπόρο.. εμεις θα δουμε τι θα γινει...
Παλι στην πορτοκαλί αρμάδα θα γυρίσεις!!!
 

Stefanakis

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
KTM 1190adv
Ωραία μέρη ρε παιδιά!
Τους καταρρακτες στο Νυδρί δεν τους ειχα υπ όψιν μου. Την δε Ευρυτανία δεν τη βαριέσαι ποτέ ρε παιδί μου, όσες φορες κι αν τη γυρίσεις πάντα καινούργιες εικόνες!
Να σται καλά και να ταξιδεύετε ολοι σας.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ωραία μέρη ρε παιδιά!
Τους καταρρακτες στο Νυδρί δεν τους ειχα υπ όψιν μου. Την δε Ευρυτανία δεν τη βαριέσαι ποτέ ρε παιδί μου, όσες φορες κι αν τη γυρίσεις πάντα καινούργιες εικόνες!
Να σται καλά και να ταξιδεύετε ολοι σας.
Nα εισαι καλα και να ξαναταξιδεψουμε κ παρεα με την πρωτη ευκαιρια :friendship:
 
Top Bottom