λιμνη πλαστηρα

El Capitan

Μέλος
Περιοχή
Εξαρχεια-Αιγαλεω-Λιμνη Πλαστηρα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
BMW R 1200 GS 08'
3 λεπτά από την ταβέρνα πισω απο την παναγια είναι το σπίτι μου!Δεν το πήρα χαμπαρι το νήμα:arghh:..οποιοσδήποτε θέλει πληροφορίες για εκείνα τα μέρη η οποιαδήποτε βοήθεια χρειαστεί μην διστάσετε :ok:
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
3 λεπτά από την ταβέρνα πισω απο την παναγια είναι το σπίτι μου!Δεν το πήρα χαμπαρι το νήμα:arghh:..οποιοσδήποτε θέλει πληροφορίες για εκείνα τα μέρη η οποιαδήποτε βοήθεια χρειαστεί μην διστάσετε :ok:
εχουμε κλεισει εδω http://www.wild-life.gr/
το θεμα μας τωρα ειναι τα μπλοκα...λογο οτι θα εχουμε μαζι μας πιτσιρικια
λογικα θα ερθουμε αυτη την παρασκευη 05/02
 

El Capitan

Μέλος
Περιοχή
Εξαρχεια-Αιγαλεω-Λιμνη Πλαστηρα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
BMW R 1200 GS 08'
Είναι πολύ ωραίο από όσο ξέρω!Μιας και έχω σπίτι εκεί δεν έχω προσωπική άποψη επί του θέματος,Το μέρος είναι προς το πλακώτο και είναι κάπως απομονωμένο με ότι αυτό συνεπάγεται!Τα περισσότερα καφέ και ταβέρνες είναι προς το νεοχωρι-πεζούλα

Εγώ για φαγητό προτείνω
Το μανιτάρι ανάμεσα από Πεζουλα Νεοχωρι για μαγειρευτά
Το φαγοτοπι στην Πεζουλα για μαγειρευτά,Για κοντοσουβλια ψητά κτλ το κουτούκι στο Νεοχωρι δίπλα από την Παναγία στην "λακα" άμα ρωτήσεις θα σου πουν,όπως επίσης και Τον Ζαρναβαλο στην Πεζουλα και Τον Κελεπούρι στο Νεοχωρι,αν πάτε βόλτα προς το φράγμα έχει ταμπέλα που λέει προς Μέγα ρέμα-Καρβασαρα κάνε μια παράκαμψη αν θες προς τα δεξια που λεει Ταβερνα ο Μισσας να δούνε τα παιδάκια τις πέστροφες και γιατί όχι να πιεις και το τσιπουρακι σου με μια καπνιστή!Επίσης στα Must είναι ο Κορομπιλιας από την άλλη μεριά της Λίμνης μετά την Πλαζ λαμπερού προς Άγιο Αθανάσιο..αυτα από φαγητά!Α και στο ανθόχωρι στον καταρράκτη επίσης καλό φαΐ!Α και στο Νεοχωρι ο Γιάννης για πιτογυρα και μπιφτεκακι ωραιο(Δεν τρωω καθολου:hungry:)!Μπλοκα δες τι ώρα τα κλείνουν και φύγε αναλόγως,ακόμα και κλειστα να είναι πας από τη παλιά Εθνική οδό από μπράλο και βγαίνεις στην Λαμία πριν το Δομοκο εγώ πήγα το σκ και με έβαλε η τροχαία αναγκαστικά μέσα από Θήβα σε ένα σημείο χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα!Καφέ Στο Άρτεμις στο Νεοχωρι και στην Πεζουλα έχει δύο όπως θα κατέβεις για την Πλαζ Πεζουλας(στην πλαζ δεν έχει και τόσο καλό καφέ) θα μου έρθουν και άλλα :woot:!
 

El Capitan

Μέλος
Περιοχή
Εξαρχεια-Αιγαλεω-Λιμνη Πλαστηρα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
BMW R 1200 GS 08'
Ωραία ειναι να κάνεις μια παραλίμνια βόλτα με ποδήλατα που νοικιάζουν(δεν ξέρω πόσο γιατί έχω το δικό μου πανω) αυτό είναι ωραιο και με μηχανη,επίσης αφού θα πατε με πιτσιρίκια έχει στην πλαζ Πεζουλας διάφορες δραστηριοτητες(τοξοβολία,όρθια ποδήλατα για μέσα στην λίμνη και τα κλασσικά ποδήλατα της θάλασσας,κανοε-καγιακ κτλ),μια βόλτα από το Βοτανικό κήπο του νεοχωριου είναι ωραία,και για καμιά γαλατοπιτα η χορτοπιτα στο χέρι(ή για κάνα ψωμί αν θες κολατσιό για τα παιδιά) να σταματήσεις στο φουρνο Χατζόπουλος στην Πεζουλα όπως μπαίνεις
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Πραγματικά αυτό το μέρος το ερωτεύτηκα...πολύ ομορφιά!!!
Δοκίμασα και ειδα όσα πρόλαβα από αυτά που μου προτείνατε και ευχαριστώ πολυ!
Το wild life απλά απαιχτο!!!
Από τοπίο από περιποίηση από καθαριότητα απλά δεν έχω λόγο! Όσο για το πρωινό αφήστε και ποιότητα και ποσότητα!
Από φαγητό εγώ προτείνω το 903 το μανιτάρι και τις σουβλακαρες του Γιάννη

Στάλθηκε από το GT-I9060I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom