φροντιδα μηχανης...

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
καλησπέρα
εχτές είχα μια συζήτηση με το φιλαράκι μου για κάτι στιγματα που είχε στο bagster και δεν έφευγαν.Παω σε ένα φίλο τσαγκάρη κάτοχος gs1200 που έχει και με συμβουλεύει για το λίπος δερμάτων.
Αγοράζω λοιπόν στην φοβερή τιμή 5€ και πάω σπίτι να περιποιηθώ και να δοκιμάσω.
Ξεκινάω με το δέρμα φυσιολογικά και παθαίνω πλάκα απο την καθαρή γυαλαδα
Δεν δοκιμάζω και τα αβαφα πλαστικα άντε να δούμε
μετά απο λίγο λες και είναι φρεσκοβαμενα
Δεν δοκιμάζω και τα βαμμένα; εκεί να δείτε
μην σας τα πολυλογώ παιδιά η μηχανή έγινε κουκλα δοκίμασα και νερό δεν μένει σταγόνα...
Σας το συνιστω
εγώ αγόρασα λίπος αλόγου
υπάρχει και φώκιας η και γουρουνιού.
Πρώτα με μαλακό σφουγγάρι και μετά περναμε με πανι και αυτό το πανί σιγά σιγά ποτίζει και το έχεις για περασμα καθημερινο.
Ελπίζω να σας έδωσα μια ιδέα
Ευχαριστω
 

Νικόλας

Μέλος
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
CBF600SA8
Μετά την εφαρμογή αφήνει λαδίλα?
Δλδ λερώνει ρούχο αν ακουμπήσει , με τι σκόνη τι παίζει? κολάει επάνω?
 

trackler

Μέλος
Περιοχή
τραγανα,ναι διπλα απο τα διοδια!
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
transalp 650
το συγκεκριμενο της grisson το εχω εδω και παρα πολυ καιρο(δεν τελειωνει) και περναω της μποτες -τις δικες μου,οχι της μηχανης- :p
περναω τις μποτες την προηγουμενη μερα απο την χρηση τους καθως λερωνει τα ρουχα αν ειναι φρεσκο το περασμα.
κανει καλο για συντηρηση του δερματος καθως και παρατεινει την αδιαβροχοποιηση.
η σκονη θα ελεγα πως κολαει λιγο πιο ευκολα νικο αλλα επειδη κανει ενα φιλμ πανω στο παπουτσι,με ενα γρηγορο καθαρισμα εισαι παλι οκ.

τωρα στο bagster....θα φοβομουν να το δοκιμασω.μηπως το παντελονι γινει σαν κ..ος φωκιας.
σε καποια λαστιχενια κομματια που εχει η μποτα μου -προστασια λεβιε ταχυτητων- αφηνει μια ασπρηλα οταν στεγνωσει.
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Μετά την εφαρμογή αφήνει λαδίλα?
Δλδ λερώνει ρούχο αν ακουμπήσει , με τι σκόνη τι παίζει? κολάει επάνω?
σήμερα το δοκίμασα με τη σκόνη δεν είδα κάτι μέχρι στιγμής ούτως η άλλως ότι γυαλιστικο βάλεις σίγουρα η σκονη κολλάει λιγο αλλα ειναι φυσιλογικο με το ίδιο πανάκι ξαναπερνας τώρα σχετικά με την λαδιλα στα ρούχα δεν νομίζω να λεκιαζει γιατι εγώ με το πανί το περνάω πολύ καλά εκεί που ακουμπούν τα γονατα
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Όσο τρελό και αν ακούγετε το ελαιόλαδο κάνει πολύ καλή δουλειά στα <<άβαφα>> μαύρα πλαστικά.. Περνάς με ένα πανάκι πάνω και αφήνεις μια στρώση για λίγη ώρα ώστε να ποτίσει, και μετά το σκουπίζεις καλά.. Δοκιμασμένο και στο derbi και στα μαύρα πλαστικά του 800αριου. Μέχρι και στους διακόπτες (τα μαύρα κομμάτια πάντα)
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
καλησπέρα
εχτές είχα μια συζήτηση με το φιλαράκι μου για κάτι στιγματα που είχε στο bagster και δεν έφευγαν.Παω σε ένα φίλο τσαγκάρη κάτοχος gs1200 που έχει και με συμβουλεύει για το λίπος δερμάτων.
Αγοράζω λοιπόν στην φοβερή τιμή 5€ και πάω σπίτι να περιποιηθώ και να δοκιμάσω.
Ξεκινάω με το δέρμα φυσιολογικά και παθαίνω πλάκα απο την καθαρή γυαλαδα
Δεν δοκιμάζω και τα αβαφα πλαστικα άντε να δούμε
μετά απο λίγο λες και είναι φρεσκοβαμενα
Δεν δοκιμάζω και τα βαμμένα; εκεί να δείτε
μην σας τα πολυλογώ παιδιά η μηχανή έγινε κουκλα δοκίμασα και νερό δεν μένει σταγόνα...
Σας το συνιστω
εγώ αγόρασα λίπος αλόγου
υπάρχει και φώκιας η και γουρουνιού.
Πρώτα με μαλακό σφουγγάρι και μετά περναμε με πανι και αυτό το πανί σιγά σιγά ποτίζει και το έχεις για περασμα καθημερινο.
Ελπίζω να σας έδωσα μια ιδέα
Ευχαριστω
Bro με εβαλες στο τρυπακι και πηρα αυτο :
https://www.google.gr/search?sclient=tablet-gws&site=&source=hp&q=grasso+foca&oq=grasso+&gs_l=tablet-gws.1.0.0l3.20814.24524.0.26883.7.7.0.0.0.0.296.1337.2-5.5.0....0...1c.1.64.tablet-gws..2.5.1335.VNBRkrgrDVE#imgrc=4EycQfBlEQecbM:

Αρκετα καλο.. Αν κραταει κιολας την γυαλαδα λυσαμε το θεμα γυαλισμα και μαλιστα φθηνα.:ok:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Και γαλάκτωμα σιλικόνης απο τα ναυτιλιακά κάνει δουλειά....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και γαλάκτωμα σιλικόνης απο τα ναυτιλιακά κάνει δουλειά....
Αυτό είναι το καλύτερο. ....μακράν.
Αν βρείτε και υγρή συλικονη για φουσκωτά σκάφη, ακόμα καλύτερα, αν και νομίζω ότι καταργήθηκε
Ο Ανδρέου στην Πειραιώς τα έχει.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Αυτό είναι το καλύτερο. ....μακράν.
Αν βρείτε και υγρή συλικονη για φουσκωτά σκάφη, ακόμα καλύτερα, αν και νομίζω ότι καταργήθηκε
Ο Ανδρέου στην Πειραιώς τα έχει.
Ρε συ Κώστα, ρώτησα εδώ στην Θεσσαλονίκη και μου είπαν ότι βγαίνει σε 4κιλο και κοστίσει κανένα 300άρι ευρώπουλα και το ξέχασα αμέσως!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ρε συ Κώστα, ρώτησα εδώ στην Θεσσαλονίκη και μου είπαν ότι βγαίνει σε 4κιλο και κοστίσει κανένα 300άρι ευρώπουλα και το ξέχασα αμέσως!
Θα εννοουσαν κανεναν κουβα:D
Υπαρχει και μικρη συσκευασια που θα την εχεις για πολλα χρονια, λογω της πολυ καλης δουλειας που κανει
 
Top Bottom