θορυβος στη μοναδα abs

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
καλησπερα σε ολους,σημερα εβαλα μπροστα την μηχανη κ αρχισε βουιζει η μοναδα του abs,σταματησα την εσβησα αλλα συνεχιζε,εβγαλα το κλειδι οχι οτι ειχε σχεση κ συνεχιζε το βουητο,τελικα εβγαλα τον πολο κ σταματησε.Αυριο μαλλον θα την παω για εισαγωγη.εχει καποιος παρομοια εμπειρια. gs 1150 2003 χωρις servo.
 
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Λεωνιδα μηπως ο θορυβος ειναι απο την αντλια βενζινης κι οχι απο τη μοναδα?
Ενα τετοιο στοιχειωμενο μας ειχε τυχει σε 1100 και ηταν η αντλια που μπερδευτηκε επειδη ειχε πολυ λιγη βενζινη μεσα.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
δεν ειμαι κ πολυ γνωστης Χρηστο αλλα δεν γινεται να εχει μοναδα abs αν δεν εχει σερβο,σερβο παντως σιγουρα δεν εχει κ σιγουρα το τεποζιτο ειναι σχεδον αδειο Πασχαλη,μακαρι να εχεις δικιο
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
εγω ειπα to abs γιατι ο θορυβος ερχοταν κατω απο το τεποζιτο κ τα λαμπακια επαιζαν οπως οταν θελει reset. αλλα αυτο με την ενδειξη reset το εχει ξανακανει,ισως τωρα να ειναι η αντλια κ να ετυχε να αναβοσβηνουν εναλαξ.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Αντλια ειναι και σου εφαγε το ρευμα, το ABS βγηκε off -λαμπακι πανω κατω-για αυτοπροστασια απο τη χαμηλη ταση.
δηλ αν ειναι ετσι το γεμιζω αυριο κ ολα καλα?
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Δεν νομίζω ότι υπάρχει 1150 ABS χωρίς σέρβο.
Επίσης αυτό που ακουγόταν ΕΙΝΑΙ σέρβο, το ABS τι να ακουστεί;
Kακως το νομιζεις,ολα τα μονομπουζα 1150 του 2002 ειχαν ABS χωρις σερβο.
Και κλειδι χωρις immobilizer.
Kαι το πρωι παιρνανε μπρος χωρις να περιμενεις να σου πει το ΟΚ στην οθονη η μιση γερμανικη κυβερνηση!


Το ειχα σε adv και ηταν ''Τό μηχανακι''.
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Είσαι σωστός. Δεν πήγα τόσο πίσω. :D Τέλος 2002 είχαν την φαεινή ιδέα των servo.
Για 2 χρόνια ήταν χωρίς.

Καλά αφού το είχες γιατί το έδωσες; Εεεεε;
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
τελικα δεν σταματησε ο θορυβος Πασχαλη,θα την παω στους πετσακιδες για οριστικη διαγνωση, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν εχει servo γιατι κ σβηστει σε κατηφορα χαιδευω την μανετα κ φρεναρι κανονικοτατα(χωρις abs εννοειτε) ....για αυτο κ την πηρα συν οτι την γουσταρα πολυ σαν μηχανη.
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
O θόρυβος ακούγεται μόλις γυρίσεις το κλειδί ή όταν πατήσεις την μανέτα του φρένου; Στην πρώτη περίπτωση μάλλον είναι η πλακέτα της μονάδας, στην δεύτερη κάτι περιφερειακό...
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
O θόρυβος ακούγεται μόλις γυρίσεις το κλειδί ή όταν πατήσεις την μανέτα του φρένου; Στην πρώτη περίπτωση μάλλον είναι η πλακέτα της μονάδας, στην δεύτερη κάτι περιφερειακό...
δεν σταματαει εκτος αν βγαλω τον πολο της μπαταριας,ειτε εν κινηση ειτε σταματημενη με φρενο χωρις φρενο,ακομα κ σβηστει χωρις κλειδι στην μιζα κατι συνεχιζει να ακουγεται κατω απο το τεποζιτο.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Είσαι σωστός. Δεν πήγα τόσο πίσω. :D Τέλος 2002 είχαν την φαεινή ιδέα των servo.
Για 2 χρόνια ήταν χωρίς.

Καλά αφού το είχες γιατί το έδωσες; Εεεεε;
Εχω απαντησει παλιοτερα!
Μια φορα με περασε στην τελικη μια corolla τετραπορτη
απο εκεινες με τα κεντητα μαξιλαρακια στο πισω τζαμι κι ενα πιτσιρικο που με κοιτουσε απορημενος.
Τελος με τη νταλικα ειπα, εφυγε!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εχω απαντησει παλιοτερα!
Μια φορα με περασε στην τελικη μια corolla τετραπορτη
απο εκεινες με τα κεντητα μαξιλαρακια στο πισω τζαμι κι ενα πιτσιρικο που με κοιτουσε απορημενος.
Τελος με τη νταλικα ειπα, εφυγε!!
:pointu:

Θεός ο Πασκουάλ!!! Υποκλίνομαι!
:hailbig:
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Εάν είναι από την αντλια βενζίνης,πιθανον να μαζεψε βρωμια το φιλτρο και ζοριζεται και σφυριζει,οποτε αλλαγη.Συνηθως όμως το σφυρηγμα σταματάει όταν σβηνει.
 
Top Bottom