Ψηλορείτικη Εντουράδα

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ωρε! Τι αγριαδα βουνα εχετε εκει κατω!!:eek:
Δεν εχω διαβασει ακομη τα της βολτας, απλα ειδα τις φωτο αλλα ναι, στα Κρητικα βουνα γινεται "τσι πετρας" :)

Νομιζω οτι επιβαλεται σε καποια φαση μια πουροντουρικη καθοδος στην Κρητη να μας ξεναγησουν τα κοπελια! :friendship:
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Και για να αναπτερωθεί το ηθικό και να έρθει με το καλό η επόμενη (όπως και εσύ λες ) σου αφιερώνω μια μαντινάδα (νομίζω το έχω ξανακάνει στον παρελθόν ) :) :) :)...........
Η ομορφιά της Κρήτης...
Να ΄μουν αγρίμι στα Σφακιά,
αητός στον Ψηλορείτη,
γεράκι στα Φαράγγια σου
να σε χορταίνω ΚΡΗΤΗ!!!​
Νάσαι καλά Μαριάνα για τη μαντινάδα. Με το καλό να σμίξουμε παρέα εδώ κάτω στα ζεστά ;)

Φίλε Markas . . . είσαι μεγάλη "Μάρκα". :ok:

Το "ρούφηξα" ρε φίλε ,το έζησα κανονικά ,κάποια στιγμή ίδρωσα ,λαχάνιασα κιόλας ,λες κι ήμουν εκεί ,μαζί σας ,στα όρη τση Κρήτης. :yew:
Σ'ευχαριστούμε που μας πήγες βόλτα στα βουνά σας.:)

Να'σαι καλά ,να καβαλάς ,να σκαρφαλώνεις ,να χαμογελάς ,κ να γουστάρεις ολούθε. :friendship:
Όμορφα ήτανε και χαίρομαι που σε έβαλα "μέσα" στη βόλτα ;)

Μπράβο παλικάρια...πολύ καλή φάση...
Όπως πάντα οι photo και η περιγραφή απλά για OSCAR, και στα επόμενα φίλοι μου!!!
Μπράβο παίδες! Αυτές οι μικρές ρουφηξιές οξυγόνου, είναι ελιξήριο!
Νάστε καλά για τα καλά σας λόγια :ok:

Ωρε! Τι αγριαδα βουνα εχετε εκει κατω!!:eek:

Ωραιοι!!:friendship:
Ναι, από αγριάδα, είμαστε φουλ εδώ. Μπορείς να ψάξεις οδοιπορικά που έχω κατά καιρούς βάλει εδώ στα χωμάτινα να δεις, μερικά είναι ακόμα πιο άγρια μπορώ να πω...
Ψάξε και θα καταλάβεις ;)
Εγώ γουστάρω που συνεχίζετε και είστε ανευθυνοι. ...:friendship:
Άσε ρε @gsmaniac , έχω μπλέξει από τότε που λίγο χαθήκαμε στις βόλτες με τον Γιάννη...
Με τους παλαβούς που κάνω παρέα, χωρίς φωνή της λογικής, δε με βλέπω καλά... :banghead:

Ε, ναι, υπάρχει Θεός!!!
Έπρεπε βρε άπιστε να πας, να ταλαιπωρηθείς, να ιδρώσεις για να καταλάβεις πως ΔΕΝ πάει που σου έλεγα!!!!! :p
Έτσι, εδώ πληρώνονται όλα!!!!

Ζήλεια σου που ενώ εσύ ταλαιπωριώσουν εγώ καθόμουν αραχτός στην γραφειάρα και διάβαζα, διάβαζα... διάβαζαααααααα :(:sorry::cry::cry::cry::cry::cry:
:banghead::banghead:
Παπαριές λέω, θέλω μικρό μηχανάκι πάλι!!!! Μου λείπουν οι μαλακίες που κάναμε με τα μικρά μηχανάκια, θέλω βόλτα γενικότερα!!!!! (δεν την παλεύω τον τελευταίο καιρό...)

Παύλο, ήρωας που κλουθείς του κουζουλού! :D :ok:

Μπράβο και στους δυο σας!


Υ.Γ. Πότε θα ανεβάσουμε τη "Φλώρικη;"
Τώρα που έλεγα στον maniac για φωνή της λογικής....
Ναι, θαρώ πως ήρθε η ώρα, αύριο μεθαύριο να ανεβάσουμε την περίφημη φλώρικη...

Δεν εχω διαβασει ακομη τα της βολτας, απλα ειδα τις φωτο αλλα ναι, στα Κρητικα βουνα γινεται "τσι πετρας" :)

Νομιζω οτι επιβαλεται σε καποια φαση μια πουροντουρικη καθοδος στην Κρητη να μας ξεναγησουν τα κοπελια! :friendship:
Με το καλό να κοπιάσετε.
Πολλές βόλτες και διήμερα κανονίζουμε κατά καιρούς εδώ κάτω, λέμε φέτος κάπου άνοιξη να κάνουμε κάτι καλύτερο.
Το νου σας στην ενότητα Μοτοσυναντήσεις και πιστεύω πως δε θα το μετανιώσετε. ;)
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Απίστευτα τοπία..!!
Μετανιώνω που ενώ έκατσα αρκετά χρόνια στην Κρήτη, τότε δεν ήξερα τι πάει να πει "χωματάδα" ("εντουράδα" δεν ξέρω ακόμα!)

Να στε πάντα γεροί να μας ταξιδεύετε!
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μπραβο παιδες, φοβερη εντουρο-εξορμηση! :ok: Μαρκας εισαι δυνατη "μαρκα" οπως ειπε κι'ο Γατος :)

Μακαρι να μπορεσουμε να οργανωσουμε καποτε μια πραγματικη αποβαση στη πανεμορφη Κρητη! :friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπραβο παιδες, φοβερη εντουρο-εξορμηση! :ok: Μαρκας εισαι δυνατη "μαρκα" οπως ειπε κι'ο Γατος :)

Μακαρι να μπορεσουμε να οργανωσουμε καποτε μια πραγματικη αποβαση στη πανεμορφη Κρητη! :friendship:
Ερχεται........λεμεεεεε:D
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ωραιοι οι ανταρτες της Ειρηνης!
Οσο για τους αλλους με τους φραχτες....
δεν μπορω να πω οτι δεν με εντυπωσιασαν με την εμμονη στις παραδοσεις αλλα το χαλαμε στα κινητρα:(
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Ωραιοι οι ανταρτες της Ειρηνης!
Οσο για τους αλλους με τους φραχτες....
δεν μπορω να πω οτι δεν με εντυπωσιασαν με την εμμονη στις παραδοσεις αλλα το χαλαμε στα κινητρα:(
Τουλάχιστον έχουμε πλέον στα βουνά αρκετά ξωκκλήσια - καταφύγια εκτάκτου ανάγκης.
Αντιθέτως, όταν το κάνουν στις βίλες κάτι άλλοι. . . :mad:
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Ωραίοι όπως πάντα Νικόλα,περιγραφή άπιαστη,άσε που μαθαίνω και ιστορία του τόπου μας όποτε σε διαβάζω:hailbig:πάντα τέτοια:friendship:.Παρακολουθώ για τις επόμενες;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

cuckoos

Μέλος
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Όνομα
Ξενοφών
Μοτό
HONDA Transalp XL600
Και όλο λέω να έρθω σε καμιά εκδρομή αλλά δεν το αποφασίζω.
Διαβάζω την περνάει ο yns μαζί σου και αποθαρρύνομαι :)

Πάντως τέλεια πάλι η εκδρομή σας Νίκο και η περιγραφή επίσης.
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Και όλο λέω να έρθω σε καμιά εκδρομή αλλά δεν το αποφασίζω.
Διαβάζω την περνάει ο yns μαζί σου και αποθαρρύνομαι :)

Πάντως τέλεια πάλι η εκδρομή σας Νίκο και η περιγραφή επίσης.
Υπερβολές του @yns ...
Σκέψου πως εγώ για παράδειγμα πηγαίνω πάντα στις εκδρομές μου και όλα είναι καλά;)
 
Top Bottom