12 μέρες σε Βαλκάνια και κεντρική Ευρώπη

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μπράβο συντροχε το ταξίδι σας και η αποτύπωση του στον χώρο δειχνη άνθρωπο με προγραμμα στόχευση και εμπειρία δηλαδή παράδειγμα προς μίμηση για τους άλλους συντροχους που θα επιχειρήσουν!!!
Μπράβο σε ολα !!!!
 
Περιοχή
ΕΔΕΣΣΑ
Όνομα
γρηγοης
Μοτό
ΚΤΜ 990R 10"
Φιλέ Γρήγορη θα σου συνιστούσαν να μην πας από Βουλγαρία. Παααρα πολλά έργα! Μέσω Σκοπίων θα κερδίσεις τουλάχιστον 2 ώρες. Πραγματικά δεν υπάρχει κανένας λόγος εφόσον πας Σερβία να περάσεις την Βουλγαρία ή οποία μέχρι να πλησιασεις στη Σόφια μοιάζει ελαφρώς βομβαρδισμενη. Έχει βέβαια και κάποια όμορφα σημεία για οδήγηση που στα Σκοπιά δεν υπάρχουν, αλλά νομίζω πως δεν αξίζει ή ταλαιπωρία. Εσύ για που σκοπεύεις να πας; Αν σε φέρει ο δρόμος στη Νάουσα στείλε κανα π.μ να τα πούμε και από κοντά.
σιγουρα θα παω σερβια μοντενεγκρο βοσνια τωρα απο κι κ περα λεω κ ρουμανια ακομα ψαχνωμαι στην σχεδιαση του ταξιδιου... εννοεειτε οταν θα ερθω θα μηλησουμε...
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Φίλε μου επειδή υπάρχει στα σκαριά παρόμοιο ταξίδι για το καλοκαίρι, θα ήθελες να αναφέρεις και τα ονόματα των ξενοδοχείων που έμεινες?
 

makisaris

Μέλος
Περιοχή
kozani
Όνομα
makis
Μοτό
v strom 650
πολυ ωραιο ταξιδι αξιο να το ζηλεψεις!!ξεκουραστο κ με πολλες ομορφιες!!με εβαλες στην μπριζα !!
παντα τετοια!!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
ωραιο τουρ με λιγο απ'ολα.νομιζω οτι επιλεξατε αρκετες απο τις πραγηματικα ομορφοτερες πολεις κ αυτο δικαιωσε το ταξιδι σας!
ευχομαι συντομα στο επομενο.
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Ωραίο ταξίδι και περιγραφή. Φάνηκε να βγήκε ξεκούραστα,(ίσως βοήθησε και η επιλογή των πρωτευοσών που είναι σχετικά κοντά μεταξύ τους), εκτός των δυο τελευταίων ημερών. Ακόμα και σήμερα οι χώρες των βαλκανίων και γύρω τους παραμένουν να μου αρέσουν και κάθε φορά που διαβάζω ταξιδιωτικό σε αυτά τα μέρη το απολαμβάνω ιδιαίτερα. Εύχομαι άλλο ένα παρόμοιο όπου σας βγάλει το 2017.
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Ναι, σε γενικές γραμμές ήταν ξεκούραστο ταξίδι... αλλά οδηγικά δεν προσφέρει και τόσο μεγάλες συγκινήσεις. Εάν καταφέρω φέτος κάτι αυτό θα είναι σίγουρα πολύ μικρότερο σε διάρκεια αλλά λέω να στοχεύσω περισσότερο στο κομμάτι "περιπέτεια". Γεροί να είμαστε...
 

nikosfp

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Suzuki Vstrom 650 08
Πολυ ομορφο ταξιδιωτικο,ομορφη περιγραφη και φωτο.Γραψε και εξοδα ταξιδιου οποτε μπορεις.Νασαι παντα καλα εσυ και το κοριτσι σου και να μας ταξιδευετε μαζι σας μεσα απο τα γραφομενα σας.Παντα ορθιοι.
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Πολυ ωραιο ταξιδιωτικο,αναλυτικο και ωραιες πληροφοριες,για εμενα που δεν εχω ταξιδεψει προς τα εκει μου εδωσες ωραιες ιδεες,μπραβο και στους δυο σας!!!
 

Nike

Καιρόν πρόσμενε..
Περιοχή
Σαμοθράκη-Αλεξανδρούπολη
Όνομα
Theodoros
Μοτό
BMW R1200GS LC
Πολύ ωραίο ταξίδι, ωραίες φωτό, με ωραίες πόλεις..
Σχεδόν το ίδιο έκανα και γω, αλλά αυτή την φορά με αυτοκίνητο..o_Oo_Oo_O
Συμφωνώ απόλυτα πως όταν είσαι μαζί με το έτερον ήμισυ, πρέπει να προσαρμόζεις κάπως το ταξίδι σύμφωνα με την γυναίκα (ξενοδοχείο, φαγητό, όχι μεγάλες και εξοντωτικές διαδρομές κτλ)..
Πάντα τέτοια..
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Πολυ ομορφο ταξιδιωτικο,ομορφη περιγραφη και φωτο.Γραψε και εξοδα ταξιδιου οποτε μπορεις.Νασαι παντα καλα εσυ και το κοριτσι σου και να μας ταξιδευετε μαζι σας μεσα απο τα γραφομενα σας.Παντα ορθιοι.
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Νίκο για τα έξοδα του ταξιδιου έγραψα σε ένα post στη πρώτη σελίδα.

Σχετικά με το οικονομικό κομμάτι... μας έφυγαν σχεδόν 2000. Οι βενζινες ήταν κοντά στα 300-350 ευρώ και λίγο κάτω από τα 700 ευρώ οι διανυκτερευσεις. Θεωρώ πως είναι αρκετα... Εάν ήμουν μόνος ή με κανένα φιλαρακι οι διανυκτερευσεις θα ήταν σίγουρα στο μισό. Αλλά πιστεύω πως όταν πας με το έτερον ήμισυ στο θέμα διανυκτέρευσης δύσκολα κανεις "εκπτώσεις". Έτσι σχεδον όλα τα ξενοδοχεία μας ήταν 4αστερα.


Επίσης τα προσωπικα μας έξοδα θα μπορούσαν να είναι λιγότερα αλλά επειδή αυτές ήταν οι διακοπές μας για φέτος και σύμφωνα με το " πρόγραμμα" μας μάλλον ούτε το 2016 θα πάμε διακοπες είπαμε να το διασκεδασουμε χωρίς να μας λείψει τίποτα.
 
Top Bottom