ανανεωση xrv 650

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Άψογη, λες και είναι χθεσινό μοντέλο!!!
Να την χαίρεσαι!!:ok:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Λες και βγηκε χτες απο την γραμμη παραγωγης Να την χαιρεσαι!

Μονη μου ενσταση τα προβολακια που κατα την γνωμη μου δεν δενουν αισθητικα με το ολο συνολο
 

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
ΦΟΒΕΡΌ εργαλείο και ΦΟΒΕΡΉ δουλειά..!!!

Στάλθηκε από το LG-D620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Με ξενίζει λίγο αισθητικά το καπάκι στο δισκόφρενο. Καταλαβαίνω πως είναι μέρος του original Πακέτου αλλά έχει κάτι να προσφέρει? Δεν είναι καλυτερο να βλέπεις τον δίσκο με την δαγκάνα?? Τελοσπαντων προσωπικά γούστα!

μου θυμίσε αυτό

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/tcdrifter/hgl156_1_zps87jdfyu7.jpg
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Με ξενίζει λίγο αισθητικά το καπάκι στο δισκόφρενο. Καταλαβαίνω πως είναι μέρος του original Πακέτου αλλά έχει κάτι να προσφέρει? Δεν είναι καλυτερο να βλέπεις τον δίσκο με την δαγκάνα?? Τελοσπαντων προσωπικά γούστα!

μου θυμίσε αυτό

http://i255.photobucket.com/albums/hh147/tcdrifter/hgl156_1_zps87jdfyu7.jpg
To προβλημα με το καλυμα του δισκου δεν ειναι τοσο αισθητικο αλλα πολυ περισσοτερο λειτουργικο Ο δισκος δεν ψυχεται επαρκως με πιθανες επιπτωσεις στο φρεναρισμα Αυτη η μαρκετινιστικη βλακεια εχει ευτυχως εγκαταληφθει πλεον απο τα εργοστασια
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Πολυ καλο μανωλη καμοια σχεση με πριν!
Γιάννη, τελικά αυτές οι βαλβίδες είναι μονόδρομος για τη βελτίωση των παλαιάς τεχνολογίας πηρουνιών.
Οι περισσότεροι αλλάζουν ελατήρια αλλά δυστυχώς αυτό δεν αρκεί. Χρειάζεται έλεγχο και η απόσβεση...

:)
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο

Για λόγους άκρας επιμελείας και αυθεντικότητας, θα σου πρότεινα να βρεις αυθεντικούς καθρέφτες και αντίβαρα, χαλάνε το κατά τα άλλα φοβερό αποτέλεσμα.

Τα σφουγγαράκια αυτά πού τα βρήκες ρε φίλε. ΚΑΙΓΟΜΑΙ να βρω το δεξί, καίγομαι λέμε.
 

Japos

Μέλος
Περιοχή
vyronas
Όνομα
giannis
Μοτό
xrv 650
Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο

Για λόγους άκρας επιμελείας και αυθεντικότητας, θα σου πρότεινα να βρεις αυθεντικούς καθρέφτες και αντίβαρα, χαλάνε το κατά τα άλλα φοβερό αποτέλεσμα.


Τα σφουγγαράκια αυτά πού τα βρήκες ρε φίλε. ΚΑΙΓΟΜΑΙ να βρω το δεξί, καίγομαι λέμε.
τα ειχα κρατησει σε καλη κατασταση παναγιωτη δεν τα βρηκα. Οπως λες δεν υπαρχουν πουθενα!
τα αντιβαρα ειναι κατι πλαστικες ταπες απο τα θερμαινομενα γκριπ ειναι προσωρινα, με τους καθρεπτες η αληθεια ειναι οτι δεν το σκεφτηκα για γνησιους νομιζα οτι δεν θα διαφερουν πολυ.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αυτο το υλικό των οργάνων, που είναι σαν "σκληρό μαυρο σφουγγαρι", δεν παίζει να βάλεις κάποιο παρόμοιο υλικο; Να κοψεις ένα ίδιο και να το τοποθετήσεις;
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Με αφορμή αυτά τα σφουγγάρια των οργάνων, έκατσα και μέτρησα τους κωδικούς ανταλλακτικών που δίνει η Honda για το XRV650.
Είναι 1.304.
Απο αυτούς, σύμφωνα με στοιχεία του CMSNL από το οποίο ψωνίζω ανταλλακτικά και τους εμπιστεύομαι(δλδ. αν δεν το βρίσκουν αυτοί, δε το βρίσκει κανείς), οι 294 κωδικοί έχουν εξαντληθεί από το stock της Honda.
22,5% λοιπόν ή 1 στα 4 ανταλλακτικά δεν υπάρχει πλέον.

Γι αυτό να προσέχουμε τα αγαπημένα μας μηχανάκια όσο μπορούμε.

:)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αυτό δυστυχώς είναι το τίμημα και το πρόβλημα σε μοτοσυκλέτες αυτής της ηλικίας...

Και είναι και ο λόγος που γίνεται η συντήρηση τους δύσκολη και πολλες φορές πανάκριβη!

Εϊναι επίσης ο λόγος που ψάχνομαι κάπως μήπως βρω καμιά ευκαιριούλα κάνα τρακαρισμένο ή γενικά ανταλλακτικά ότι βρίσκω για το XR φτηνά να τα αποθηκεύω.

Ενδεχομένως αν είχα κάνει τόσο σοβαρή επένδυση όπως ο φίλος μας εδώ σε μια μοτοσυκλέτα που έγινε καινούργια με πολύ κόπο και χρήμα να κοίταζα σε επόμενο βήμα να έβρισκα και καμιά παλιά ή τρακαρισμένη ή φτηνή τελοσπαντων για δότης να υπάρχει παρακαταθήκη ανταλλακτικών. (αν υπάρχει βέβαια και ο χώρος)

Εφόσον το 1/4 των κωδικών δεν είναι πλέον διαθέσιμα υπάρχει περίπτωση στο μέλλον η μοτουκλέτα να ακινητοποιηθεί ακόμα και οριστικά σε περιπτωση σοβαρού θέματος.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Απο αυτούς, σύμφωνα με στοιχεία του CMSNL από το οποίο ψωνίζω ανταλλακτικά και τους εμπιστεύομαι(δλδ. αν δεν το βρίσκουν αυτοί, δε το βρίσκει κανείς)
+1 για το cmsnl.com :ok: απο κει εχω βρει κι'εγω οτι ηθελα για τα αρχαιο XLR250 που εχω (το οποιο btw ειναι λυμενο εδω και δυο χρονια για helicoil σε καποιες ακομη βιδες της κεφαλης και αλλαγη ελατηριων μια και εχει βγει ο κυλινδρος).
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Με ξενίζει λίγο αισθητικά το καπάκι στο δισκόφρενο. Καταλαβαίνω πως είναι μέρος του original Πακέτου αλλά έχει κάτι να προσφέρει? Δεν είναι καλυτερο να βλέπεις τον δίσκο με την δαγκάνα?? Τελοσπαντων προσωπικά γούστα!
Κι'εμενα το ιδιο, δεν μου αρεσε ποτε αισθητικα :thumbsdown: και οπως ειπε και ο Konkost, δεν αφηνει να ψυχεται καλυτερα ο δισκος.


Βεβαια αυτο δεν εχει σχεση με το αποτελεσμα/μηχανακι, που ειναι εκπληκτικο οπως ειπωθηκε :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

virus

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
αδιευκρινιστο
..... για τα αρχαιο XLR250 που εχω (το οποιο btw ειναι λυμενο εδω και δυο χρονια για helicoil σε καποιες ακομη βιδες της κεφαλης και αλλαγη ελατηριων μια και εχει βγει ο κυλινδρος).
να κι αλλος παθων με μενα, δυο χρονια την εχω σε τευχη την αφρικα μου :D

για αλλους λογους βεβαια εμεινε στην ακρη. να δω ποτε θα την ξεκινησω:happy:

πολυ ωραια δουλεια japos:friendship:
 
Top Bottom