καθαρισμός και αδιαβροχοποίηση μπουφάν καθημερινής χρήσης

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
το λοιπόν. Έχω ένα μπουφάν της Columbia (omni-tech σκέτο), το οποίο στην πρόσφατη βροχούλα (πριν γίνει trailer του κατακλυσμού του Νώε 2023 edition) αν και αδιάβροχο, πήρε νερά, πολλά.....
για αρχή, θέλω να το πλύνω και στη συνέχεια να το ψεκάσω με κανένα σπρει αδιαβροχοποίησης μπας και γίνει ξανά όπως ήταν.
τι μου προτείνετε (δοκιμασμένα) ?
το σπρέι αδιαβροχοποίησης μπορώ να το χρησιμοποιήσω και στο μπουφάν (nordocore adventure evo) εξωτερικά (αν και έχει εσωτερική αδιάβροχη αποσπώμενη επένδυση)

σας ευχαριστώ :)
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
αυτο χρησιμοποιω και ειμαι οκ...
ο @tripper μου το εστειλε οταν του ειχα ζητησει να μου προτεινει κατι σχετικο με σπρει αδιαβροχοποιησης....

:like:

ωραία! τηλέφωνο στον Θανασοτρίπερ αύριο μετά τους αγιασμούς για τα σχετικά ;)
ευχαριστώ γλυκούλι μου
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
το λοιπόν. Έχω ένα μπουφάν της Columbia (omni-tech σκέτο), το οποίο στην πρόσφατη βροχούλα (πριν γίνει trailer του κατακλυσμού του Νώε 2023 edition) αν και αδιάβροχο, πήρε νερά, πολλά.....
για αρχή, θέλω να το πλύνω και στη συνέχεια να το ψεκάσω με κανένα σπρει αδιαβροχοποίησης μπας και γίνει ξανά όπως ήταν.
τι μου προτείνετε (δοκιμασμένα) ?
το σπρέι αδιαβροχοποίησης μπορώ να το χρησιμοποιήσω και στο μπουφάν (nordocore adventure evo) εξωτερικά (αν και έχει εσωτερική αδιάβροχη αποσπώμενη επένδυση)

σας ευχαριστώ :)
Πρώτα πρέπει να βρεις από που και γιατί πέρασε το νερό.
Πόσο χρονών είναι;
Φαίνεται η πίσω πλευρά της μεμβράνης ή έχει εσωτερική επένδυση;
Έχει σφραγισμένες ραφές; Είναι εντάξει οι σφραγιστικές ταινίες;
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Έχω Columbia με τη συγκεκριμένη μεμβράνη. Τα 2 χρόνια που το έχω δεν έχει περάσει σταγόνα και έχει φάει πολύ νερό! Κάποιο θέμα έχει σίγουρα. Αν είναι ελαττωματικό, ότι και να ψεκάσεις, πάλι θα πάρει νερά...

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom