Ωρε που παμε ωρε...που παααμε!!!Aλλαγη "logo" ADVride.gr

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
ΠεριεργΚα Τα πραΜατα σαν να παιζονται τελευταια εδω μεσα λεμεεε...:cool:

Μπας και...να εξετασουμε καμμια αλλαγη στο logo τού Φορουμ;...:Watching: Ετσι να ειμαστε πιο...κοντα στις εξελιξεις :p:geek::sneaky:

:thinking:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ΠεριεργΚα Τα πραΜατα σαν να παιζονται τελευταια εδω μεσα λεμεεε...:cool:

Μπας και...να εξετασουμε καμμια αλλαγη στο logo τού Φορουμ;...:Watching: Ετσι να ειμαστε πιο...κοντα στις εξελιξεις :p:geek::sneaky:

:thinking:
Βάλε και τα Africa.....και κάτι ψιλά ακόμα και τα λέμε το πρωί. :friend:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Κάτσε να δω πού θα μεταφέρω το ποστ σου πρώτα απ'όλα... Αν και όσον αφορά την κατανάλωση των KTM μάλλον στην "ευαισθησία" κολλάει καθώς ακουμπάμε ευαίσθητη χορδή... :p

"Όλα είναι δρόμος" και έχουμε όλοι μας όσοι ασχολούμαστε μ'αυτό το φόρουμ, είτε σαν απλοί επισκέπτες, είτε σαν εγγεγραμμένα μέλη, είτε σαν διαχειριστές μια ιστορία δρόμου για να αφηγηθούμε.
Δεν έχει σημασία το μέσο, είτε λέγεται KLR, είτε XT, DR, XR, Transalp, Africa, VStrom, GS, Adventure, 50, 125, 250, 350, 400, 500, 640, 650, 750, 800, 990, 1050, 1090, 1100, 1150, 1190, 1200, 1290, είτε ακόμα... Virago!
Τα χώματα και οι λάσπες δεν έχουν προτεραιότητα. Ούτε τα σκηνάκια και η άμεση επαφή με τη Φύση! Η περιπέτεια υπάρχει παντού, υπάρχει μέσα μας! Ο προορισμός, το ταξίδι, οι φωτογραφίες, το μέσο, η προετοιμασία είναι όλα απλά βοηθήματα.

Άλλο ήθελα να γράψω και ξέφυγα πάλι...
Δεν πειράζει όμως, έκανα μια κατάθεση ψυχής για τον λόγο που θεωρώ ότι ανοίχτηκε αυτός ο χώρος και για τον λόγο που βρίσκομαι εδώ μέσα.

Να'μαστε καλά να ταξιδεύουμε όσο μπορούμε!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κάτσε να δω πού θα μεταφέρω το ποστ σου πρώτα απ'όλα...

Άλλο ήθελα να γράψω και ξέφυγα πάλι...
Δεν πειράζει όμως, έκανα μια κατάθεση ψυχής για τον λόγο που θεωρώ ότι ανοίχτηκε αυτός ο χώρος και για τον λόγο που βρίσκομαι εδώ μέσα.
Εψαχνα για κατηγορια "Χιουμορ" αλλά δεν βρηκα κατι...:Watching:αν βρεις σπρωξτο...:D

Οσο για την "ουσια" του Τοπικ,περαν του Χιουμορ,εχουν γνωσιν οι φύλακες Γιαννο...και με ξερεις.Αλλά ρε παιδι μου...(παλι μπριζα...:p )...σαν πολυ ΚΤΜ σφυριζει τριγυρω τελευταια...απο Διαχειριστες ως ...Χοντακηδες.Ααααα ρε ΚΤΜ κ ξερο λεμεεεε :happy::p
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Εψαχνα για κατηγορια "Χιουμορ" αλλά δεν βρηκα κατι...:Watching:αν βρεις σπρωξτο...:D

Οσο για την "ουσια" του Τοπικ,περαν του Χιουμορ,εχουν γνωσιν οι φύλακες Γιαννο...και με ξερεις.Αλλά ρε παιδι μου...(παλι μπριζα...:p )...σαν πολυ ΚΤΜ σφυριζει τριγυρω τελευταια...απο Διαχειριστες ως ...Χοντακηδες.Ααααα ρε ΚΤΜ κ ξερο λεμεεεε :happy::p
Αλοίμονο αν το χάσουμε το χιούμορ μας!! Τα παραπάνω προφανώς και δεν τα είπα σε απάντηση της φύσης του thread! Απλά άφησα τον συνειρμό μου να γίνει λέξεις στο πληκτρολόγιο...

Όσο για τα ΚαΤέΜια... τι να σου πω... ξέρεις πόσο καιρό το κρυφοκοιτάζω... Πέρυσι μου ξέφυγε το μηχανάκι του φίλου σου του Λευτέρη. Γλίτωσα από ένα σκασμό βενζίνες βέβαια! :D
Φέτος, έτσι που έκατσε και αντάλλαξα το 800 με το 990 χωρίς χρηματική διαφορά, δεν έκανα δεύτερη σκέψη (έκανα εδώ που τα λέμε αλλά στο τέλος το πάθος επικράτησε της λογικής).

Δεν βλέπω την ώρα να περάσουν 12 μέρες για να ξαναοδηγήσουμε παρέα!
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Αλοίμονο αν το χάσουμε το χιούμορ μας!! Τα παραπάνω προφανώς και δεν τα είπα σε απάντηση της φύσης του thread! Απλά άφησα τον συνειρμό μου να γίνει λέξεις στο πληκτρολόγιο...

Όσο για τα ΚαΤέΜια... τι να σου πω... ξέρεις πόσο καιρό το κρυφοκοιτάζω... Πέρυσι μου ξέφυγε το μηχανάκι του φίλου σου του Λευτέρη. Γλίτωσα από ένα σκασμό βενζίνες βέβαια! :D
Φέτος, έτσι που έκατσε και αντάλλαξα το 800 με το 990 χωρίς χρηματική διαφορά, δεν έκανα δεύτερη σκέψη (έκανα εδώ που τα λέμε αλλά στο τέλος το πάθος επικράτησε της λογικής).

Δεν βλέπω την ώρα να περάσουν 12 μέρες για να ξαναοδηγήσουμε παρέα!
Ρε Γιάννη κάνε κάποια στιγμή μία παρουσίαση της απόφασής σου για την (αντ)αλλαγή του 800 με το 990 και τις εντυπώσεις σου για το νέο απόκτημα, αλλά και το συγκριτικό με το παλιό...

(Σπαμ οφ, που λένε και στο χωριό μου)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ρε Γιάννη κάνε κάποια στιγμή μία παρουσίαση της απόφασής σου για την (αντ)αλλαγή του 800 με το 990 και τις εντυπώσεις σου για το νέο απόκτημα, αλλά και το συγκριτικό με το παλιό...

(Σπαμ οφ, που λένε και στο χωριό μου)
Πρέπει να το κάνω αλλά μετά από καμιά δυο καλές βόλτες! (ο Πάρνωνας πλησιάζει).
Μέχρι στιγμής τα διπλάσια νούμερα στην κατανάλωση (κάτι το οποίο ήξερα) προσπαθούν μάταια να αντισταθμίσουν το χαμόγελο στο πρόσωπό μου όταν το οδηγάω αλλά θα μιλήσουμε καλύτερα για αυτό στο ανάλογο Thread. ;)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Μάθο εισαι το πιο απολαυστικο πειραχτηρι ολων των φορουμ...........που εχω υπ΄όψιν ετσι?:p
Τα ΚαΤεΜια ειναι απο εκεινα τα μηχανακια που παντα θα κρυφοκοιταζουμε ολοι,
χρησιμοποιωντας την εκλογικευση για να μην τα αγορασουμε.
Με μεγαλη χαρα θα εβαζα κι εγω στην αυλη μου ενα 690 αλλα αυτο δυστυχως προυποθετει διαζυγιο με την σημερινη.
Ε δεν μου δινει μια αφορμη η ατιμη!
:)
 

Papadopaidi

Μέλος
Περιοχή
Patras
Όνομα
Παύλος
Μοτό
R1150GS '00 (ABS)

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Πρέπει να το κάνω αλλά μετά από καμιά δυο καλές βόλτες! (ο Πάρνωνας πλησιάζει).
Μέχρι στιγμής τα διπλάσια νούμερα στην κατανάλωση (κάτι το οποίο ήξερα) προσπαθούν μάταια να αντισταθμίσουν το χαμόγελο στο πρόσωπό μου όταν το οδηγάω αλλά θα μιλήσουμε καλύτερα για αυτό στο ανάλογο Thread. ;)
Γιάννη πιο παλιά έλεγα ότι τα ΚΤΜ είναι για αρχάριους και για συνταξιούχους με λίγα λόγια τα κάνουν όλα απλά ...:ok::ok:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Γιάννη πιο παλιά έλεγα ότι τα ΚΤΜ είναι για αρχάριους και για συνταξιούχους με λίγα λόγια τα κάνουν όλα απλά ...:ok::ok:
και ενα τρισεκατομμυριο αλλοι οδηγοι ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ...δεν θελουν ΚΤΜ.ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ!:roflmao::roflmao::p
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
και ενα τρισεκατομμυριο αλλοι οδηγοι ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ...δεν θελουν ΚΤΜ.ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ!:roflmao::roflmao::p
Κώστα ποτέ μην λές ποτέ έτσι έλεγα και εγώ :thinking:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Όσο για τα ΚαΤέΜια... τι να σου πω... ξέρεις
Γλίτωσα από ένα σκασμό βενζίνες βέβαια!Μέχρι στιγμής τα διπλάσια νούμερα στην κατανάλωση προσπαθούν μάταια να αντισταθμίσουν το χαμόγελο στο πρόσωπό μου όταν το οδηγάω αλλά θα μιλήσουμε καλύτερα για αυτό στο ανάλογο Thread. ;)
Πες μας ομως βρε Γιαννη και για το χαμογελο του βενζινά σου οταν σε βλεπει καθημερινα να φουλαρεις....

"παλι εντό το κυριος;"


:roflmao::roflmao::p
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Reactions: yns

NIKOLTSOS

Μέλος
Περιοχή
Omaha, NE (US) // Thessaloniki, (GR)
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
TRIUMPH DAYTONA 675
KTM 640 ADVENTURE
DT 200 3ET
VULCAN 400
Κάτσε να δω πού θα μεταφέρω το ποστ σου πρώτα απ'όλα... Αν και όσον αφορά την κατανάλωση των KTM μάλλον στην "ευαισθησία" κολλάει καθώς ακουμπάμε ευαίσθητη χορδή... :p

"Όλα είναι δρόμος" και έχουμε όλοι μας όσοι ασχολούμαστε μ'αυτό το φόρουμ, είτε σαν απλοί επισκέπτες, είτε σαν εγγεγραμμένα μέλη, είτε σαν διαχειριστές μια ιστορία δρόμου για να αφηγηθούμε.
Δεν έχει σημασία το μέσο, είτε λέγεται KLR, είτε XT, DR, XR, Transalp, Africa, VStrom, GS, Adventure, 50, 125, 250, 350, 400, 500, 640, 650, 750, 800, 990, 1050, 1090, 1100, 1150, 1190, 1200, 1290, είτε ακόμα... Virago!
Τα χώματα και οι λάσπες δεν έχουν προτεραιότητα. Ούτε τα σκηνάκια και η άμεση επαφή με τη Φύση! Η περιπέτεια υπάρχει παντού, υπάρχει μέσα μας! Ο προορισμός, το ταξίδι, οι φωτογραφίες, το μέσο, η προετοιμασία είναι όλα απλά βοηθήματα.

Άλλο ήθελα να γράψω και ξέφυγα πάλι...
Δεν πειράζει όμως, έκανα μια κατάθεση ψυχής για τον λόγο που θεωρώ ότι ανοίχτηκε αυτός ο χώρος και για τον λόγο που βρίσκομαι εδώ μέσα.

Να'μαστε καλά να ταξιδεύουμε όσο μπορούμε!
Το είπα και στα παιδιά πάνω κάτω στην Arkoudotsarka....

Δεν ξέρω που οφείλεται (στα λίγα μέλη, στην καλή οργάνωση, στην βασική μαγιά κτλ.) αλλά αυτό το forum/παρέα (ή ότι άλλο) , δεν βγάζει κόμπλεξ....
Γιατί μάλλον έχουν όλοι στο μυαλό τους την παραπάνω προσέγγιση (του yns) για τον μοτοσυκλετισμό-μοτοσυκλέτα...

Σε πολλά forum αν κάνεις βόλτες (ακόμα και σε προσωπικές παρέες) κάποιος /κάποιοι θα στα ζαλίζουν γιατί έχεις το ένα και όχι το άλλο μηχανάκι...
Σαν να χάθηκε η κ@#$%#@α για τις μοτοσυκλέτες και τον μοτοσυκλετισμό και ο κόσμος μπήκε σε στρατόπεδα μοντέλων/εταιριών κτλ.

Προς το παρόν το forum σκίζει και πάει!!!! Φτου-Φτου

και για να σοβαρευτούμε και πάλι...... τα ΚΤΜ ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΌΛΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΙΣθΕΝ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΡΆΜΠΑ ΤΟΥ ΣΥΝΕΡΓΕΊΟΥ!!!
:friendship:
 
Top Bottom