φωτογραφησε & σχολίασε τον εξοπλισμό σου

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Είχα μερικά μπουφάν και παντελόνια... τα οποία τα πούλησα και κάποια τα χάρισα και σώθηκα!

Revit Sand 2 μπουφάν και παντελόνι! Πιστεύω πως για τα λεφτά τους είναι από τις καλύτερες επιλογές. Το παντελόνι θα μπορούσε να είναι και λιγάκι πιο δροσερό όμως... Για το μπουφάν δεν έχω λόγια. Με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο. Κάτι σημαντικό για `μένα (που μέχρι τώρα δεν έχω δει σε άλλες μάρκες) είναι το ότι έχει normal και long σε κάθε μέγεθος. Οπότε εάν κάποιος είναι αρκετά ψηλός και αδύνατος σαν και `μένα δεν θα χρειάζεται να είναι σαν "φτωχός συγγενής" με ένα κοντό παντελόνι αλλά και ούτε να φοράει ένα φαρδύτερο για να του κάνει σε μήκος.

Μετά από 2 σχετικά φθηνά κράνη (Lazer, KBC) είπα να σοβαρευτώ.
Κράνος Shoei XR 1100. Επίσης απόλυτα ευχαριστημένος.


Μπότες Daytona Gore-Tex (αρκετά καλές και άνετες... τίποτα το ιδιαίτερο όμως).

Γάντια: Revit Dirt 2 κορυφή για άνοιξη και μετά (δυστυχώς τα έχασα σε κάποιο ταξίδι) :( .
Cortech Scarab winter gloves για χειμώνα. Τα αγόρασα μετά από ψάξιμο και επειδή διάβασα πολύ καλά σχόλια στο advrider.com για το ότι είναι αδιάβροχα και πολύ ζεστά. Απολύτως αδιάβροχα ΔΕΝ είναι στα σίγουρα! Σε μια δυνατή καταιγίδα πήραν τόσο νερό που κάνανε να στεγνώσουν 3 μέρες!
Nordkapp Gloves. Δήθεν χειμωνιάτικα.
Revit Airvolution... τα βρήκα σε καλή τιμή στο ebay και τα τσίμπησα.... άααχχ πόσο μου λείπουν εκείνα τα Dirt 2!!!

Buff... buff... buff!!! Φροντίζω σε κάθε μου ταξίδι να αγοράσω και ένα σαν αναμνηστικό... (κάτι σαν τα αυτοκόλλητα στις βαλίτσες!) :)

Ισοθερμικά από Lidl για τον χειμώνα (αν και με τα Sand 2 δύσκολα να ξανά-χρειαστούν).
 
Top Bottom